Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Dovoz auta ze zahraničí!

Příspěvek

Chtěl bych vas poprosit jestli by mi nekdo co mozna nejvic podrobne popsal jak postupovat když bych chtěl dovazet auta!neco o tom vím ale chtel bych vedet co presne a poporade absolvovat jak v zahranici tak tady a ceny prepisu atd!dík moc vsem
stř čer 06, 2007 5:57 pm

Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 211
Registrován: ned črc 09, 2006 12:21 pm
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvek

Zdravím,no,dle mého názoru si myslím,že přesnej postup ti nikdo neporadí,páč ti,co se tím živí,to neradi prozrazují... Je to má vlastní zkušenost,když jsem chtěl před x lety dovážet motorky z EU,ani borec s kterým jsem se znal dlouho,mi to neřekl.
Navíc si vem tu skutečnost,že ti co vozí,mají většinou domluvené ceny,nebo slevy a třeba osobák,který si vyhlídneš na mobile.de nebo jinde je mnohem dražší,než třeba u nás v bazarech a jet třeba 2000Km a pak ti handlíř řekne,že to auto nemá,ale že má na výběr z dalších 40,to bys pak vraždil. Kamoše s odtahovkou si takhle domluvil kluk,v Rakousku si zamluvil Felicii za 2000Eur,kamoš tam jel,ale Felina byla již 4 dny prodaná,takže jel dom s prázdnou,kluka to stálo 7000 Kč a nic neměl... Na to pozor!!! :wink:
čtv čer 07, 2007 8:48 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

no pokud vím tak pro přihlášení musí bejt auto z eu typově schváleno - vyznačeno v TP nebo na autě. v původní zemi se odhlásí, přiveze se sem, buď po ose třeba z srn na dočasných značkách, tu jdeš na stk kde dělaj dovozy tam ti vystaví protokol a tradá na úřad. bohužel nevim jak je to s daněním a tak :roll:
čtv čer 07, 2007 9:03 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

JJ presne tak!znam par borcu co to delaj a neco z nich dostat je nadlidsky ukol!Co sem slysel tak tam jezdi na slepo!nemaj zadny vyhlidnuty auto!jezdi po bazarech atd az najdou neco na cem by vydelali nalozi to na platak a jedou!fakt by me docela zajimalo jak to je!postup pri vyrizování papírů atd!
čtv čer 07, 2007 10:11 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

koukni třeba ještě na auto.cz nebo autorevue.cz tam je to v diskuzi popsané mockrát
čtv čer 07, 2007 10:18 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

cuisine píše:koukni třeba ještě na auto.cz nebo autorevue.cz tam je to v diskuzi popsané mockrát
ok díky!mrknu tam
čtv čer 07, 2007 10:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů