Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Profa7

Příspěvek

Zkusím naznačit.
Stejně jako může být řidiči odebrán řidičák. Stejně tak může být vedoucímu pracovníkovi vysloven zákaz výkonu funkce. Pak může následovat i trestní stíhání…
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát pro 28, 2012 1:28 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Zkusím naznačit.

Příspěvek

Myslim ze by to tak melo byt a je to i fer....proste kontrola dopravcu ve stejne cetnosti a se stejnou penalizaci jako mame my ridici na silnici... a ta doba se panbuh zaplat blizi...s tim take souhlasim mnohy dopravce by nemohl nebo alespon mel stizenou cestu k nekalym praktikam...
pát pro 28, 2012 1:49 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

hele,a když se vám tak nelíbí že jste někým neusále šikanováni a tlačeni do čeho nechcete,máte spoustu znalostí a chytrosti,proč nejdete jezdit sami na sebe?pozor,ono v dnešní době to začíná bejt špatný všude,ano,lidí je jako sraček,ale ne jen to,trh je přesycený vším možným.latka zde byla nastavena vysoko a chudý státy sem jdou rejžovat za nižší mzdu,bouhžel musíme taky jít s cenou níž,ale ne jen v dopravě.bouhžel to si ale majitelé firem nedovedou připustit mít menší zisky,když poplatky jsou pořád větší,takže odrbaji zaměstnance.je to začarovanej kruh.bouhžel je přelidněno a je to globální problém.základ je mít aspon nějákou práci
2x Nissan atleon 210
pát pro 28, 2012 2:10 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Tomik

Příspěvek

odpoved je jednoducha a prosta....pokud na to nemam a to myslim financne necpu se do podnikani...ono na to musi byt i financne a ty vis sam nejlip kolik co stoji ...napr licence..silnicni dan z jednoho auta a pak z kazdeho dalsiho...co stoji gumy..a jiny spotrebni material...dale co stoji aby ti otevreli shelku ci jinou kartu...kolik musis prokazat ze mas...jj s tim se nema vycuravat a proc si to treba nenakrast na ridicich ze??...protoze kde bychom my chudi podnikatele na to braly?? .....

No ono je to nastaveno dobre aby jste prokazovali tzv fin. zpusobilost ..ale neni nastavena spravne pro CZ..kde se s tim snazi kazdy vycurat nebo nejak obejit a pri tom nejlepe sam pan vedouci musi jezdit alespon v mercedesu..(mysleno obrazne-jsou i jine znacky) preci pred svym okolim...kdyz je ten podnikatel nemuze prijet ve felde... :D :D

a v neposledni rade kdyz bych chtel jezdit sam na sebe ...vis mam rodinu tj i deti...vydelavam praci to zn nekradu nemam na to zaludek... mas za to ze by si takovy clovek v nasich zemepisnych sirkach mohl dovolit koupit si kamion za Xmilionu?? dale za dalsich cca 2miliny na pozatecni poplatky jake jsou karty prokazovani financni zpusobilosti..tj mit cca 300tisic v hotovosti ulozenych na ucte kazdy rok a ne jen v urcitz den jak to mnohy podnikatel chape...a dalsich 500tis mit do zacatku na naftu?? a i to je mozna malo... neboj se nazyvat veci pravymi jmeny....v poho....ja teda na to nemam praci takhle urcite nezbohatnes...
ale to ty asi vis....
nooo tak pro to nepodnikam....
pát pro 28, 2012 2:28 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tomíku, mně ta tvoje rada připadá jako že jsi spadnul do sraček a teď nás voláš, abychom šli za tebou. Jak už jsem výše psal. Dopravní trh je pokřivený nekalým konkurenčním prostředím. Není na něm místo pro dopravce, kteří dodržují zákony. Proto je třeba nejdříve narovnat podmínky a pak uvažovat o podnikání v dopravě…
Zatím to je tak, že velké firmy porušují všechno možné, obohacují se na tom o miliony měsíčně a nízkým pokutám se jen smějí.
Ale malý dopravce je nucen dělat co oni a po nocích nespí ze strachu, jestli ho někdo nechytne a z jeho bídného zisku, nebude muset zaplatit pokuty.
Do tohoto srabu nikdo rozumný a poctivý nepoleze. Ti co tam jsou se musí poprat s těmi co to konkurenční prostředí křivý. Až se to pohne a dopravci se začnou bonzovat vzájemně za nekalou soutěž (zejména v bodech 5 a 9 http://cs.wikipedia.org/wiki/Nekal%C3%A ... 4%9B%C5%BE ), pak budou mít poctivější dopravci větší šanci, než podvodníci. Na to musí přijít poctivý dopravci sami. Pak bude lépe všem…
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát pro 28, 2012 2:47 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Tomik

Příspěvek

Jen doplneni.....Jinak mi prijde Tomiku ze je to na jinou debatu...jine vlakno...samozrejme ti rad zodpovim jakekoli otazky...jen mi dovol jeden postreh co tvoje otazky maji spolecneho s tim ze by zakony meli platit pro kazdeho...nebo ze by za svoji a to zduraznuju odvedenou praci jsme meli dostat zaplaceno??? to se tu probira.....ze se nekteri zamestnavatele snazi vyhnout tomu cemu se rika odmena za vykonanou praci.....ja to nazyvam okradani....a pokud se nahodou nekdo ozve a zacne li se domahat mzdy a eventuelne diet...ktere jsou mimochodem dane prislusnou vyhlaskou nebo zakonem..tak se jako odplata da na cernou listinu v raalu kam se nema moznost bezny ridic dostat aby ho nahodou zase nekdo toho nepoctivyho dopravce neodhalil....a ejhle tady je kamen urazu.....to tu resime....
pát pro 28, 2012 3:15 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

nevím,ostrava to poslala do škarpy,tak už to vní držím a snažím se neujet do pole :lol: já se chovám ke státu jako se chová on ke mě.myslet si pod tím může každej co chce,to je váš souboj.když bych se měl chovat jako mirek dušín,tak bych byl asi vtěch sračkách co píše zrovna pan sibr a proto,a zejména proto že ty děti budu mít za pár dní 3 tak svůj postoj ktomuto státu ještě více zdůrazním.

nemusíte podnikat v dopravě dyt je možnost dělat i něco jiného.
chtěl jsem taky tím jen říct že spousta lidí je ráda že má aspon nějákou práci a při ní si hledaji jinou,lepší,ale pokavad někde děláš a víš že to stojí za kulový a děláš tam furt dál a chceš změnit přístup šéfa nějákejma udáníma a furt tam děláš,tak to nechápu
2x Nissan atleon 210
pát pro 28, 2012 3:33 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Tomik

Příspěvek

AHA....tak jeste jednou a pro ty mene chapave pomaleji....to jakym zpsobem se chovas ke statu tu fakt neprobirame..
mi tu resime jakym zpsobem se mas resp ma se chovat zamestnavatel vuci zamestnanci...resi to zakonik prace a prislusne vyhlasky.....
to ze se vymlouvas ze ti stat ublizuje jeste nikoho neopravnuje aby se choval jako zlodej a kompenzoval si to na zamestnancich....a pokud mas ten pocit ze to tak je spravne ze vemest tatu od rodiny...zamestnas on ti videla radove desetitisice za mesic a ty ho jako ten zlodej okrades ve stylu nadspotreba a jinych vymyslu nebo dokonce mu dedas penize vubec a ve jmenu me okrada stat ja okradu jine.....
TO SNAD ANI NEMUZES MYSLET VAZNE.....ano takovy at zavrou....ale nevim co pak tem detem chces vypravet...treba jak vypada kriminal....nevim...tva volba
pát pro 28, 2012 3:44 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Tomík

Příspěvek

Píšeš to dobře, stát okrádá tebe a ty okrádáš stát. Ty nechápeš mně. A já zase nechápu proč bych se měl stát zlodějem stejně jako náš stát a ty.
I když je to u nás těžké, tak stále je tu pár poctivých lidí a i poctivec může s trochou štěstí přežít. Klidně si z těch svých dětí vychovej zloděje, co jim bude dnešní stav ČR vyhovovat.
Možná máš vzor v Dalíkovi, nebo Kalouskovi.
Mi se spíše líbí že alespoň Okamurovi se ty naše zákony nelíbí a něco s tím dělá. A určitě není sám co něco dělá. Zatím dělá tolik, kolik může z pozice senátora. Z pozice prezidenta by měl možnost napravit toho více.
Možná tady zase někdy začneme žít jako slušní lidé. Záleží kdo co hodí do urny a kolik slušných lidí nebude mít ani na cestu k volbám. Já to stejně risknu a zkusím to raději podle zákonů. To snad můžu.
Až bude možné živit se tady poctivě bez zlodějin, tak to třeba taky zkusíš a nakonec se ti to může i zalíbit. Pokud ne, tak sorry. Já si na ten život ve zlodějině nějak nechci zvykat.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát pro 28, 2012 3:57 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Tomik

Příspěvek

Silne mi tva obhajoba pripomina obhajobu jednoho dozorce koncetracniho tabora z osvetimi pred soudem v haagu...
na otazku proc se tak brutalnim zpusobem podilel na muceni stovek deti przneni divek kterym nebylo ani 14let a umuceni desitek starych zen a muzu....odpovedel...vse bylo nastaveno dobobou...nemohu za to ze byla valka...a ze stejne byli tito lide predurceni k likvidaci...ja jen vyuzil prostor dany systemem...
Hele nepripada ti podobnost se tvymi nazory?? tedy zpusobu obhajoby???
druhy priklad- obhajoba policistu z Vaclavskeho namesti z roku 89..kteri tlokli obusky do krve bezbrany lidi...
Dostali jsme rozkaz rozpustit demonstraci tak co jsem mel delat???

Pouceni?: stali pred soudem....a odsoudili je
pát pro 28, 2012 3:59 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

sibr

Příspěvek

tak hele,klidně mě nazívej zlodějem,moje děti klidně taky,to je mi fuk,ale že mě přiřazuješ ke kalouskovy,to si posral na plný čáře,to seš fakt haj.l :!:

a nebav se tady o státu,tohle téma otom přece neni,panu profesorovi to vadí
2x Nissan atleon 210
pát pro 28, 2012 4:08 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Tomík

Příspěvek

Nemám důvod tě nijak hanit, ale sám jsi to o sobě psal výže: „chovám ke státu jako se chová on ke mě.myslet si pod tím může každej co chce,“
Stát všechny poctivé bere na hůl jak jen to jde. Pokud se k němu chováš stejně, tak ho taky okrádáš. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Ani ti to nevyčítám. Jen je špatné si na takový stav zvyknout a brát ho jako normální.
A Kalousek, taky ještě není ta nejhorší nadávka. Otec všech největších zlodějin v ČR, sedí ještě stále výše.
Tak se nezlob. Jsem rád, že alespoň to přirovnání ti nevyhovuje. Asi nejsi ještě úplně ztracený případ a pokud tady bude možno přežít i slušně, tak se asi přidáš.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát pro 28, 2012 4:31 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Tomik

Příspěvek

Vis tomiku sam si se tu nazval a odsoudil k necemu horsimu nez pro co ses tu urazil...viz tve vyroky citace: já se chovám ke státu jako se chová on ke mě.myslet si pod tím může každej co chce,to je váš souboj.když bych se měl chovat jako mirek dušín,tak bych byl asi vtěch sračkách co píše zrovna pan sibr a proto,a zejména proto že ty děti budu mít za pár dní 3 tak svůj postoj ktomuto státu ještě více zdůrazním.
a pri tom se tu bavime o tom jak zabranit radoby firmam dopravcum aby zamestnavali lidi-potencinalni obeti zlodejiny...proste zlodejum v jejich rozkvetu...nejak ti bud utekla pointa nebo jsi sam jednim z nich...
preci to ze te okrada stat ti nijak nezadava pravo okradat jine tim vic tve podrizene....
to ze mas neco na leasing treba nakladni auto nebo kamion..to musis splacet ze sveho zisku a ne to resit okradanim zamestnancu....
pát pro 28, 2012 4:37 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

nikoho podřízenýho nemám,nemám auto ani na leasing a nemám ani žádnou půjčku,nikomu nic splácet nemusím,kupuju věci za peníze,na dluh žijou jiný a maji ztoho vosypky na prdeli,pokavad na něco nemám tak to nekupuju.

vzhledem kolik existuje firem s měkkým i tak se prostě nedají zlikvidovat,prostě to nejdevíš kolik by bylo potřeba kontrolorů?podivej se tady do seznamu na foru kolik je tam firem a to nejsou zdaleka všechny,takže by bylo vhodno začít zhruba před 10ti lety.

včera jsem na ulici ukradnul dlažební kostku ležela tam tak sama a bylo mi jí líto a navíc ohrožovala zrovna někoho takovýho jako jseš ty.když jich seženu ještě 100 budu mít pěknou cestičku a budu hrdej nato že sem si je nemusel koupit
2x Nissan atleon 210
pát pro 28, 2012 5:26 pm

Profa007
Příspěvky: 44
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:10 am
Bydliště: Plouznice 348

Tomik

Příspěvek

No co se tyce jazyka ceskeho...taky nejsi zrovna odbornik aby jsi mohl udilet lekce viz tve prispevky:tak hele,klidně mě nazívej zlodějem.... myslim ze se dokonce jedna o vyjmenovana slova po Z....no a moc tech vyjmenovanych slov po z neni...no nic...K ve slove Kalouskovi je taky meky i jinak by se jednalo o celou jeho rodinu kde je zastoupen i zensky rod...
toliko k jazyku ceskemu...a myslim ze ti to tu vo hubu taky nikdo neomila..
i tak ti dekuji za upozorneni jiz po nekolikate ze ve slove firma se pise meke i....a zas je o cem se bavit...to opravdu nema chybu.... :D
pokud tedy nejsi jeden z nich znovu...utekla ti pointa...o co tu jde....v tom pripade se vrat na stranu 1...
vic ti k tomu zatim nepovim...no co rici zaverem snad si temi dlazdicemi sam neublizis....
pát pro 28, 2012 5:42 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů