Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukinno
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 30, 2011 7:06 pm

18 let, MKD, Zaměstnání u německého zaměstnavatele

Příspěvek

Zdravím, mám otázku ohledně nynějších zákonů. Pokud budu mít řidičský průkaz C+E, profesní průkaz (280 hod. školení) a bude mi 18 let, mohu jezdit MKD pod českým zaměstnavatelem? A mohu za stejných podmínek jezdit u německého zaměstnavatele? Děkuji za odpovědi a vysvětlení. Pic L

P.S.: Ještě by mě zajímalo, neví někdo přibližnou cenu toho rozšířeného vstupního školení? :)
pon dub 08, 2013 8:59 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ceny školení v trvání 280 hodin se pohybují od částky školení v délce 140 hodin až k dvojnásobku. Logika věci říká, že by opravdu dvojnásobek stát mělo, ale většinou to bývá nějaký "rozumný" kompromis. Obvolej víc autoškol v okolí, máš-li tu možnost, a sám uvidíš ty rozdíly v cenách. Btw, narazil jsem na nejmenovanou autoškolu v Praze, která chtěla za 140h školení 25 tKč a za 280h 50 tKč. Sám majitel mi udělal cenu...že prý když si u nich udělám i Céčko, tak mi zlevní na 48 tKč :lol:
úte dub 09, 2013 7:47 pm

Andrejcentrum.sk
Příspěvky: 87
Registrován: čtv srp 05, 2010 10:12 am
Bydliště: Bánovce n/B

Příspěvek

Keď to tak čítam, - 18 ročné ešte stále decko (nechcem nikoho podceňovať) by malo niekde ťahať LKW po Európe...
Nemáš vôbec šajnu, čo je to robiť diaľkového vodiča. To nie je len ťahať po diaľnici v nablískanom kamióne pri obľúbenej hudbe. TO je neustály stres zo šéfa, policajtov, zlodejov, obchodníkov, buzerantov. To, že sa dostaneš domov na cca 120 hodín mesačne ani nemysli... Mne tiež padla sánka, keď som sa do toho dostal. Ani nie po roku som sa na to vysral. A ver mi, kamiony boli pre mňa všetkým. Teraz mam super prácu v kancli, o 14,30 padám domov a večer zaspávam pri svojej manželke.užívam si život so ženou, deťmi.

Skús ešte pár rokov počkať, sprav si školu, naozaj, kamióny ti neujdu, vydrž to, sprav si školu a máš zálohu. zálohu na to, že ked jazdiť pôjdeš, zistíš aká je realita mal si niečo v rukách a mohol normálne zarábať na živobytie. zamysli si - plat 350 € mesačne je good? prečo by ni nemal mať 800 €?

Aj mne mohli všetci hovoriť aké je to jazdiť na kamióne. Tiež som neveril pokiaľ som to sám neskúsil.

je to len moja kamarátska rada, tiež som bol ako ty. veľa šťastia pri rozhodovaní
stř dub 10, 2013 9:33 am

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

:roll: ...neber si to osobně Andrejcentrum, to co tu teď povím.

Blbost, totální blbost. Kdyby člověk vždy měl zálohu, vždy si říkal coby kdyby, tak by se z toho zbláznil. Když chce jít řídit v kamion v 18, tak ať jde! To má čekat do 50 aby si splnil svůj sen? Ve spoustě případů přichází tvrdé procitnutí, ale třeba je to jeden z těch, kterým to sedne a bude to jeho prací i koníčkem a rozšíří nepříliš velké řady těch lidí, kteří dělají svou profesi s láskou.

Sorry za OT, ale na tohle jsem reagovat musel. Místo odpovědí na otázky se kluk dočkal jen zpochybňování a nepodpory :roll:
Btw, jestli jsi toho nechal a šel do kanclu a jsi naprosto spokojený, tak to asi nebyla pro tebe ta pravá práce, je fakt, že člověk by se měl živit tím, co mu jde a co ho baví.
Ale abych tě jenom nekritizoval, tak s tebou musím souhlasit ohledně toho stresu. Nicméně i ten dokáží někteří lidé zvládat a být nad věcí, to jsou ti, co radši zastaví u krajnice, než aby to prorvali, když vidí, že je málo místa :wink: .

Tak co, dočká se Lukinno odpovědí i na své další otázky :?:
stř dub 10, 2013 10:25 am

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Teď byla 19. ledna nějaká změna zákonů, tak nevím, jestli to, co napíši je ještě pravda... Ale, když si uděláš těch 280h a bude ti 18 let, tak pod českym dopravcem ven jezdit můžeš, co se týká německého dopravce, ten asi nebude požadovat profesák, takže tam bys čistě teoreticky taky mohl jezdit... a cena je různá, začíná přibližně na 25 tis až do 40 tis.
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
stř dub 10, 2013 10:32 am

Uživatelský avatar
Lukinno
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 30, 2011 7:06 pm

Příspěvek

Tak abych to vše uvedl tak jak to je. Studuji SPŠ Dopravní obor Logistika (integrovaná disciplína která řeší komplexní pohyb zboží od počátku jeho výroby až ke konečnému dodání ZOS). Jsem z řidičské rodiny (táta, děda, strýc... - všichni jezdí), široký okruh rodinných známích jsou řidiči taktéž. Můj táta jezdí od jakživa a kdyby nejezdil nepoznal by mojí maminku a ani bych tady asi nebyl, ale to je vedlejší :).

Od svého útlého věku jsem zvyklý že vidím tátu 4 dni v měsíci a to jestli vůbec. Taky mě to občas mrzí, ale já vím že on to dělá pro NÁS abychom se měli dobře. Vím že práce řidiče není žádný med, přece jen jsem se s tátou něco najezdil a s postupem věku na to už taky nekoukám pouze jako na "výlet".

Když jsem si vybíral školu, byla volba jasná - cokoliv co má společného něco s koly nebo dopravou a přepravou zboží. Ze začátku jsem měl menší dilema, co a jak, jelikož nejsem kancelářský typ, a sedět někde v kanclu a dělat sekretáře, asi by mě kleplo. Chtěl jsem původně jít na učební obor s výučním listem, třeba automechanik. Všichni mě od toho ale odrazovali, že mám navíc, a proto jsem zvolil komropis mezi užitečností a koníčkem. Dispečer je mimochodem jediná kancelářská práce která by mě bavila, protože je to celkem na bednu a člověk si musí umět všechno spočítat. Zajímá mě to od malička, je to můj koníček a navíc si myslím že je v přepravě čehokoliv budoucnost (Ať už po zemi, po vodě, vzduchem nebo teleportem??? :) )

Samozřejmě že chci úspešně dostudovat a dále jít také na vysokou školu se zaměřením provoz a ekonomika dopravy. Dokud však nebudu mít závazky (ženu, děti) tak si chci nějakou dobu zajezdit. A navíc když mám možnost celkem dobře placené brigády, proč toho na prázdniny nevyužít že? Navíc na to taky koukám tak, pokud se budu na pozici dispečera někam hlásit se vzděláním, ale také i s praktickou praxí přímo v oboru, nebude to paráda?

Chlapi na rovinu, neni hrůza mít dispečera který ani neví jak to chodí, volant viděl sotva z venku přes okýnko a pak po váš chce věci takové, že by jste na to potřebovali nejlépe letecký průkaz? :)

Takhle na to koukám já, ale samozřejmě děkuji všem za názory a rady :)
stř dub 10, 2013 2:21 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Lukinno

Příspěvek

Budu reagovat jen na tuto tvoji větu: "Chlapi na rovinu, neni hrůza mít dispečera který ani neví jak to chodí, volant viděl sotva z venku přes okýnko a pak po váš chce věci takové, že by jste na to potřebovali nejlépe letecký průkaz?"
Já bych to řekla jinak: horší je, když je dispečerem bývalý šofér :lol: (moje zkušenost)
stř dub 10, 2013 8:01 pm

Uživatelský avatar
Lukinno
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 30, 2011 7:06 pm

Příspěvek

Ano, má to i druhou stránku věci. Ten dispečer ví co řidič může a co ne :D Všechno má svoje pro a proti :))
stř dub 10, 2013 9:37 pm

Thommasino
Příspěvky: 15
Registrován: pon úno 16, 2009 6:24 pm
Bydliště: Třinec

Příspěvek

GEPAS: ...co se týká německého dopravce, ten asi nebude požadovat profesák, takže tam bys čistě teoreticky taky mohl jezdit...
Mám to chápat tak, že v německu není potřeba k řízení nákadních aut profesní průkaz?To víš jistě, nebo si to jen myslíš?
úte úno 25, 2014 9:04 pm

úte úno 25, 2014 10:13 pm

Thommasino
Příspěvky: 15
Registrován: pon úno 16, 2009 6:24 pm
Bydliště: Třinec

Příspěvek

Hmm, tak že taky...
:(
stř úno 26, 2014 2:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů