Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Driver_1.9D
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

jazdim na kamione 6 rokov a doteraz som nepresvihol takto 90-ku. Len teraz som sa na to pozabudol minuly vikend som stal 56 hodin tak som mal podvedome pocit ze nebudem az tak vyjazdeny. Ked som vo Francúzsku tak dodrzujem aj ich AETR cca 3 hodiny jazda a hodina pauza. no co sa tyka tej ADR-ky a rychlosti tak napriklad v slovinsku a taliansku bežne jazdia cisterny 90 tam sa s nejakou 80-kou neseru
Scania R450
ned led 26, 2020 1:00 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Jó Itálie, jak nejseš na autostradě, tak 70km/h nebo jak.. taky sem platil :D Taky bych ale neřek drobné porušení, zvláště když víš, že ve španělsku to máš za 5000 ani se nenadechneš, zrovna tak jako wckr s tou dovolenou. Vem si, žes mohl někde jezdit s kolcem celej den a pak šup kartu a tradá do švajcu.. ten policajt to nemůže poznat a tak tě vopálí :think: Minule ste mě tady dávali sodu za kartu v tachografu přes výkend, ták proto jí tam mám :mrgreen:
Sof má pravdu, že se chudáci třepem měsíc, aby nás nechytli za kokotinu a myslím, že by měli mít(a mají)pouze možnost nahlédnout 28dní z5, ne že tě zastaví a hned čumí čtyři tejdny dozadu, co tam máš špatně.. Jako, mám pocit, že to tak původně bylo myšleno..
Kontroluje vejkendovky - musí 4 tejdny dozadu dopočítat pauzy a nahrazený hodiny
Kontroluje jízdu - musí 2 tejdny, aby napočítal do 90h, žádný 4, tak daleko už nemá co hledat a flastrovat..
Si vemte, že vás zastaví a kouká.. 27dní z5 se mu nezdá pauza o výkendu(třeba že byla 24 a měla bejt 45), tak aby ji zkontroloval, tak by musel čumět měsíc a půl dozadu! Takhle to soudruzi určitě nemysleli a pak tady rozdávaj bločky, dokud si někdo nestěžuje, to zas vydávaj metodycký pokyny a stejně ti pak řekne, že pokynem se řídít nemusí a kecy.. Je toho tu na fóru.. si najděte příspěvky od TACHO.1 nebo PedroKV
Naposledy upravil(a) Prouza88 dne ned led 26, 2020 11:19 pm, celkem upraveno 2 x.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned led 26, 2020 1:21 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Stalo se,čas nevratis.Vim o jednom ze sousední firmy co nechal na Irun 4100e,za 90h20 minut.To je extrém ale si myslím,na druhou stranu je pravda že na to máš 14 dní abys zaparkoval,to není jak jet 4h34,ani nedělat výtisk,nebo tam napsat to debilni No parking.podle mě to je dost a na pokutu to bude,ale ber to tak. Nikdo tě měsíc nezastaví a máš klid,hlavně čas už běží :D
ned led 26, 2020 1:25 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

inak ked sa nad tym zamyslim tak 561 alebo AETR ma niekedy opacny efekt pre ktorý bol uzakoneny, lebo keby som dodrzal ten 90h dvojtýždenny cas jazdy tak by som vikendoval 320 km od vykladky a na vykladke by som mal byt najneskor do obeda cize by som musel po vikendovej pauze v pondelok stavat skoro rano a to sa mi vtedy zle zacina a vtedy som taky rozbity kadejaky nedospaty este sa mi drieme takto zavcas rana, ladujem do seba energetaky alebo kafe. A takto ked som porusil nechtiac tu 90-ku a siel v sobotu, som vyrazil rano o 8:30 riadne vyspaty oddychnuty a vobec ma nechytali driemoty a nemusel som mat ani kafe. Aj na skoleni vodicov nam hovorili ze vodic ma ist na jazdu riadne odpocinuty a ked mam stavat o nejakej 3:00,4:00,5:00,6,:00 tak to vtedy niesom riadne odpocinuty skoro nikdy
Scania R450
ned led 26, 2020 10:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Ano, je to neideální, ale lepší než když si lítal nonstop a ani dnes se tě ráno dispo neptá, jestli ses pěkně vyhajal, táhni a honem že :D Možná by bylo lepší to celý zrušit a nechat jen max jízdu za tejden 45h a devítku pauzu.. pilot to vystřílí za dva dny a stůj zbytek tejdne, nazdar, jednoduchý.. a možná by sme eště rádi platili :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned led 26, 2020 11:30 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

chlapi jak to pálkují na SK když mám z minulého týdne +1 h řízení navíc, jak mě čapnou?
pon led 27, 2020 8:35 am

Driver_1.9D
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

prouza88 zrusit nie ale upravit by to chcelo, ten dvojtýždenny cas jazdy by som dal na max 100h, lebo 90-ka je niekedy nepostačuje. Dalej by bolo dobre keby sa mohli robit 3 desat hodinove jazdy za tyzden. Ked spravim 15h vykon tak sa potom uznava iba 9h pauza a ja praveze po 15h vykone spravim aj 12-14 hodinovu pauzu ak v pohode stiham vykladku /nakladku lebo vtedy som viac unaveny ako keby som mal len 13h vykon cize by sa mohla po 15h vykone ak sa spravi 11h pauza tak uznat to ako 11ku nie ako 9ku, Dalej zrusil by som zakazy predbiehania, zakazy jazd v nedelu a cez sviatky to tiez dost obmedzuje vodica
Scania R450
pon led 27, 2020 9:10 am

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Když začneš výkon a uděláš tam někde 3hod pauzu tak i když to natáhneš na 15hod tak můžeš udělat jen 9ku pauzu a počítá se jako 11ka.. klidně celej tejden takhle, třeba 7x :wink:
Drivere: Založ si vlastní vlákno na ty tvoje "přestupky" :D Hlavně jim na slovači neříkej nic maďarsky :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 27, 2020 9:56 am

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Plno lidí bude tvrdit že hodina je v klidu.ja myslím že to je moc.ja mám životní rekord 10h20 a dodnes mi je zle z toho. :D ,jmenovitě z naší firmy jel jeden předloni,jak byla ta sněhová kalimita 14h.....zajel z Bohumín do dortmund :D ,1000km....u Kassel byl vyjetý,desítka,parking ne že zamrdany ale neprůjezdný,kvůli sněhu,a.tak každý ,až do unna....Udělal výtisk sel spát,jak jel zpět,jezdíme jen Polskem transit,a tam to jejich ITd,kontrola,nás Čechy berou vždy.dal mu kartu ,ten výtisk a platil?????000000kc,zlotých ,eur...Jenže pak mu našel ještě ten měsíc 4h36minut,výtisk na to neměl,tak 300zlotych(1800k ) :)
pon led 27, 2020 11:05 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Prouza88: kua... vnitro nejde jezdit bez teho že občas něco porušíš (rúzné dokládky převozy rozvozy), hlavně nejezdit na dřeň. V ČR jsou poliši celkem urputní co se týče "něco" najít, ale zase ty pokuty nejsou likvidační. Chytí mě v zákazu do 3,5 t, tak jim ty 3kola dám když víc nechcou :hvizd: , ale to neznamená, že je vyhledávám.
pon led 27, 2020 1:38 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Věřím, já na tu džungli tady nemám nervy, natoš na bengáče :doh: To se nedá srovnat se sousedy na západa, tam nic nehledaj jak potroublí :roll: Povětšinou teda, aby někdo nekontroval zas hned :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 27, 2020 4:28 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Protože hledat problém na kartě umí každý hňup co ji dokáže zasunout do slotu.Dnes jezdit s analogem,pojedeš denně desítku,na dvě tři pauzy,,a nikdo ti to nespocita,protože to neumí a je to moc práce.
pon led 27, 2020 8:11 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:57 pm, celkem upraveno 1 x.
pon led 27, 2020 9:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Kvalitní sofe.. se jim ani nedivím, že to natahujou, protože mě za poslední 3-4roky kontrolovali jestli 4x.. Takhle mě skásne za půl roku dozadu a dycky najde :wall: Jinak souhlas no, ani v jaderný elektrárně nemaj takový kontroly :doh:
Ta rada pro driver_1.9d byla spíš nadsázka no, já tudle neměl 9ku z pátka na sobotu. Kouk sem na tacho rozespalej a viděl 9:05 nebo tak, poskočil sem od rampy a nedal postel. Když sem přišel do kabiny, tak sem zjistil, že sem koukal na horní řádek, kde se ti načítá pauza 15+30 a já měl odstáto 15+8h50.. supr nápad to tam dát :wall: Jel sem co už..
A říkám kontrolovat může až.. nemusí a neměl by, sviňiar :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 27, 2020 10:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Já sice na sever jedu v sobotu a v dubnu, Švédsko Norsko myšleno,ale jak už tam jedu zastaví me policajt :D ,,naposled v Stockholmu, první co ho zajímalo hned po foukání do altestu,ma rychlost po Švédsku,jak viděl me tempo nastavena z ystad 82 kmh,byl očividně spokojeny.
úte led 28, 2020 9:29 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti