Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

HAD

Příspěvek

Nene v soladu se zakonem...zakon totiz ma dostatecne paky a ty jako dopravce o nich urcite vis nebo by si mel vedet a od pocitace mas k nim bliz nez ridic...to za 1...
a co se tyce verejnzho fora tak to mi to nevadi pokud to forum bude opravdu verejny...to je abych se tedy ja nebo proste druha strana mohla dostat a tim padem bud branit a uvest vse na pravou miru a v pripade prokazani viny stahnu ocaspokud to forum je otevreno pouze jedne strane a ja tam neco napisu pak je to jednoznazne pomluva...neni prostoru k tomu aby se postizena strana mohla vyjadrit...z toho vyplyva ze se v poho muze jednat o lez....

pro presnost...na raal se dostane jen ten kdo ma zaplaceno a vlastni prislusne ico....s tim souhlasis...to je fakt...tak ze ridic uz ne taky fakt....
na rozdil TF...tady jsou obe strany a ty si sam toho prikladem....


jeste nejaka nejasnost??
pát pro 28, 2012 9:47 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

HAD

Příspěvek

během tejdne vyčerpal limit na internet hraním World of Tanks online.
:think: :clap: :thumbud: :valetsesmihy: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát pro 28, 2012 10:17 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

OK tak to bysme to mohli rozjet. Uděláme tady sekci vedle dopravců a firem, řidiči a zkušenosti s nima, nebo přímo black list řidičů. Myslim, že když se to rozkřikne tak se to chytne :lol: :lol: :lol:

a to si vem kolik je řidičů, o kterejch by se napsal román, ale nikdo o nich nikde nepíše, zrovinka třeba až když se potrefený husy ozvou sami
viz: http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... start=1320

příspěvkem arcadiuse to začíná a pokračuje na dalších stránkách.

ono je otázka zda je záhodno otevírat pandořinu skříňku :lol: :lol: :lol: :lol:

jinak máš dobrý score. Odpověděls na 2/4 přímých otázek. :clap: :hands:

nic jdu spát, ráno brzo vztávám. ale tak trochu jsem se i nasmál takhle k večeru.
pát pro 28, 2012 10:18 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

martin440

Příspěvek

no martine treba je to prvni vlastovka to my nevime ze plati lidem internet...ja osobne jsem se s tim nesetkal nebo nevim ze by nejaky zamestnavatel platil ridici internet...ale na druhe strane pokrok nezastavis...
pát pro 28, 2012 10:21 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Profa007....HAD

Příspěvek

no já pokud jsem byl venku, tak mě to platil nynější i bývalej šéf, je ale fakt, že to bylo v řádu max, stokorun do tisíce /měs i s telefonem , mám vše vlastní tel, net, D,CZ, většinou šlo o dispozice maily, a nejvíc dat sebral gugl mapy, když něco nešlo najít tak satelitní snímky jsou náročný na data....samozřejmě sem se snažil to nepřehánět, norm. net. forum bez videí a fotek (nemyslim náhledy) stojí řádově pár stokorun/měs...
:wink:

HAD.... to Ti není špatnej nápad....ono je řidič a řidič a polo-vodič a palič a pod :valetsesmihy: :valetsesmihy:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát pro 28, 2012 10:49 pm

delivio

Příspěvek

No to je pěkné flame zde :wink: .Tak také přispěji a platí to pro všechny. Není rozdílu mezi řidičem a zaměstnavatelem.

Ad 1. Základ-
Článek 1
Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.
Ad 2 -
(2) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.
(3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
To jen tak na okraj. nebudu napínat a zdroj je zde.

http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html .Povinné přečíst Hlavu I. a Hlavu II. po článek 16 . Proč? -Tak se dostaneme k jádru problému.

Jasně, že zde není mnohé košér a koliduje s několika články v odkazu a proto je na každém, aby si alespoň částečně nastudoval základní a důležité dokumenty pro fungování v našeho státu ať je jakkoliv nazýván a je na něj pohlíženo.

-Neznalost zákona neomlouvá

Kdysi dávno přišel řidič a byl prověřen jiným řidičem zda je hoden tohoto povolání. Dnes na to nehrajeme. Znají to znalé generace řidičů. Ale zpět k tématu.
Nehrajme si pořád na to proč něco nejde, když nepoužíváme logiku, neboli logické myšlení.

Pravidlo jedna- řidič má vždy málo
Pravidlo dvě -zaměstnavatel si myslí, že řidiči platí vždy hodně.

Od těchto dvou pravidel se odvíjí celý problém třenic mezi nimi.
Profesionalita a morálka je v "trapu" u obou dvou tím páde. Zákony si překrucujeme ve svůj prospěch, jak se komu zrovna hodí, ale ani jedna strana nechce přistoupit na fakt, že máme nějaké zákony a nařízení, které by se měli dodržovat.

Psychologická výhoda je na straně toho, kdo nabízí práci a v mnoha případech už ví dopředu, že to nebude čisté. Z jednoho prostého důvodu a tím je zisk. Kdo by se také chtěl dělit o prachy s někým druhý- viz pravidlo jedna a dvě.

Ten kdo přijímá zaměstnání, tak činní ve VĚTŠINĚ v důvěřivosti, že získá práci a bude s ním zacházeno důstojně a dle Ústavy, zákonů a nařízení.
Psychologická výhoda se ztrácí v momentu u jedné ze stran, když se sociální dialog odchýlí od zavedených a zákonných práv a není dodržován druhou stranou.

Pracovní smlouva je "vždy" předkládána k podpisu potencionálnímu zaměstnanci dle platných předpisů a zákona. Ovšem plnění pracovní smlouvy je jiné kafé.
Nemažme si med kolem pusy pořád.
Nevím jak se zachovat, když mně zaměstnanec okrádá? Jak to že to nevím. Selhala moje personální politika, nebo personal controling ? Jaké mám nastavené podmínky, že se to vůbec stane? Kde jsou moje slabá místa? Desítky otázek a jedna odpověď. Selhal jsem já, protože mám slabá místa ve svém systému a selhal jsem v personální otázce. Jednoduše to neumím.

Já sám rozhoduji, jestli příjmu profesionála, nebo jen chci rychle zaplnit sedačku ve stojícím autě. Nevěřím personální agentuře, která mně vybere kvalitního řidičE, protože bych musel za to platit, ale sám jej vybrat neumím. Vlastně umím- vytvořím iluzi o práci a už přesto vím, že ji nedokážu splnit. On přece každý potřebuje práci ne. Zkušené řidiče nepotřebuJI, protože mně dostanou na moje "báchorky o práci snů". Zvyšuji si riziko-hraju vabank.

Pokud chci hrát ligu mistrů, tak to nepůjde s podmínkami na úrovní 4 ligy.
Konkurence vysoká, ale jak v té dopravě přežít? snížit náklady je nutností- u všech složek kromě mně. Však Izák tak podniká roky a vždy mu to projede, tak mně taky musí sakra- s.r.o to jistí. Časem zjistím, že jen paběrkuji na "hraně" , ale pohoda.

Zaplať pánbůh za ty zákony, že je máme :wink: .


P.S ELITISMUS
sob pro 29, 2012 12:51 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

delivio

Příspěvek

:think: :clap: :thumbud: podal jsi to přímo pregnantně :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 29, 2012 1:17 am

delivio

HAD

Příspěvek

Každý ale opravdu každý si zodpovídá za příspěvek podle pravidel fóra
Pokud uvede příspěvek, který je v rozporu s právem, tak zároveň nese plnou zodpovědnost za něj a tudiž i za možné důsledky s toho plynoucí.
ukázka např:
http://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?t=11283

Stačí ti to takto
Čiliže znovu se zeptám, už asi po třetí, Řidiči můžou šéfy a firmy pomlouvat na internetu jak chtějí, ale dopravci se na nepoctivé řidiče upozornit nesmějí??? Čekám konečně na jakoukoliv odpověď .

http://www.lidovky.cz/pokuty-rychle-sou ... gn=kolotoc

A budeme si psát pravdu, nebo lži a pomluvy? to je otázka. věř, že mnoho lidí se raději vzdá možnosti vymáhání z důvodů, které jsou nám všem, kteří v dopravě pracujeme známé.
To není tím, že nemám čas na diskuze a trávení času u pc, ale třeba:
teď fabuluji- nevyplácení mezd,svévolné strhávání za neexistující přestupky- viz (nadspotřeba ), platební metody a stovky dalších srážek co mně osobně hlava nebere a zákony a nařízení našeho státu je neznají.

viz- hoď tam magnet a slož to-dovolenkové listy 67X za rok a podobně.

No to by byla komedie a totální blokace justice jen oborem silniční doprava, ale proč ne já jsem pro.

Kdo do toho bude chtít vlézt nevím? chudáci pracovníci s kontrolních odborů- financí, UP, bezpečnosti práce, soudní znalce nám půjčí Čína. Je tam fůra lidí.

Pojďme do toho a pročistíme ten dopravní trh. Těm poctivým se bude dýchat lépe :wink: ,nebudou dumping ceny za km a zvýší se z důvodu nedostatku.

KDY to rozjedeme :?: Jedeme v tom přece spolu ne

Doplňuji: Pozveme k tomuto tebou zmíněnému projektu všechny : dopravce- řidiče-pojišťovny-ministerstvo vnitra-ministerstvo financí-česmad-sdružení řidičů-sdružení malých dopravců a desítky dalších organizací a složek státu. Konečně v něčem potáhneme za správný konec spolu naučíme se tak vymoci své práva a zákony, jak dopravci vůči zamněstnacům, tak opačně a i stát na tom získá.

Tak kdy to začneme ladit HAD ? Účast bude hojná. Toho se nebojím.
OK tak to bysme to mohli rozjet. Uděláme tady sekci vedle dopravců a firem, řidiči a zkušenosti s nima, nebo přímo black list řidičů. Myslim, že když se to rozkřikne tak se to chytne
sob pro 29, 2012 2:29 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Řekl bych, že tento problém v dopravě je podobný jako když se před lety měl začít dodržovat AETR (561), který existoval hooodně dlouho, ale nikdo ho neznal ani nedodržoval.

V 80.letech nejezdil na AETR nikdo koho znám. A zmínit se mezi řidiči, že podle něho jezdíš vyvolalo v ostatních otázku jestli jsi se nezbláznil. Později to policie začala důsledněji kontrolovat, zavedli se doklady o dovolených, digitální karty, zvedli se postihy… Výsledek se dostavil. Dnes se o AETRu baví i místní rozvozci pečiva a ten kdo ho dodržuje v MKD už není považován za blázna. Stačilo, aby „neohrožení“ řidiči dostali pořádné pokuty a posbírali jim řidičáky.

Myslím, že tady probíraný problém se bude vyvíjet úplně stejně. Jsme ve stádiu, kdy se o tom více mluví než dělá. Řidiči se pomalu učí jak svá práva hájit a úřady se učí ještě pomaleji, jak prohřešky účinně postihovat. Dopravcům je tento problém zatím k smíchu. Stejně jako byl kdysi k smíchu AETR. Není divu. Však pokuty zdaleka nedosahují ani výše zisku, který z porušování pravidel plyne. Pořád funguje logika, že dělám vše co přináší zisk. V tomto případě je ziskovější porušování pravidel, než jejich dodržování. Vážně to začnou brát, až jich pár skončí s odebráním licence, nebo v teplákách. Stejně jako řidiči začali brát AETR vážně, až někteří přišli o řidičáky a práci.

Všechno má svůj čas. Kdy se dopravci přestanou vysmívat právům řidičů, záleží hlavně na řidičích. Bude to hned, jak se řidiči naučí svá práva účinně vymáhat a dokazovat nátlak nadřízených. Až se vedoucí bude bát dát řidiči jasně najevo požadavek, že má předpis porušit, nebo poletí, protože mu za to bude hrozit zákaz činnosti, nebo trestní oznámení. A bude vědět že řidič, kterému ten příkaz dává není jen onuce co se nevyzná, ale že je to člověk schopný jeho trestný čin prokázat.

Kdo nechcete zůstat tou poslední onucí, ptejte se kolegů, policistů, kamarádů z jiných profesí, hledejte na internetu, jak takové jednání nadřízených dokazovat, aby jste nezůstali mezi posledními, kteří jsou běžně vydíráni…

Jediné, čím dnes tihle zločinci ještě vyhrožují je jejich takzvaný „black list“ nechejme se tam všichni zapsat, bude pak mít stejný význam jako tefonní seznam a jeho uživatelé budou sedět a nebudou křivit ceny a brát práci poctivým dopravcům.

PS: Ještě mě napadá, že nemusíme stále jen brečet, že jsme v tomto zločinecké státě jediní utiskováni. Bordel je ve všem a dovolat se práva je sice zdlouhavé a složité. Ale zvládnout to, je o to větší „sportovní“ zážitek. Můžeme tomu říkat třeba jezdectví na úřednickém šimlovi:
http://www.novinky.cz/domaci/288900-ryc ... tnout.html
Samozřejmě bude taky záležet na tom, jestli si na trůn zvolíme opět krále zlodějů, nebo někoho kdo má zájem, aby se naše pokřivené právo narovnalo.

Třeba tady nepomohl křivému dopravci ani známý právník Sokol. A to bych typnul, že odměna za služby tohoto právníka, byla vyšší než žalovaná částka:
http://krimi.eurozpravy.cz/57129-soud-s ... -je-vinen/

A co je to ten útisk zmyňovaný v rozsudku?

(5)Sbírka zákonů č 40/2009 trestní zákoník z 08.01.2009
§ 177
Útisk

(1) Kdo jiného nutí, zneužívaje jeho tísně nebo závislosti, aby něco konal, opominul
nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 značnou škodu, nebo
b) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo
b) spáchá-li takový čin v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.

Chová se tak i váš zaměstnavatel?
Chováte se tak i vy, ke svým zaměstnancům?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob pro 29, 2012 7:41 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

HAD

Příspěvek

Není to sice z ČR, ale i u nás by ty tvoje způsoby řešení sporů, mohly dopadnout i takto:
Šéf nutil podřízeného nosit ceduli „zloděj“
3. března 2011 10:27
Neobvyklý případ řešil před nedávnem soud v anglickém Essexu. Nadřízený Simon Cremer měl údajně zahanbit svého zaměstnance tím, že jej donutil nosit na krku ceduli s nápisem „zloděj“. Pro zpravodajský server Sky News uvedl, že je nyní nucen prodat svůj dům, aby mohl zaplatit náhradu škody za způsobenou psychickou újmu bývalému pracovníkovi.
Šestačtyřicetiletý Cremer, který ve východoanglickém městě Essex podniká ve firmě s podlahovinami, musí vyplatit někdejšímu zaměstnanci Marku Gilbertovi vyrovnání za zostuzení, které mu svým jednáním způsobil. Náklady se celkově i za soudní výlohy vyšplhaly v přepočtu na více než 970 tisíc korun.
Celá událost se odehrála v roce 2008, kdy Cremer nechal jít po ulici čtyřicetiletého Gilberta s cedulí, kde stálo velkým písmem napsáno „ZLODĚJ“ a pod tím ještě „Ukradl jsem 845 liber. Jsem na cestě na policejní stanici.“
„Bylo to něco, co jsem chtěl udělat, ponížit ho. Myslím, že to bylo spravedlivé zacházení vzhledem k tomu, že policie jednala tak opatrně. Podle mě to bylo správné řešení. Necítím žádný pocit viny za to, co jsem udělal,“ řekl majitel firmy reportérům Sky News.
Gilbert byl zatčen policií pro podezření z krádeže, ale později přistoupil na dohodu v podobě vyplacení kauce. Zakrátko poté však obvinil svého bývalého nadřízeného z utrpěného stresu, ponížení a traumatu během celého incidentu. Dvojice se později dohodla na mimosoudním vyrovnání, jenže to spolu se zaplacením všech výloh činí téměř milión korun.
„Když jsem se dozvěděl, že mě chce pan Gilbert žalovat, byl jsem v šoku. Chtěl jsem proti tomu bojovat, ale bylo mi řečeno, že by bylo levnější to urovnat mimosoudně. Jsem zklamaný a znechucený takovým právním systémem. Teď bych se musel vzdát svého domu, abych to vůbec mohl zaplatit. Ten muž mě okradl a já teď musím prodávat dům,“ dodal nechápavě Simon Cremer. ■
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob pro 29, 2012 2:25 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

HAD

Příspěvek

Ke tvému dotazu na způsob jak zaměstnavatel může hodnotit zaměstnance:
http://www.mesec.cz/clanky/pracovni-pos ... -hodnotit/
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob pro 29, 2012 3:05 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Kdo má préblémy, může se mrknout sem

Příspěvek

Iuridicum Remedium je nestátní nezisková organizace na ochranu lidských práv typu „watchdog“. Zaměřuje se na konkrétní případy porušování lidských práv a jejich právní řešení. Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Projekt profesionálního právního poradenství je určen všem zaměstnancům s pracovně-právními problémy z celého území republiky kromě Prahy.
http://www.zijemenaplno.cz/Clanky/a94-P ... darma.aspx
Nejčastější:
• Diskriminace
• Doba odpočinku
• Doručování listin podle zákoníku práce
• Insolvence zaměstnavatele
• Konkurenční doložka
• Minimální mzda a minimální mzdové tarify
• Mzda a srážky ze mzdy
• Odpovědnost zaměstnance nebo zaměstnavatele za škodu
• Pracovní doba v třísměnném pracovním režimu s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou
• Pracovní úraz
• Překážky v práci
• Rodičovská dovolená
• Skončení pracovního poměru
• Vznik pracovního poměru
• Změny pracovního poměru
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob pro 29, 2012 3:16 pm

delivio

Příspěvek

myslím že je po debatě :)
sob pro 29, 2012 11:13 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

vy jste totiž velmi kvalitní konspirační teoretici,moc hezký je,že tomu co vyplodíte i sami věříte.bouhžel je škoda,že stojíte jen na jedný straně a melete si jen tu svou,pokavad tady chce někdo něco narovnávat,musí nahlížet na obě strany.pokavad to pomalejší nechápou,dostali jste tady příklady.to že mě okrádá stát a já jeho to si vymyslel sibr
2x Nissan atleon 210
ned pro 30, 2012 8:11 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Tomik

Příspěvek

:D :D :think: že Tě - nás všechny stát okrádá svým způsobem je naprosto jasný, protože za svoje daně, kterými tento stát platíme, nám poskytuje zcela neadkvátní a naprosto nekvalitní služby a jakés-takés jistoty...stát potažmo politici vymyslí kličky jak vysát ze spodiny co nejvíc peněz, aby mohli z prdlá hrdlá rozhazovat jako dosud, a protože jsou samozřejmě taky podnikatelé a vlastníci (většinou záhadných akcií a firem) tak nikdy nezapomenou na nějakou tu kličku jak na venek dobrý zákon obejít , vošulit a vyjebat se všema....a tak furt dokola....staát vysává daně, zaměstnavatel, se snaží co nejméně si nechat vzít....zaměstnanec nadává a nekupuje ....páč nemá z čeho a co drží HDP nad vodou??? střední vrstva (měla by) a spotřeba obyvatelstva.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 30, 2012 11:47 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů