Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak ja uz mlcim, ale stejne jim to vpalim... :D
čtv bře 21, 2013 9:32 am

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

No tak jsem dnes volal do prace a nikdo se semnou nechtel bavit. Po 3 tydnech nemocenske je mi jasne, ze kdybych se vratil do prace, tak mam na stole okamzitou vypoved. Dale mi bylo receno, ze pokud budu marodit dela jak 6 tydnu, tak si mam vyrirovat vse s nemeckou pojistovnou sam a ze se firma mnou vubec zabyvat nebude. Ruka na sracky a vypada to na trvale nasledky. Ceka me operace.
pon dub 08, 2013 7:34 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Lenis nemel bys kontakt na toho kolegu co mel ten pracovni uraz?
stř dub 17, 2013 10:26 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

No tak a je to. Dnes mi prisla vypoved ve zkusebni dobe. Ted jsem jen zvedavy jestli mi nemecka urazova pojistovna bude platit nemocenskou kdyz uz nejsem zamestnancem firmy a jestli je tam nejaka ochranna lhuta. Nebo se mam pripravit na to, ze se pujdu past.
pát dub 19, 2013 11:28 pm

delivio

Příspěvek

Kontaktuj svoji německou pojišťovnu a zeptej se

Něco je zde
http://www.finkenbusch.de/?p=722
sob dub 20, 2013 12:04 am

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Nevim jak je to Německu ale tady ti zaměstnavatel nemůže dát výpověď pokud marodíš. Třeba to tam funguje obdobně. Tohle si zjisti
sob dub 20, 2013 2:48 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

U nas ano, ale tm ne. Me se stal 20.3 pracovni uraz a marodim a dlouho budu. 6tydnu mi plati zamestnavatel a zbytek by melo jit z urazoveho pojisteni. Jenom ze.... uraz se mi stal 20.3 a ke dni 16.4 jsem dostal padaka z prace z dvoutydenni vypovedni lhutou. Koncim tedy ke 30.4 a to je taky posledni den kdy mi plati zamestnavatel. Od 1.5 by to mela hradit urazovka, ale ja jsem vlastne od toho 1.5 bez prace teoreticky. Je tam nejaka ochranna lhuta?? prece me nenchaji bez penez po dobu leceni.... muze to trvat i 6mesicu, protoze me ceka asi operace. To by byla prdel.
sob dub 20, 2013 8:42 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

myslím že výpoved ve zkušebce s tím nemá nic společného, jde o pracovní uraz...četl jsi vůbec ten odkaz co jsem tu před časem dával?
musíš to mít nahlášené jako pracovní uraz a pak nárok na náhrady mzdy atd.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob dub 20, 2013 9:04 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Každý pracovní úraz musí být neprodlene nahlášen zamestnavateli a príslušnému profesnímu sdružení (v Nemecku se tak nazývají samosprávné instituce, které jsou tzv. nositeli, resp. zrizovateli úrazového pojištení). Hlášení príslušnému profesnímu sdružení muže podat také ošetrující lékar. Nárok na vecné dávky (ambulantní a lužková zdravotní péce, léky, léciva a lécební prostredky a pomucky a popr. proplacení nákladu za tyto služby) lze uplatnit i v Polsku nebo v Ceské republice. Mezistátní úhrady pak probíhají prostrednictvím príslušného kontaktního místa, jímž je u preshranicních pracovníku s bydlištem v CR nebo Polsku Profesní sdružení dopravy a prepravy: Berufsgenossenschaft für Fahrzeughaltungen, Postfach 21 01 54, 47023 Duisburg, telefon: (+49) 0203 2952-0, fax: (+49) 0203 2952-130, www.bgf.de.

Úrazový príplatek (Verletztengeld) má kompenzovat ztrátu na výdelku behem zdravotní rehabilitace po uplynutí nároku na náhradu mzdy nebo platu vyplácenou zamestnavatelem a zajistit tak živobytí zraneného zamestnance a jemu blízkých osob. Výše úrazového príplatku ciní 80 % normálního výdelku, avšak nesmí být vyšší než pravidelný cistý výdelek. Z toho se ješte odecítají podíly príspevku na duchodové pojištení a pojištení pro prípad nezamestnanosti.

Úrazovou rentu nebo cástecnou úrazovou rentu vyplácí príslušné profesní sdružení v prípadech, když bylo na základe lékarského posudku zjišteno snížení pracovní schopnosti (invalidita) v dusledku pracovního úrazu, úrazu na ceste do zamestnání a zpet nebo nemoci z povolání. Výše úrazové renty se rídí podle stupne invalidity a výše drívejšího príjmu. V prípade úplné ztráty pracovní schopnosti (100% snížení pracovní schopnosti) se vyplácí plná úrazová renta, jejíž výše ciní 2/3 rocního výdelku dosaženého pred pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. Pri cástecném snížení pracovní schopnosti je výše úrazové renty primerene nižší – napr. pri snížení pracovní schopnosti o 50 % ciní její výše 1/3 rocního výdelku (cástecná úrazová renta). Profesní sdružení rentu vyplácí, dokud jsou nadále naplneny predpoklady pro její poskytování (snížená pracovní schopnost), v mnoha prípadech doživotne. Renta se vyplácí i do zahranicí.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob dub 20, 2013 9:09 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Cetl jsem, ale to co me zajima jsem nikde nenasel. Chapes o co mi jde? Od 1.5 nejsem zamestnany v nemecku. Dostal jsem padaka. Ale jsem na nemocenske z duvodu urazu. Mam ho nahlaseny, protoze jsem byl osetreny v D. Pak jsem odjel do ceska a mam vystavenou ceskou neschopenku, kterou jsem poslal do prace v D. Oni to uznavaji. Ted mi jde o to jestli budu od toho 1.5 dale v nemeckem systemu kdyz se lecim s tim urazem a nejsem uz zamestnany. To znamena az do konce leceni.
sob dub 20, 2013 9:10 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

nevím jestli tady dostaneš uplně stoprocentní radu, ale ve druhém odstavci je psáno něco o urazovém příplatku 80%, který se poskytuje od okamžiku ukončení náhrady mzdy od zaměstnavatele.
U nás když marodíš s pracovním urazem i po skončení pracovního poměru dostáváš náhradu i nemocenskou. Myslím, že se to moc lišit nebude, ale přesné informace ti nejlépe řeknou na organizaci co tyto dávky vyplácí.
po 6 týdnech vyplácí nemocenskou AOK 70% mzdy. Výpoved v nemoci ti dát nemůžou, ale ve zkušebce to je možná jinak. U nás se však zkušební doba o nemoc prodlužuje, možná to mají taky tak.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob dub 20, 2013 9:27 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Na to kaslu. Nechci delat pro firmu co me vyhodi kdyz se mi stane uraz. Jen jde o tu nemocenskou. Jde tam o 80% z hrubeho prijmu a ten se pocita i s dietama.
sob dub 20, 2013 10:19 pm

barny.bour
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 17, 2018 3:14 pm

Re: Pracovní uraz v německu.

Příspěvek

Možná to chce obrátit se na právníky? Například: http://www.cikr.cz/sluzby/pracovni-urazy/ ? Myslím, že by to mohlo vyřešit všechny problémy :)
úte pro 31, 2019 12:06 pm

DanielaKov
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 24, 2020 2:43 pm

Re: Pracovní uraz v německu.

Příspěvek

Pokud chcete dosáhnout pravdy, je nejlepší kontaktovat právníka hraci automaty. Bude se dívat na to, za jakých podmínek jste pracovali a na co se můžete spolehnout.
pon bře 30, 2020 3:07 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů