Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
olikzn
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 05, 2011 9:34 pm
Bydliště: Znojmo

Zabavená SPZ

Příspěvek

Ahoj dámy a pánové. Omlouvám se zřizuji nové téma, ale mám jen chvilku, kdy se můžu připojit k internetu a nejsem schopen prolízt stávající témata. Prosím vás. Nemáte někdo zkušenost se situací, která se mi stala? Na HP Mikulov mě zastavila rakouská policie a krom váhy mě poslali na jejich slavnou LKV. Tam mi zjistili, že mi nebrzdí zadní kolo. Zabavili mi techničák a obě SPZ. Policista mi vysvětlil, že po třech dnech to pošlou do Vídně, ti to pošlou do Prahy a odtud na úřad kde je vozidlo registrováno. Nemáte s tím někdo zkušenost? Potřebuji vědět, jak dlouho to vše trvá a za jak dlouho by mohly být SPZ zpět na firmě. Díky.
Puppi
úte zář 24, 2013 6:11 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Příspěvek

Tak tohle se nám taky nejednou stalo - ten postup je opravdu takto složitý s tím přeposíláním a trvá to někdy pár dnů a někdy taky pár měsíců - když jsem se na to tázal na našem úřadě ve Znojmě (kde jsou na to vzhledem k blízkosti Rak. hranic zvyklí) tak mi normálně řekli, že běžný byť neoficiální postup je nahlášení formou ztráty s tím že řeknu na rovinu jak to bylo a oni hned vystaví nové značky ať můžem jezdit - dělají to tak prý firmy "běžně". No a až (a jestli vůbec) časem dorazí ty zabavené značky tak se zlikvidují... Snad si to pamatuju dobře - do Rakouska už radši nejezdíme:-)
stř zář 25, 2013 4:49 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

JJ, taky se mi to stalo před cca 15. lety v Rakousku. Dispečer se poradil na policii, závada se opravila, udělala se STK a policie vystavila nové SPZ. (Staré SPZ došly za cca 2 měsíce zpřehýbané na půl, aby se vešly do obálky. Hovada!)
Lesu zmar!
stř zář 25, 2013 7:56 pm

olikzn
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 05, 2011 9:34 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Tak vám chlapi "pěkně" děkuju. Jsem zvědavý, za jak dlouho si sednu zpět do svého milého stařičkého "Huga". Mimochodem jsem taky ze Znojma. Pro značky se jet nedalo, rakouští policajti z Drassenhofenu požadovali opravu brzd v rakouském servisu a následně kontrolu na rakouské STK. A to vše do 3 dnů. 3éf chce počkat, aby nemusel měnit krabičky na mýto, pojistky a tak. No jestli značky příjdou zpět v obálce napůl, stejně mu nic jiného nezbyde. Tak dík.
Puppi
ned zář 29, 2013 8:11 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar
Tahle Rakušácká prasárna je stará 20let.Myslel jsem že je z toho už vyléčili,ale vidím že to zas zkoušej.Tenkrát rvali značky pomalu ze všech Liazek a dokonce kladivem a majzlíkem.Co vím,většina těch čísel nikdy nedošla a řešilo se to jak tu chlapi psali,nahlásila se ztráta.Tenkrát z toho byla výhrůžná nota našeho ministerstva zahraničí a pak byl klid.Podle mezinárodního práva je totiž SPZ majetkem státu který ji vydal,požívá podobný statut jako třeba majetek ambasády.Tudíž jí nemá právo nikdo v cizím státě,pokud je legální k danému vozu,sundavat nebo dokonce odebírat.Je to porušení vlastně na diplomatický urovni.Takhle to vínršniclům podalo naše ministerstvo a sklapli.Chlapi si chladili na oplátku žáhu tím,že jak někde stál u nás na parkovišti Rakušák,tak než se vrátil k nákladáku byl bez čísla :D
TTN
úte říj 29, 2013 9:00 pm

lukasV

Příspěvek

Aj vodicsky preukaz je vlastnictvo ineho statu a u nas ti ho pekne zadrzia :roll:
úte říj 29, 2013 10:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů