Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Rebik
Příspěvky: 143
Registrován: úte črc 22, 2008 2:17 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Prostě řidič NA není nadčlověk, ač se vám to líbí či ne, v rámci sociální ochrany či podpory zaměstnanosti nemůžete oficiálně pracovat v průměru více jak 40 + 8 týdně.
Tedy ani solidní zaměstnavatel nemůže běžné hodiny vykázat, může je však zaplatit jako odměnu atp.
Jak psal Posa, na 4 auta by mělo být 5 řidičů a jeden by měl třeba rotovat, aby se aspoň využili limity 561.

Že je realita jiná i v jiných oborech je jasné, ale hlavně zkuste víc přemýšlet a nepapouškovat názory z for, jak můžete lítat 250h měsíčně a všechno chci na pásku - peníze ano, ale hodiny rozhodně ne.
stř úno 13, 2013 8:30 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 11, 2019 11:26 pm, celkem upraveno 1 x.
stř úno 13, 2013 9:30 pm

delivio

Rebik

Příspěvek

Jak říkáte s posou. Rotace.
Řidič střídač, nebo návěsy přepřahy.Má to plusy i mínusy,ale funguje to.
stř úno 13, 2013 10:11 pm

luda.l
Příspěvky: 31
Registrován: úte úno 21, 2012 11:41 pm
Bydliště: PS

sibr:

Příspěvek

Tak jsem se ptal účetní jak je to s těmi přesčasy, a řekla, že jsem placený v úkole(dle smlouvy), že mě přesčasy nemusí zajímat...
čtv dub 11, 2013 2:21 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

To Luda: Ty jsi jako řidič placený v ukole????
čtv dub 11, 2013 7:32 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

luda

Příspěvek

Dneska jsem si povídal se stovkami účetních a všichni se dušovali, že by na takovou otázku zaměstnance řekli vždycky jenom celou pravdu a nic než pravdu i kdyby je to mělo stát místo. Pro ně je totiž osud druhých přednější než jejich vlastní plat. Stejně tak se můžeš zeptat svých manažerů, vedoucích, různých kamarádů a známých. Budou odpovídat podobně.

Taky se můžeš mrknout: Co je to úkolová mzda? A že při úkolové mzdě, jsou prostoje propláceny průměrem.

Nebo si můžeš najít na internetu rozsudky soudů, nebo jiné fundované právní názory a najdeš i zajímavější informace… :)
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv dub 11, 2013 7:55 pm

luda.l
Příspěvky: 31
Registrován: úte úno 21, 2012 11:41 pm
Bydliště: PS

sibr

Příspěvek

Zase jsi mi dodal odvahy..díky!
Když tak prosím, dej sem nějaký odkazy, já si to vytisknu a dám v práci na nástěnku. Já bych si to našel ale mě by to trvalo 2 dny :?
sob dub 13, 2013 9:29 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

luda

Příspěvek

No – jestli jsi v práci nástěnkář, tak tam vylep nějaké kecy o snižování spotřeby, nebo trasy objížděk dálnic, aby se „ušetřilo“ na mýtu a lidem kolem cest popadaly chalupy. Případně o zvyšování efektivity práce. To se bude šéfovi líbit více.
Případně tam vraz fotky nějakých atraktivních trucků. Tím alespoň nikoho nenasereš a někdo se občas rád podívá.

No a jestli ještě potřebuješ dodat odvahy, tak před časem dostal kolega výpověď za vymyšlené porušení pracovní kázně. Následně mu úřad práce nevyplatil ani podporu, protože pokud je důvodem výpovědi porušování pracovní kázně, není nárok ani na podporu.
Bránil se předložením žaloby na neplatnost výpovědi a domáhal se vyplacení podpory i u ředitelky ÚP. Odpovědi byly stále podobné: ÚP údajně nemůže zkoumat jestli k porušení pracovní kázně opravdu došlo, nebo ne a musí žádost o podporu zamítnout. Prý mu podporu vyplatí až rozhodne soud.
Bylo do dost divné vyjádření úředníků, protože po zrušení výpovědi soudem dostane doplaceny mzdy zpětně a podpora mu pak bude k ničemu. Projednával to i se svým právníkem, který konstatoval, že odvolání proti rozhodnutí ÚP podat může, ale že to stejně nebude mít žádný vliv na zvrácení stavu.
Protože byl rozhodnut, že případ předá k řešení ombudsmanovi, ale před tím musí využít všechny opravné prostředky, tak podal odvolání na MPSV. Včera mu přišlo rozhodnutí MPSV, že mu podpora musí být vyplacena…
Takže přesto, že všichni úředníci i jeho právník tvrdili, že podporu nedostane, ministerstvo použilo jiný zákon a přece rozhodlo opačně.
Tož si to přeber, jakou váhu asi má názor té tvoji účetní…

PS: spousty odkazů najdeš v mých starých vláknech, které jsem tady kdysi založil.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob dub 13, 2013 11:23 pm

norge71
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 24, 2012 2:41 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Nezaplacené přesčasové hodiny a přesčasové příplatky

Příspěvek

Pokud i vám váš "zaměstnavatel" neplatí přesčasové hodiny a přesčasové příplatky není nic jednoduššího než si zřídit pojištění právní ochrany např. u : www.AXA.cz - již za bezkonkurenčních 330,- Kč za rok nebo u : www.DAS.cz. Tyto pojištovny vám zdarma přidělí advokáta, který zajistí sepsání, podání žaloby u příslušného soudu a dokonce zaplatí i soudní poplatky, dále zajistí i odborné stáhnutí dat z vaší digitální karty řidiče pro účely soudního jednání, atd.....


produkt rodinný právník Vám ve sporu se zaměstnavatelem pomůže:
- pokud Vám zaměstnavatel nevyplatil řádně mzdu
- u neplatného rozvázání pracovního poměru
- pokud Vám zaměstnavatel způsobil škodu

S neproplacenými přesčasovými hodinami pomůže pochopitelně také, pokud není v kolektivní smlouvě zanesen dodatek o tom, že přesčasy se třeba přesouvají do zvláštního fondu odpracovaných hodin. Pokud nic takového není a přesčasy se stabilně proplácely a nyní se tak již neděje, pak ano, Rodinný právník pomůže.
Musí se však pamatovat na to, že RP nelze využít pro již probíhající spory.

V případě právního zastoupení, spolupracuje AXA s řadou právních zástupců. Na základě smlouvy uhradíme právní zastoupení i soudní poplatky.

Cena tohoto pojištění je 330,- Kč/rok a vztahuje se na celou rodinu včetně dětí, druha/družky, partnera/partnerky.

Hezký den,

Kateřina Vršanská
AXA Česká republika
telefon: 604 470 265 604 470 265
mail: katerina.vrsanska@axacz.cz


Připojištění právní ochrany rodiny se vztahuje na:

a) Spory o náhradu škody nebo újmy - pojistitel učiní kroky k hájení zájmů pojištěného v občanskoprávním řízení v situaci sporu, který se týká nároku pojištěného na náhradu škody způsobené třetí osobou na věci, jež je ve vlastnictví pojištěného, anebo újmy způsobené třetí osobou na zdraví pojištěného.

b) Správní řízení - pojistitel učiní kroky k hájení zájmů pojištěného v případě, že jsou narušeny oprávněné zájmy pojištěného v souvislosti se správním řízením, které zahájil katastrální úřad, finanční úřad, Policie ČR nebo obecní úřad v přímé souvislosti s pojištěnou nemovitostí nebo jejím užíváním a jehož účastníkem je pojištěný.

c) Nájemní spory - pojistitel učiní kroky na hájení zájmů pojištěného v situaci občanskoprávního sporu, kdy oprávněné zájmy pojištěného jako nájemce nebo podnájemníka a práva pojištění z nájemní a nebo podnájemní smlouvy narušuje pronajímatel anebo nájemce bytu.

d) Pracovněprávní spory - pojistitel učiní kroky na hájení zájmů pojištěného v situaci individuálního pracovněprávního sporu pojištěné s jeho zaměstnavatelem, a to za předpokladu, že se jedná o spor týkající se neplatného ukončení pracovního poměru, náhrady škody anebo újmy způsobené pojištěnému, nevyplacení mzdy (platu) anebo její částy anebo náhrad, na které má pojištěný nárok.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se můžete obrátit:
 na svého finančního poradce,
 v pracovních dnech od 07:00 hod. do 17:00 hod. na AXA linku 292 292 292 292 292 292
 na kteroukoliv pobočku finanční skupiny AXA, jejich seznam naleznete na www.axa.cz

S pozdravem

Renata Michenková
operátor Zákaznického servisu

AXA linka
AXA Česká republika s.r.o.
Lazarská 13/8, 120 00 Praha 2, Česká republika
Tel: 292 292 292 292 292 292
E-mail: info@axa.cz
sob dub 18, 2015 8:54 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud se děvčata z AXA nespletli o jednu nulu, tak ten kdo by si toto pojištění neudělal je sám proti sobě.

Já si myslím, že ve skutečnosti toto pojištění stojí cca přes 3000,-Kč ročně.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned dub 19, 2015 10:34 am

johnyyjohn
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 17, 2010 7:23 pm
Bydliště: Ostrava

dotaz

Příspěvek

Zaměstnavatel mi vyplácí 75% zahraničních diet. Sice jsem to ve smlouvě podepsal,ale slyšel jsem něco v tom smyslu, že by mi měl platit nějaké občerstvení, nebo tak nějak...Ptám se jen jestli je to pravda.
ned dub 26, 2015 1:01 am

pon čer 12, 2017 8:52 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů