Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

zastavím se

Anketa končí za čtv čer 06, 2013 8:25 am

ano
1
8%
ne
7
54%
možná
5
38%
 
Celkem hlasů: 13

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

delivio: nemůžu sloužit, nejsem organizátor a ani tam nebudu. O mnichovské akci nejspíš nikdo neměl tušení, ale stejně, těch lidí, kteří by chtěli navštívit obě akce, bude tak málo, že nemá moc smysl to řešit. Zda a kdy se to bude konat příště bude nejspíš záležet na vyhodnocení této akce.
sob čer 01, 2013 9:10 am

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

tak co, byl jste tam někdo?
čtv čer 06, 2013 4:20 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ano byli jsme tam.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
čtv čer 06, 2013 6:05 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

a? jaké to bylo?
čtv čer 06, 2013 6:09 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

PedroKV - co tě mám říci?

Podle mě mrhání penězi daňových poplatníků. Proč na takové akce nejsou pozvány i neziskovky, jako je např. ta naše, která se stará o informovanost řidičů?
Chyba byla v i termínu, informovanost veřejnosti nulová, největší osvětu jsme asi udělali my na našem webu a Facebooku.

Ale to je současný stav jak Ministerstva dopravy a Besipu. Neziskovky, které opravdu něco dělají je nezajímají. Převládá bohatá lobby, viz např. vysokorychlostní vážení.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
čtv čer 06, 2013 8:19 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

Zajímají mě názory lidí, co tam opravdu byli. Původní info, co jsem měl, tak že by o tom měl informovat rozhlas, aby se o tom vědělo, protože odkud má informace řidič? Z rádia.

A proč mrhání penězi? Přijelo málo řidičů nebo?
čtv čer 06, 2013 8:29 pm

Houba
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 21, 2008 1:12 pm

Příspěvek

Nevím kolik řidičů rádio poslouchá.........mi bylo ze strany celní správy řečeno,že jsem povinný poslouchat a kontrolovat funkčnost mýtného zařízení neboli "krabičky",takže jsem rádio vyhodil z auta,páč je tam tím pádem naprosto k ničemu,že jo........ :?: :roll: Takže se pak nedivte,že tam nikdo nepřišel........ :wink:
ned čer 09, 2013 10:20 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte zář 10, 2019 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
ned čer 09, 2013 11:16 am

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

Kontrolní orgány nejsou vysvětlovači. Mě by zajímalo, co bys řekl elektrikářovi, který by ti tvrdil to samé, že není povinen mít PC a študovat nové předpisy. Že je ovšem špatně nastavený systém profesních školení, kde jsem naposledy 2h poslouchal statistiku nehodovosti a už popáté slyšel, že na nějakém přejezdu jde 7s po šraňkách vlak, s tím s tebou souhlasím. Je to takové povinné sedmihodinové placené utrpení a málokde je to jiné.
ned čer 09, 2013 6:24 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

PedroKV - jenže eletrikář si stanoví cenu za svoji práci tak, aby měl dost.
Kdežto řidič jede za minimální mzdu a někdy možná i za diety.
Předpisy pro eletrikáře jsou mnoho let stejné a návod na kleště a šroubovák je stejný přes 100 let.

Ale předpisy v dopravě se mění skoro každý čtvrt rok, papírování je na jednu pracovní sílu, kdekdo si vymýšlí voloviny a zařízení, (tachografy) jsou dost složitá, že by na to měl mít řidič vysokou školu.

A kontrolní orgány? jak můžou tak řidiče skasírují - je to pro ně snadná kořist. Malokterý řidič má DASku nebo AXA assistenci, aby se ho někdo zastal. Na dopravce už si moc nikdo nevyskočí, ten má precedens, že nemůže dostat likvidační pokutu a je vysmátý.

Takže trochu vstřícnosti by našim kontrolním orgánům neškodilo. Někdy by právě to vysvětlení udělalo pro bezpečnost a klid v dopravě více, než pokuta. Neříkám, že jsou všichni kontroloři stejní, znám i takové, kteří to řidiči vysvětlí. Ale taky ne každý řidič je podvodník a podvádí schválně.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned čer 09, 2013 8:31 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

Ano,pro policajty je ridic snadna korist. Bohuzel. Ale jak nas ujistoval Nosek, u policie carkovy system preci neni. A kdyz se nekterych prislusniku zeptam, pro neoznami dopravce,tak mi jedna polovina odpovi, ze je to moc prace a druha, ze mu na urade stejne nic neudelaji. Neco shnileho je v tomto state.
ned čer 09, 2013 8:48 pm

mtc

Příspěvek

V něčem máte pravdu,policajti nás řidiče oflastrují vždy jak nás zastavíPříklad z běžného provozu..Proč by jsem jako řidič měl zodpovídat za technický stav vozidla které mi bylo přiděleno a je ve špatném technickém stavu.Neměl by za technický stav vozidla odpovídat majitel vozidla?Dle mého měl.Já jako řidič nahlásím závady které na vozidle jsou a stejně je nikdo neodstraní a mám za to být pokutován?Ať je pokutován majitel vozidla a ne řidič.Já přece jako řidič nemůžu za technický stav vozu který mi byl přidělen.Starám se o něj v rámci možností a není mi nic platné když dostanu pokutu za technický stav.Ve finále ji stejně zaplatím z vlastní kapsy a ještě můžu být rád že nepřijdu o práci natož o body.Další příklad je přístup našich kontrolních orgánů při kontrole vozidla,koleček a dovolenkových listů.Jedna kontrola proběhne v pořádku a o pár kilometrů dál mě zastaví další kontrola a najdou mi závady na autě,popřípadě špatně vypsané kolečka které jsou úplně v pořádku co se týče pauz a jízdní doby,ale musí se vybrat pokuta tak se zase osolí řidič.
pon čer 10, 2013 6:32 pm

lukasV

Příspěvek

Ja mam podobnu skusenost ako ty mtc. No bohuzial sme na Slovensku, resp. v Cesku. Stat vie, ze firma by sa tomu vyhybala a stat by to nedokazal vymoct nikdy. Tak radsej idu po soferovi, ktory ma doma male deti a policajt sa na neho usmeje dam Vam to len za 100€ / 2500Kč a vodic je este spokojni ako dobre obisiel :wink:
pon čer 10, 2013 6:44 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte zář 10, 2019 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
pon čer 10, 2013 7:57 pm

mtc

Příspěvek

To co jsem napsal je standard při každé kontrole od naší Policie a Odboru dopravy.Měl jsem pár kontrol v zahraničí a až na jednu vyjimku jsem měl vše v pořádku co se auta a koleček týče.Ta jedna vyjimka bylo špatně vypsané kolečko což byla moje blbost tak jsem uznal chybu a místo 150€ jsem dostal 75€ pokuty za to že jsem tu chybu uznal.Při další kontrole v zahraničí bylo už vše v pořádku a bez problémů.Jen u nás jsme v očích naší Policie sponzoři kteří se neumí nebo nechtějí bránit a radši sklopí oči,tiše přikývnou a jsou rádi že dostanou třeba 500 kč pokuty místo 2500 kč i když mají vše v pořádku.Já jsem asi jeden z mála co se policie nebojí a brání se jak se dá i právní cestou.Proč by jsem měl platit nějakou pokutu za to že mám vše v pořádku.Naše kontrolní orgány si prostě dělají co chtějí,jen aby měli další zářez na pažbě a měli od nadřízených klid a splnili měsíční výkazy s pokutami.
pon čer 10, 2013 8:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů