Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirka081
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 14, 2009 10:07 pm
Bydliště: olomouc

Poplatky za výměnu profesního průkazu

Příspěvek

ahoj prosím nevíte někdo jak je to teď s poplatkem za tu výměnu když už bude prof+ŘP dohromady a ktomu samozdřejmě i novou kartu.to budu jako platit 700kč za novou kartu která mi platí ještě 3r. :roll: :roll: :evil: a co si vzít sebou krom potvrzení o školení to je snad jasný
VOLVO FH-12 420 +KRONE
ned bře 17, 2013 9:05 am

Uživatelský avatar
milan815
Příspěvky: 480
Registrován: úte dub 07, 2009 9:57 am
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek

Ahoj za ŘP jsem platil 50kč,kartu nemám.
ned bře 17, 2013 9:10 am

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Řidičák je za 50,- a fotku, karta za 700,- a fotku. Pokud máš kartu ještě platnou, tak ji musíš odevzdat, tak si z ní před vyzvednutím nové stahni data.
ned bře 17, 2013 10:01 am

delivio

Příspěvek

Informace

pro žadatele o vydání paměťové karty řidiče pro digitální tachograf

1. Paměťová karta řidiče (dále jen „Karta řidiče“) se vydává na základě žádosti řidiče.
2. Pro účely vydání karty řidiče je řidičem osoba, která hodlá řídit vozidlo vybavené záznamovým zařízením podle Nařízení Rady (ES) č. 2135/98 (digitálním tachografem) a je držitelem příslušného řidičského oprávnění pro řízení takového vozidla.
3. Od 1.7.2007 je možné požádat o vydání karty řidiče na místně příslušném obecním úřadu obce s rozšířenou působností (dále jen ORP) a u téhož úřadu doklad převzít.
4. Tiskopisy žádosti o vydání paměťové karty řidiče jsou k dispozici na všech výše uvedených úřadech ORP nebo je lze vytisknout z oficiálních internetových stránek MD.
5. Žadatel je povinen řádně a pravdivě vyplnit žádost o vydání paměťové karty řidiče a k žádosti musí předložit platný řidičský průkaz, průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas včetně platného dokladu o pobytu), fotografii 35 x 45 mm ve stejném provedení jako na jiné osobní doklady. Žadatel po ověření správnosti údajů žádost před pracovníkem příslušného úřadu podepíše.
6. Při podání žádosti o vydání karty řidiče žadatel zaplatí správní poplatek ve výši Kč 700,00. Po prověření správnosti vyplněných údajů obecní úřad ORP žádost odešle do výroby. Karta řidiče bude ve lhůtě 15 dnů od přijetí žádosti u příslušného úřadu ORP připravena k vydání.
7. Reklamace případných vad vyrobených karet se řeší s příslušným úřadem ORP.
8. Karta řidiče se vydává nejdéle na pět let. Pokud je platnost řidičského průkazu kratší než tato doba, omezí se platnost vydané karty řidiče na dobu platnosti řidičského průkazu.

Důležitá upozornění:

 Karta řidiče se vydává k platnému řidičskému průkazu a číslo řidičského průkazu je uvedeno přímo na kartě řidiče. Prověřte si prosím, zda Váš řidičský průkaz nepodléhá výměně nebo nebude muset být v krátké době měněn (stěhování nebo jiná změna v údajích), abyste nemuseli žádat znovu o vydání karty řidiče a opět platit poplatek za vydání dokladu. V odůvodněných případech lze podat žádost o vydání karty řidiče současně se žádostí o vydání řidičského průkazu. V tomto případě nemusí být na žádosti o vydání karty řidiče uvedeny číslo a série řidičského průkazu; karta pak zůstává v rozpracovaném stavu do doby vyrobení řidičského průkazu a tato doba se do lhůty pro vydání karty řidiče nezapočítává.
 Ministerstvo dopravy vydává kartu řidiče řidičům, jež mají obvyklé místo pobytu v České republice. Obvyklé místo pobytu je to, kde se osoba zdržuje více než 185 dnů v roce. Žádost o vydání karty řidiče se podává osobně. Velmi důrazně upozorňujeme všechny žadatele, aby věnovali pozornost vyplnění osobních údajů a předešli tak možnému přerušení procesu výroby karty řidiče.;
 Pokud vydaná karta řidiče neztratila platnost, musí být uznávána všemi členskými státy ES.
 Kontaktní pracovníci Ministerstva dopravy k dotazům na vydávání karty řidiče:

Ing. Jiří Straširipka tel: +420 225131649
Jana Špálová tel: +420 225131457
FAX: 225 131 475

Zdroj: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... tachograf/
ned bře 17, 2013 10:37 am

Uživatelský avatar
jirka081
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 14, 2009 10:07 pm
Bydliště: olomouc

Příspěvek

to jako vážně platíme i za tu kartu vdyť to chce náš sku... stát tuhle změnu to je hnus toto vždyť my bych si ji měnit nemusel platí ještě 3r.ale že něco udělají tak blbej řidič profesionál bude zase platit??? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
VOLVO FH-12 420 +KRONE
ned bře 17, 2013 10:38 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Musí souhlasit čísla no........ Tak už to je leta. Ale nějak nechápu až takový rozhořčení. Stejně bys to musel za 3 roky vyměnit zas, takhle budeš mít 5 let pokoj
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned bře 17, 2013 5:24 pm

Uživatelský avatar
jirka081
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 14, 2009 10:07 pm
Bydliště: olomouc

Příspěvek

no tak když ti nevadí že když tam nahoře něco vymyslí a ty potom zato musíš pořád jen platit a platit vždyť to chce stát tu změnu ŘP + Prof. tak proč zato máme platit,unás kolega má dig kartu novou od Prosince no teho asi klepne až mu to řeku zas 700kč vhaj..na školení v Pros.nám říkal že je asi plán takovej že ty papíry udělaj platnost podle tvé staré dig.kar a zadarmo když si to vymyslel nějakej kretén tak ať to mame jako kompenzaci hm tak to asi neprošlo
VOLVO FH-12 420 +KRONE
ned bře 17, 2013 6:24 pm

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Příspěvek

jirka081já jsem na tom podobně měnil jsem trvalé bydliště na přelomu ledna a února takže noá občanka řidičák a karta a v létě znovu taky si myslím že pokud si něco stát vymyslí at si to zaplatí.
ned bře 17, 2013 7:55 pm

Janek.
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 09, 2012 7:18 pm
Bydliště: HK

Příspěvek

čus borci. Dnes jsem byl vyměnit profesák tak jsem myslel že budu muset i dig. kartu kvuli čislu řidičaku a paní na uřadě mi řekla ze kartu měnit nemusím i když tam bude jiné čislo řidičaku.( asi novinka). Tak jsem na ní zustal koukat jak pu. ptal jsem se a nedavaji k tomu ani žadný papír prostě nic. na otazku co když mi zato nějaky policajt bude pokutovat odpovědela: To si pak stěžujte na ministerstvu dopravy.
ALe ais to tak bude kdyz to rikala a jestli ne tka ji zabiju :D kde jinde zjisti pravdu nevite? :-)
kdo pil umřel, kdo nepil umřel taky :-)
stř dub 23, 2014 10:20 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Nařízení rady (EHS) č.3821/85, Příloha IB, IV. Konstrukční a funkční požadavky na karty tachografu, 1.) Viditelné údaje.
stř dub 23, 2014 2:04 pm

Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 04, 2014 10:52 am
Bydliště: už nevím

Výměna starého profesáku

Příspěvek

Zdravím fórum, včera jsem byl žádat o výměnu starého profesáku a samozřejmě spolu s ním i ŘP. Bylo mi řečeno, že číslo řidičáku na kartě souhlasit nemusí. Ověřoval jsem to na MD ČR, kde mi sdělili že rozhodující je aby číslo ŘP souhlasilo v době vydání karty. To znamená že po výměně ŘP, pokud karta ještě platí, musí být tato uznána jako platná. Zároveň mi doporučili, abych si vytisknul a vozil při sobě výňatek ze zákona, který je ke stažení zde:http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/20BBA70 ... 821_KV.pdf Tak snad nebudou problémy. Čus :)
úte kvě 13, 2014 10:51 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů