Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Nevím, třeba někdo řekne jak to maj, nakonec zjistíme, že v letě tolerujou klidně 90 a v zimě nechcou vidět ani Km navíc :D 70ku u raků a talošů taky málo kdo ví :think: A hlavně je to o policajtovi a co ti najde, těch mýtů je tu celý fórum, a pravdu ti neřekne, že měl 100hodin. Řekne ti, že mu dal němec 500 za abstand, aby to měl vůl bez bodu, nerozumí a šíří kraviny :wink: On tě nebude dusit za jednu kokotinu, povětšinou teda, aby zas někdo.. :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 28, 2020 10:00 am

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Prouza,mám pro tebe kontrolní otázku,ty jako kovanej rak co ma němčinu slovem písmem.Jaký byl limit na okresce v Rakousku lkw mít anhanger??myšleno přívěs,ne náves???honem,a bez guglu.Odpověď litam full gas atp neberu.
úte led 28, 2020 10:36 am

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Jé, vidíš tam něco bylo, ale bez googlu si mě zahnal do zákazu :D No řekni, já nevím věcí :oops:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 28, 2020 10:42 am

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:57 pm, celkem upraveno 1 x.
úte led 28, 2020 12:32 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

60kmh s vlekem,70kmh náves.Myšleno bundeska B.Platil jsem za to léta páně..... Už nevím,s LIAZ,na Mikulov, 300 silingu :D .logiku jsem nikdy nepochopil jakou to ma :D
úte led 28, 2020 12:40 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Sof: paráda počtení před spaním :D Hlavně supr info, ale pak to nemaž jak některý tvý příspěvky :think:
A co náš druhý scandinávský guru, peter? Nie je signál lebo čo :D
Jožine, já sem tušil že tam je 10km/h rozdíl, ale říkal sem si, že to bude obráceně, aby podpořili vleky.. Logicky je souprava nebezpečnější, než návěs, jak to zašlápneš.. no dneska sme jinde, ale víš jak.. a platí to eště? Já tam s tím nejezdil, tak sem to vypustil :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 28, 2020 2:42 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Asi to je zrušené.Jen v te době bylo Rakousko velmoc co se týká soupravy auto s vlekem,dnes už to tak není.Dnes jak potkas namakanou soupravu s vlekem tak je to řek.V Řecku i na Balkáně to ještě jezdí dost ale to je dáno klikatyma silnicema,návěs na serpertiny je na h.
úte led 28, 2020 3:23 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

60/70km/h je pravda tak to bylo dlouho a nevím jestli to tak je teď ale když vidím jak mě na bundesce přejíždějí tak asi ne. I když oni můžou... My s jinou mpz
úte led 28, 2020 9:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Nevím, zkusím se zeptat bráchy, až vystřízliví, jak jim jezděj svozáci. Spz nic neznamená, brácha dostal kartáč u Kremzu na rakouskejch, jak sjedeš je tam cedula konec dálnice, ale ten 4pruh ještě pokračuje, všetně svodidel atd.. 89 a rak skákal, že tam je 70 :doh: A strašně řešili 4m a ani tu toleranci mu nechtěl vzít.. měl posuvku a jezdil Maresz-Retz :arrow: Egger-St.Pölten a argument, že mosty tam nejsou nebrali :doh: Je to o policajtovi..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 28, 2020 10:18 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Tak já vím že těch 700 PS se těžko hlídá ale 90kmh se tam určitě nejezdí,tudíž policajt měl recht.
stř led 29, 2020 4:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

No nevím proč, jedinej rozdíl tam mezi dálnicou a bundeskou, tedy 90 nebo 70 je tam v tý ceduli.. Taky jezdíš 49 až za cedulu města? No nejezdíš, víme o těch patnácti stovkách :D Dneska sem ho chytl střízlivýho a říkal, že svozáci s vlekama lítaj 90+ :D Tak nevím zda to platí :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 29, 2020 7:39 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Já lítám kilem :) po Anglii....Každý ať si jezdí jak chce ,říkám vždy,jen je jasné snad každému že 90+ tam opravdu neplati :D
stř led 29, 2020 8:04 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

co sa tyka toho zabudnuteho dovolenkoveho listu v Rakúsku, tak ma napadlo to nemohol dispecer alebo sef poslat na email soferovi preskenovanovany dovolenkový list a na mobile ho ukazat policajtovi? pripadne by dispecer alebo sofer poslal na e-mail priamo policajtovi ten dovolenkac. Vsak zijeme v 21.storoci mame digitalnu dobu tak myslim ze dalo by sa to aj takto poriešiť. Raz pred par rokmi ked som jazdil vo dvojke tak tiez nas vo Francúzsku zastavili policajti a tiez som nemal zo sebou dovolenkový list, zabudol som ho doma a policajt nam napisal e-mailovú adresu na ktorý ma firma ten list poslat a ked uz prišiel policajtom na email skontrolovali a bolo vsetko ok
Scania R450
stř led 29, 2020 10:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Tak když ten dovolenláč dostaneš, tak ty máš jednu kopii a firma druhou, někdo mi tvrdil že se to někam online posílá, aby sme si to netiskli v kabině.. asi blbost. Základ je to doplnit na kartu a dovolenkáč už dnes netřeba, vůbec kvůli jednomu dnu.. a musíš mejt originál, jinak je to 50:50 :think: Se divím že se vůbec bavili..
Je to tak 5 let, co sem nechal auto na place a jel dom na výkend.. bylo nařízeno nechávat klíče na firmě.. aktivní mechanik v sobotu neměl co dělat, vytáh mi kartu, jel přezout gumy a pak mi ju vrazil z5.. v pondělí mi neseděli ráno hodiny, neva 24 postačovala, ale vyváděl sem a jel pak na firmu pro štempl, bo nebylo nic na kartě, ani výtisk, ani dovolenkáč.. Taky snadná kořist.. Až se rozednilo, tak sem si všim novejch kol na návěsu, to sem řval taky, protože nemám rád, když se v tom někdo vrtá a já nevím v čem a co pak čekat.. No a na konci týnde řvalo zas dispo, bo já chtěl 45h žejo :wall:
Kámoš takhle dostal snad 500, ve dvojce mu ten co ho zaškoloval nedoplnil výkend, víš jak, dej sem kartu mladej a nemel... pak ho chytli samotnýho a nikdo mu nic nedal ani ten expert školitel :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 29, 2020 11:15 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Driver.. Mohol, určite to za pokus stojí, ale bude s tým policajt súhlasiť? On je pán, on o tom rozhoduje podľa toho ako sa doma vyspí. Odomňa chceli Maďari za zabudnutý dovolenkáč 1.600 eur a bolo to v dobe, keď som ako šofér zarábal asi 900 eur čistého mesačne. Po asi štvrťhodine dohadovania ma pustili bez pokuty. Nepodvádzal som, len som na rýchlo prestúpil zo svojho auta do druhého auta a na dovolenkáč som zabudol.

Ak dá rakúsky policajt šoférovi 500eurovú pokutu za zabudnutý dovolenkáč, tak je to u mňa zlodej.

V decembri som jazdil na na celkom novom aute. Auto malo najnovší gps tachograf. Tachograf zaznamenáva aj polohu auta a tiež ju máte zaznamenanú aj na výtlačku s tachografu. Keď som do toho auta po turnusovom voľne nastúpil, tak my po založení karty do tachografu neišiel zadať dodak- turnusové voľno, kedy som bol doma a mal kartu s tachografu vonku. Neviem čo som urobil zle, ale normálnym spôsobom, tak ako som bol zvyknutý to neišlo. Na starých tachografoch som v nedeľu večer prišiel do auta, vsunul kartu do tachografu, zadal dodatok (týždeň voľna) a to bolo všetko. Pokračoval som v pauze a až ráno som zadal krajinu výjazdu a začal som pracovať. Na tomto novom tachografe my to neišlo. Hneď si to pýtalo krajinu výjazdu a zadať dodatok bez krajiny výjazdu neišlo. Krajinu výjazdu som tam nakoniec nezadal, ale karta sa načítala bez zadania týždňového dodatku a bola na nej neznáma týždňová činnosť.

Neviem či som ja robil niečo zle, alebo ma tachograf nútil do zadania cesty do práce.

Obrázek

Na výtlačku máte v červenom krajinu výjazdu (11:40) a krajinu príjazdu (19:40), tak ako to poznáme. Plus je tam navyše poloha výjazdu a príjazdu. A navyše je tam ešte dva krát zaznamenaná poloha počas mojej cesty.
stř led 29, 2020 11:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host