Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

sof: nemám zkušenost s tímhle novým tachografem, asi to chce se po tom podívat no :think: Jinak s tou pokutou za dovolenkáč, nebo lépe řečeno za to, že nemáš jak prokázat cos dělal, nesouhlasím. A hlavně bych poslal dalších 500€ na firmu. Vem si jak se s tím pořád fixluje.. uvedu příklady dva..
1/ Brácha dělá u raka a ten má svozový auta a na nich pár čechů, kteří spí na ubytovně a točí se celej tejden po dvou na autě, a o víkendu po 24h pauze jedou s autem na kolco nebo se prostřídávaj na kolečkovým autě, aby tam jen tak nevíkendovali. Je to nelegální a policajt je nemá jak chytit, protože kartu má v pořádku a kolca pak zahází.. druhej víkend jedou domů :doh:
2/ Před asi 8roky jsem přišel v pondělí do práce a nebylo auto, dostal jsem tedy starou vránu, převozní značky a začal sem tahat návěsy z Brunn am Gebirge ve Vídni na Strasswalchen, bo nám tam zrušili plac.. ten den sem neodtáhl nic, dojel sem do Brunnu a zůstal do rána. Ráno mě kontroloval a já zachrápal a kecal, že už jedu druhý kolo :oops: Tak sem za to vzal žejo.. Jedno kolo máš 600km :arrow: 8h jízdy, pauzy neřešíš.. Otočil sem se v úterý 3x a upadl na pár hodin.. Ve středu cca to samý, ve čtvrtek 1 točka a zaplať pánbůh došly návěsy... No tak sem nahradil kolegu(se jim na to vysral), kterej jezdil na Radfeld pro nový návěsy.. to je 300km :arrow: 4h točka.. to sem točil až na jednu pauzu v noci nonstop až do pátku odpo, kdy došly návěsy a já mohl spočnout..To sem měl od toho pondělka tak 7500km, dostal sem auto na číslech, dovolenkáč, kde byla dovča 14dní žejo a vykládku v pondělí Neapol.. v ten pátek sem ještě odjel 4:30 na Arnoldstein a tam chrápal do soboty do oběda :D A pak dohrkal k Neapoli. Čistá ruka asi 9000km za týden, "legálně" a při kontrole by nezmoh nic..
Divíš se pak 500€ za to, že nemáš dovolenkáč? A oni to moc dobře vijou, jak s tím dovedem fixlovat a jak je oblbujem.. Víš jak by se ten polda tvářil, kdybych mu podal dovolenkáč a řek, že už mám tenhle tejden 8000km? Ani vteřinu čehokoliv jinýho by mi neodpustil, ani vteřinu.. Ano byl sem mladej, blbej a chtěl sem se ukázat :doh: Nadruhou stranu, těžil jsem nejen z toho až do nedávna..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 30, 2020 12:41 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Já nechal auto v Praze předloni.v pondělí ve tři pendolinem do Prahy,složil naložil Kladno do Ostravy a jel domů.Pred 18h mě zastavil u Křepelky Olomouc.policajt se ptá,odkud jedu??říkám z Kladna,kartu jsem zasunul v 7 ráno.a on,a kde stál víkend???říkám,Rudná přece,dva dny zadarmo a v hospodě.on se ptá,nejel stě náhodou vlakem třeba ve 2 ráno???vím přesně na co narážel.listek pendolina v kapse,mimo účty.Rikam jasné že ne,kdo by mi to zaplatil atd :D
čtv led 30, 2020 2:33 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

No jen se budu domnívat, ale na to, jestlis náhodou nejel z baráku, se ptal protože si tam neměl kartu :doh: Neriskuj příště :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 30, 2020 2:48 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Kartu v autě nemáš nechávat jak točíš tydeni odpočinek.Narazel na to že mám určitě po výkonu jak jsem jel ve dvě ráno vlakem....já mu řekl že víkend v knajpě,ráno jsem sedl za volant zasunul kartu dohrál data a jel pracovat.
čtv led 30, 2020 8:28 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

No když seš doma tak nenechávat, ikdyž sem z jistých důvodů opačného názoru :wink: Proto mu to bylo jasný :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 30, 2020 8:31 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Karta jsi ty.jsi v bordelu,kartu mas u sebe.nesedis v té plechovce.navic ti třeba výpadek štrumu(u fh vyjimka :D )dojebe pauzu.
čtv led 30, 2020 8:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

To bude na dýl :D Jako v zásadě ano, já to chápu tak:
Sem v práci(pauzuju na cestě u bordelu) :arrow: karta v tacho, bo mě platí..
Sem doma(ale ne tajně) :arrow: karta ven, bo mě neplatí(mám k tomu ale pár "ale")
8) Myslím, že kdo dělá za eurokačky tak ti řekne, že bez karty ti nezaplatí ty hodiny a diety(platí pauzu, jízdu a kladiva) :think: Nevím, brácha to tak prezentoval..
Ale u Volva to chápu, taky se mě na to ptal při kontrole :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 30, 2020 8:56 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Ja som teraz platený od tacho karty. Zasuniem kartu do tachografu a od toho momentu sa my začína rátať plat, až do momentu, kedy kartu z tachografu nevysuniem.

Teda je jasne, že cez víkend, keď som v aute kartu nevytahujem. Ale veľmy dobre si pamätám, čo tu kedysi písal tacho. Ten vravel, že kartu by mal sofer vyberať aj cez víkend keď je v aute a dokonca by ju mal vyberať každý deň, aj keď v aute v noci spi a robí len 9-11hod pauzu. Mne sa to zdá ako rozumný nápad a keby sa dalo, tak sa tým riadim. Ale u mna sa to nedá- viz ako som platený. A navyše sa kartou v tachografe prihlasujem do firemného komunikačného systému a bez karty v tachografe by som nedostaval info od dispečera. Často som rozmýšľal nad tým, čo by robili policajti pri kontrole, keby ma cez víkend išli kontrolovať či v aute nerobím zakázanú víkendovú 45ku a ja by som im povedal, že žiadnu kartu v tachografu nemám.
stř úno 05, 2020 7:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Sofe, preboha! Proč by si tu kartu vyndával :shock: Tacho tu něco o tom psal to ano, ale myslím že si to nějak pleteš(kdyžtak najdi) :doh: Kolečko si přece taky nevyndával, není jedinej rozumnej důvod kartu vytahovat? Proč se ti to zdá rozumný? Kdykoliv tu kartu vytáhneš, tak nahráváš různým spekulacím co si kde dělal. Karta v tacho=nikde jinde sem nebyl a auto stálo! Až se jednou zapomeneš, tak už jí vživotě nevyndáš, vůbec kdyby se poškodila a ty přišel o data :wink: Já ji vyndávám jen kvůli stáhnutí dat online, bo mám šufl vedle a kdybych to měl na čudlík, jak maj novější, tak už sem ji nevytáh asi rok. Vůbec jak jedeš dom potají vlakama a nemáš si jak napsat dovolenkáč.. Známe, teď je to výkend, pak prodlouženej od čtvrtka do úterý.. První kontrola, má tě a už se bude v tom hrabat :doh:
Edit: trochu sem hledal a nenašel, Tacho tu pak promazával zrovna tam, kde se řešila karta v tachu na výkend.. Škoda
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 05, 2020 8:11 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Hĺadať to nebudem, bolo to strašne dávno.

Ja vidím veľa veci inak ako bežný šoféri, už som si na to zvykol a meniť to nebudem. A svoju pravdu už nikomu nenútim : ) Myslím si, že karta má zaznamenávať prácu šoféra a nemusí zaznamenávať voľno šoféra. Voľno doplním spätne.
Čo robím vo svojom voľne a kde mám alebo nemám kartu pichnutú, do toho je každého hovno. Aj policajta. A ak si policajt myslí, že podvádzam, nech my to dokáže.

Ja by som s kartou nikdy nešpekuloval, keby policajti dodržiavali dlho rešpektované tabu, a to je , keď má šofér pauzu tak ho policajt nekontroĺuje. Ale policajti to porušili. Nemci začali v nedeľu večer šoférom pauzujúcim na parkovisku dávať fúkať. Cez víkendy sa začala kontrolovať víkendová pauza. V lete minulého roka bola v Poľsku malá aféra, keď poľský kontrolóry kontrolovali českého šoféra cez pauzu a poľský šofér im v tom tak trochu bránil a vravel im, že cez pauzu nesmú kontrolovať šoféra.... No a poľské orgány potom tvrdili, že môžu.. takých prípadov je veľa...

Ja si myslím, že keď mám pauzu (9-11-24-45) tak nepracujem. A keď nepracujem, nikto ma nesmie kontrolovať a nemusím mať kartu v tachografe. A toho, že by som sa pomýlil sa nebojím. Ale je to len moja teória. Teraz keď som v práci, tak mám kartu stále v tachografe, lebo musím.

Inak, to čo som písal, že v najnovšom tachografe my neišiel zadať dodatok (týždňové voľno) bez krajiny výjazdu, ak sa to potvrdí, tak to bude dosť veľký prúser. Ja som si teraz kontroloval svoju kartu. Naozaj tam mám týždeň voľna- neznáma činnosť. A to je podľa mňa dosť prúser, aj keď som bol doma a mám na to potvrdenie. Ak to bude naozaj tak, tak sú len dve možnosti. Buď budem zadávať dodatok (týždňové voľno) a krajinu výjazdu a hneď aj krajinu príjazdu v nedeľu večer. A to asi bude vadiť mojej firme. Alebo nebudem zadávať krajinu výjazdu v nedeľu večer a celý týždeň budem mať na karte neznámu činnosť, ale také niečo bude dosť vadiť mne.

Tretia možnosť (tak ako písal Peter Gašparovič- ten zadáva do tacho aj cestu do práce) u mňa a v mojej firme nepripadá do úvahy. To by sa so mňou firma v krátkej dobe rozlúčila. Ja som to spravil len raz a dispečer na mňa pozeral ako na mentálne retardovaného. Furt nedokázal pochopiť, keď som mu vravel, že v sobotu už nemôžem jazdiť, lebo som začal robiť v nedeľu skoro ráno- t.j. cesta do práce. Podľa neho som začal robiť až v pondelok. U nás na firme si cestu do práce zadával len jeden šofér a ten už u nás nerobí. A vlastne ani neviem, ako sa má správne spätne zadať do tachografu 14 až 19 hodinová cesta do práce. Viem, že ak šoférujem osobné auto do práce- tak je to na kladivá, ale keď sa veziem ako spolujazdec, tak je to .... neviem čo....

Teraz, keď šofér u nás príde do auta tak môže spraviť minimálne 9hodinovú pauzu. To mu firma toleruje. Kedysi a nieje to až tak dávno firma šoférom plánovala robotu aj na veľmi skoré pondelkové ráno. A tak sa my bežne stávalo, že som do práce cestoval od nedeľe rána, od 6.00 do cca 21:00 večer. Okolo 21:00 som prišiel do auta a nakládku som mával naplánovanú na 5:00 a bolo to cca dve hodiny jazdy od firmy. Ale ešte som musel zapojiť vlek. Takže som vstával okolo 2:00 hod ráno, po asi trojhodinovom spánku a asi 1300km ceste do práce. Ale to sa zmenilo a už sa to tak nerobí. Ani neviem prečo sa to zmenilo a kto firmu donútil také niečo šoférom akceptovať. Vraj bol za tým jeden šofér, čo začal robiť minimálne 9hod pauzy a k nemu sa pridalo toľko šoférov (a aj ja), že to firma musela tolerovať.

Ja by som si určite písal na kartu aj cestu do práce, ale ako jedinec nemám šancu. Muselo by to začať robiť veľa šoférov naraz. A to je nepravdepodobné.

Polícia cestu do práce nekontroĺuje. Ak niekto tvrdí opak, sú to len kecy. Pravdepodobnosť, že vás v zahraničí skontroluje polícia na cestu do práce, je minimálna - skoro nulová. Viem to na základe toho, že u nás šoféri za to pokuty nedostávajú. Viem len asi o jednom-dvoch za veľa rokov, čo za to dostali pokutu, ktorú za nich firma ľahko zaplatila.

A posledná vec.. Prečo by mal za cestu do práce dostať veľkú pokutu šofér? Veď on za to nemôže. Môže za to len jeho firma a len ona by mala dostať pokutu. Tak veľkú, že by sa jej to nevyplatilo. Ale láskavá EU a jej policajti si myslia, že to zlý šoféri schválne cestujú vo svojom voľne do práce a preto ich, sem-tam pokutujú.
stř úno 05, 2020 11:11 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

No jestli podvádíš nebo ne ti dokazovat nebude, ale dokáže ti, že je "vejš" jak ty a najde něco jiného :D Jinak to doplňování pauzy, mám podobný problém, a to ten, když ukončím týden a potřebuju vyndat kartu, pro stažení dat, tak při navrácení karty mi to nabídne hned zadat krajinu výjezdu a až pak doplnit ty dvě minuty.. nu což, leda to dělat obráceně :think:
Rada pro tebe, vytiskni lístek a poznač týdení pauzu na něj, to bych ale rači zadal krajinu, a normálně natočil 9h a pak zadal zase krajinu výjezdu.. Jinak to nende :idea:
A ta cesta do práce je pohotovost(ctvereček) :wink:
U nás se cesta do práce nezadáva, chodí se v neděli na ~20:00 a většina šoférů stojí do rána, ne kvůli 9h, ale kvůli tomu že byli případy, snad 5, kdy to šofér po 3h vyvalil, bo usl..
A ať dou s tou cestou do práce do háje. Je to obvyklé odstaviště? Je.. tak nic. Policajt taky nemá cestu do práce jako službu, a když dostane případ před padla, taky nepřestane vyšetřovat, že mu končí směna.. A to má prosím kvér, a bojí se ho použít :wall: A nás budou buzerovat za 30minut jízdy domů.. ha ha
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 05, 2020 11:49 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 225
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Tak uz ma zastavili francuzi a aj som dostal pokutu za tych 94 h 35m jazdy v dvojtýždňovom cykle o bolo to za 135 eur
Scania R450
čtv úno 06, 2020 11:28 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Pokud ti tam nechybí nějaká ta nula, tak buď rád.. lidovka :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 06, 2020 1:51 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 225
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

nechyba je to ozaj slovom sto tridsať päť eur. Akurat dnes ma zastavili pri Nice na platidlach, tiez som mal strach ze zi ci mi neda zaplatit nejaku stvorcifernu sumu ale nastastie nie. Na pocitaci mi ukazoval ze som prekrocil tych 90h a na papierik mi napisal kolko mam zaplatit. Aj tych 135 eur by sa dalo vyuzit inak ako na pokutu ale som aj rad ze to nebolo viac.
Scania R450
čtv úno 06, 2020 7:20 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Překročení doby řízení,co s tím???

Příspěvek

Částka ok.to bych neřešil už.Ja dojel v úterý do Dover,měl jsem ještě 6h výkonu,říkám si to musí klepnout,i kdybych jel za tři h.A na klínku nápis odjezd 23h..... :shock: ,výkon do půlnoci...tak samozřejmě jsem parkoval o půl druhé ráno v průmyslovce,udělám výtisk,výkon přes 16 h a jdu chrápat...dopo vyjedu,večer Kesselberg A38 a jdu zas ležet,devítka odjeta,pauzy 11.Vstanu ujedu hodinu a pwc querfuter cedule lkw kontrol.... :) Nasadíme 60 kmh dle značky ještě ubírají,bagaun kouká a šup,stáhl mě...dojde Guten tag bla bla,říkám ,mám tam pauzu tři měsíce na kartě,pokud chce mám nemocensky lístek a včera mám výkon dojebanny z lodi,lodní lístek mu dávám i s výtiskem na něm vyjádření,on že to nechce,a šel do auta...za deset minut dojde ať jdu do Antona v něm sedí baba..... :D a říká,německý,anglicky???říkám Deutsch.a ona,v Německu se jezdí 80 kmh,tolerance 85,a dává mi arch A4 a na něm rychlost.rikala že jedu ok,já mám tempo 84 nastavené,jenže dva kopce 92.... :shock: A říká,bitte 25 e, :D cash oder cart???říkám cash a šel pro ecka :D
pát úno 07, 2020 8:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů