Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

delivio
Takze mam cekat na dalsi dopis se slozenkou? Na prvni strane je fotka ,spzka a psani kde,kdy k tomu doslo atd a na druhe je nejakej formular tak nevim jestli to mam vyplnit a poslat nazpet a cekat na slozenku s pokutou?
pon led 06, 2014 6:35 pm

delivio

Příspěvek

Základem je nepodepisovat nic pokud nevíš co podepisuješ. Najdi někoho kdo ti přeloží dopis, nebo přečte včetně všech příloh k dopisu, aby jsi věděl a pochopil obsah. Nejednej zbrkle a pokud máš pojištění právní ochrany tak toho využij.
Informují tě o spáchání přestupku jak jsem psal, ale to je u nich zcela běžná forma.Formulář nevím jaký ti poslali a rozhodně ti na něj nedám právní a fundovaný názor.Ty se musíš plně seznámit s obsahem dopisu( jakou formou a jak to uděláš je na tobě), aby jsi mohl reagovat a popřípadě se nějak bránit, nebo odvolat.
Ano.Pravděpodobně bude přestupek projednán a možná formulář slouží k tvému vyjádření..nevím.
pon led 06, 2014 7:09 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Je to jak píše delivio.Pravděpodobně Ti dávají prostor na Tvé vyjádření a podání vysvětlení.Bez přeložení a případné právní rady nemá cenu odpovídat,protože i bez odpovědi v dané lhůtě očekávej,že bude následovat ocenění přestupku,jak finanční,tak i bodové.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
pon led 06, 2014 7:26 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Tak jsem si nechal vše přeložit a ten formulář na druhé straně slouží k tomu abych jim podal informace kdo řídil a moje vyjádření atd.Je tam napsáno že nemusím reagovat, takže usuzuji ,že když nezareaguju tak automaticky pošlou pokutu a připíšou mi body.Tak uvidíme nic jim posílat nebudu a počkám co bude dál.
ned led 12, 2014 10:00 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Tak nove info,přišlo mi celkem 128,50e :cry: :cry: :cry: hezky si jeste napocitali praci urednika (25e) a 2x dopis (3,50e) samotna pokuta 100e ach jo, neda se proti tomu neco udelat???alespon aby to snizili na polovinu???
pát úno 07, 2014 11:49 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj a chodí ti to již na jméno a přesnou adresu nebo jen na firmu :?: . Jde o to zda znají v D. tvojí adresu a jméno a jsou si jistí že jsi řídil sám. Slyšel jsem již dávno že stačí u nás vyměnit SPZ kvůli zametení stopy při další jízdě v D. Jenže otázka je zda v dnešní době propojených Eu databází nezaregistrujou i tu účelovou změnu značky z důvodu ztracení nebo poškození.
Volvo FL 614.
sob úno 08, 2014 9:31 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

magic:
tak to si na tom skoro jak u nas. prekroceni o vic jak 20 mas na miste do 2500 a ve spravnim az 5000.
tak nemci ti udelali spravni a mas to se slevou :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
sob úno 08, 2014 7:02 pm

bleeesk
Příspěvky: 65
Registrován: ned říj 30, 2011 2:49 pm
Bydliště: okolí Prostějova

Příspěvek

Zdarec, onen den 23.7.2014 sem najel na parkoviště stím že si tu přetáhnout kurtu stou smůlou že tam stáli Bag, tak za mnou dosel že prej kontrola... divali se na auto, papíry, cosi do tachografu nahlídl a pak si všiml že mám plynovou bombu v kabině a to se jim nelíbilo (mám starší eurocargo-není kam jinam dát). Pak sem se ptal jestli kontrola ok? Že prej jo až na tu bombu... akorát že nechtěli žádnou pokutu na místě jen se mě ptal na směrovací číslo na mou adresu tak sem neveděl co od toho čekat.
Dnes došel dopis stím že mám platit 75E + poplatky 25E a 3,50E celkem 103,50E.
Pak je tam odstavec česky že můžu podat námitku v německém jazyce který přeskoume Spolkový úřad.

A já se ptám jestli je šance když nějak odpovím zda by se stoho dalo nějak vykroutit... má někdo zkušenosti??
Díky. :roll:
stř led 28, 2015 5:43 pm

delivio

Příspěvek

Proč se vykrucovat.Podej námitku a obhaj svůj postoj.Podle toho, co píšeš tak nekontroloval zda byla plná, ani jestli jsi měl výbavu ADR.
Nemají to sice rádi v kabině z několika důvodů, ale třeba jsi měl obsah láhve prázdný. Jaký napsal paragraf?
stř led 28, 2015 6:07 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

A co kontrukční omezenost vozidla.Vzhledem k tomu,že to asi nemá kastlík nabo bednu kam by jsi tyto věci mohl dát.
stř led 28, 2015 6:43 pm

bleeesk
Příspěvky: 65
Registrován: ned říj 30, 2011 2:49 pm
Bydliště: okolí Prostějova

Příspěvek

§ 37 Abs. 1 Nr. 21 Bzchstabe a - § 29 Abs. 1 Gefahrgutverordnung Strasse, Eisenbahn und Binnenschffahrt - Abschnitt 7.5.7 ADR

ADR podle vseho jakože kontrolovali...
stř led 28, 2015 7:17 pm

bleeesk
Příspěvky: 65
Registrován: ned říj 30, 2011 2:49 pm
Bydliště: okolí Prostějova

Příspěvek

splintet1: kastlíky vzadu na autě mám kde mám nějaky kurtny, olej a tak... i ta bomba by se tam vlezla ale to ja tam dávat nebudu, ráno by tam už nebyla..
stř led 28, 2015 7:23 pm

delivio

Příspěvek

Tak to máš jasný. Nezajištění nebezpečného nákladu. Jasná pokuta a minimálně jeden bod k tomu.O tom neinformují, ale lze se dotázat ve Flensburgu.
Zvážil bych odvolání v tomto případě.
stř led 28, 2015 7:32 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

není propanbutan do 2kg bezpečná věc? Lze ji přpravovat v MHD atd. Podle mě by se na to nemělo nahlížet jako na přepravu nebezpečné věci. Jen se ptám, páč kolik jich je uskladněno pod postelí že? :D
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř led 28, 2015 7:59 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Jedna paní povídala,že když bude zašpuntovaná tou origo zátkou a připevněná třeba k sedačce,že by to mělo být ok.. Já ju teda vozím pod postelé,ale s hořákem
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
stř led 28, 2015 7:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů