Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Zmena Najväčšej prípustnej hmotnosťi jazdnej súpravy

Příspěvek

Dobrý deň
Vo firme máme Tatru 815 E2 rv.97. valnik a v Technickom preukaze má v riadku 34. Najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy (položka č. 34 F.3 v osvedčení o evidencii) je napísané 0 KG.Teda oficialne nemože tahať príves.
Tatra ma v zadu od výroby všetko na tahanie - rockinger,elektricke aj vzduchove koncovky.A sem tam potrebuje prevažat kompresor. Je to možné vykonat takuto zmenu v TP? skušal to uz niekto vykonať aspon na pripojenie privesu 750kg ?čo vsetko k tomu treba ?či musi ist auto kdesi na GO aby to bolo mozne ?
Diky za info
:-)
sob pro 28, 2013 7:40 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

U nas staci zajet na technickou s namontovanym taznym zarizenim ktery ma stitek s pripustnou vahou tazneho zarizeni.zaplati se technicka kontrola tazneho zarizeni technik vyda papir a stim se zajde na magistrat a tam to zapisou do tp.
Ale zalezi jak a co tam mas psano.vahy by jsi tam mel mit napsane i kdyz tazne nemas.pak je zapsany typ tazneho a jestli je namontovane ci ne.jestli to mas zmrsene v tpbejva to pak problem
2x Nissan atleon 210
sob pro 28, 2013 9:25 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

U nas staci zajet na technickou s namontovanym taznym zarizenim ktery ma stitek s pripustnou vahou tazneho zarizeni.zaplati se technicka kontrola tazneho zarizeni technik vyda papir a stim se zajde na magistrat a tam to zapisou do tp.
Ale zalezi jak a co tam mas psano.vahy by jsi tam mel mit napsane i kdyz tazne nemas.pak je zapsany typ tazneho a jestli je namontovane ci ne.jestli to mas zmrsene v tpbejva to pak problem
2x Nissan atleon 210
sob pro 28, 2013 9:25 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To je zajímavé, protoze ani na osobáku kouli nemám a na ajvecu taky nic nemám - i presto v TP mám napsáno, kolik můze vázit souprava...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 29, 2013 9:41 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Řešil jsem to jednou na MB Actros dvouosej valnik měl v techničaku jen 18tun na vlek.Někdo to dokopal při dovozu,šel jsem na oficielni zastoupeni Mercedesu a za poplatek jsem dostal potvrzeni na 24tun.S tim pak na pověřenou obec kde to na zakladě potvrzeni s MB bylo změněno.Tak zajdi na ofiko zastoupeni Tatry v SK.
ned pro 29, 2013 5:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů