Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Petr77
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 21, 2013 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Snížení celkové hmotnost

Příspěvek

Nevíte někdo prosím jestli jde a jak snížit celkovou hmotnost u vozidla z 14500Kg na 11990Kg.Mám vybraný auto v Německu a má pro mě smysl jen když bude mít papírově hmotnost pod 12 tun.V některejch příspěvkách jsem něco málo vyčetl,ale potřebuju to vědět 100%.Prodejce v autobazaru v Německu si není jistej a známej co tahá auta z venku taky přesně neví...
Má s tím někdo osobní zkušenost,jak to probíhá,kolik to zabere času,kolik to stojí atd.....Díky
ned pro 29, 2013 4:29 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

ofiko u nás neřešitelný. Jde to pouze u přestavby na jednoúčelový stroj, třeba vrtnou soupravu ... viz vyhláška 102 konstrukce vozidel a další. Je to potřeba udělat v Německu na Dekře, přihlásit auto tam a poté ho k nám dovézt už přetypované
ned pro 29, 2013 5:44 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Jeden místní popsal svou zkušenost tak, že koupil v Německu a ještě tam zajel na jejich stk a nechal si to tam změnit. Oni to udělají na počkání a bez problému. A potom jen až budeš u nás přihlašovat, tak trvat na zapsání té změněné hmotnosti.
pon pro 30, 2013 12:10 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů