Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

delivio
v konečném důsledku to stejně bude vždy na soudu, trochu se ale bojím, aby se to nezvrtlo v něco nekontrolovatelného. Asi by nebylo uplně správně, aby si kde kdo nárokoval nehmotné odškodnění v milionech po běžnem občanovi. Takové částky jsou naprosto likvidační a budou mít dopad i na lidi okolo dotčené osoby. Odnese to manželka, děti atd. A to vše za chybu kterou děláme všichni občas. V porovnání s podnikatelem, který dělá podvody všeho druhu a nemůže mu být udělena pokuta, tak aby byla likvidační. No chudinka podnikatel, přehodí esero a jde se dál....
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned led 19, 2014 4:20 pm

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Samozřejmě podpis je úplně jiný než běžně zase takový idiot nejsem a při podepisování sem se krutil jak had splátkový kalendář mi vystavil v pátek.
Uvidíme mám jedny známe právníky tak uvidím co mi na to řeknou.
Jen mě zaráží jedna věc vidím že já musím dodržet každý zákon v téhle zemi vč. AETR a páni podnikatelé na ně prostě není metr.
To neříkám že jezdíme podle KM zaměstnává řidiče na černocha a další lahůdky.
Je mi z téhle země opravdu na blití.
Nikdy se mi nic nestalo až nyní po 6 letech.
Všichni sme si rovní bohužel někteří rovnější.
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
ned led 19, 2014 4:46 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Máš pravdu. Od roku 1989, je v tomto státě cíleně zřizováno prostředí jen pro určitou skupinu obyvatel, kterým to vyhovuje. Chlap za volantem, nebo ženská za pokladnou...koho zajímají?
Podnikatel je v drtivé většině případů nepostižetelný, pokutu dostane jen aby se neřeklo, protože nesmí být likvidační a když je už hodně zle, tak přehodí vyhýbku, změní eseročko a jede se vesele dál...
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned led 19, 2014 4:57 pm

FUNDURAK
Příspěvky: 47
Registrován: ned zář 23, 2012 9:32 am
Bydliště: Rakovník

Příspěvek

Pokud to dá k soudu,soud to zkoumat nebude vystaví platební příkaz.Máš 15 dnů od doručení,aby jsi se důvodně odvolal a zkusit zpochybnit ten podpis a nebo se obrátit na PČR a zkusit to naprášit.Víš tady kolega to napsal přesně,je tu džungle a kdo v tom umí trochu chodit má se dobře.SMĚNKA je průser,obchodní soud jí musí uznat.Určitě se poraď ale moc nečekej.Poldové s tím taky nehnou,pan šéf má svědka a jestli jsi mu uznal i tu škodu tak se vlastně asi ani ničeho nedopustil.SMĚNKU NIKDY NEPODEPISOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Držím palce.
ned led 19, 2014 5:15 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Hlavně to ohlaš na policii nebo na státním zastupitelství. Možná bych spíš volil to zastupko
ned led 19, 2014 7:11 pm

delivio

Příspěvek

. Chlap za volantem, nebo ženská za pokladnou...koho zajímají?
Ale část lidí si za to můžou sami a řidiči za ten stav nesou taky svůj podíl.Někteří co si pořizují auta do toho jdou už vyloženě účelově.A to víme a jsme stejně sólisté.Teď je to tento kolega a není zde jediný se směnkou co jsem na TF četl.Kdyby jste "hráli" týmově tak to budou mít těžší.Nehrajeme týmově tak vždy to někdo odskáče.Systém jak to funguje je popsán zde všude ale je to marné..je to marné.
Nikdy se mi nic nestalo až nyní po 6 letech
Tohle si přesně říká každý a pak....bác a už to frčí. Ani už nepočítám lidi co mě nazvali moralistou.Někomu stačí jen když to cinkne 15 a nějaký ten § neřeší.
Držím lajnu i když je § špatný ale lepší když je jak žádný.Cokoliv než podepíši si přečtu včetně příloh.Pak vyžaduji plnění obou stran..důsledně
Podnikatel je v drtivé většině případů nepostižetelný, pokutu dostane jen aby se neřeklo, protože nesmí být likvidační a když je už hodně zle, tak přehodí vyhýbku, změní eseročko a jede se vesele dál.
A jelikož nejsem a nemůžu měnit účelově fyz osobu ( nejde to) tak dodržuji zákon a hlídám aby jsem nespadl do dluhu.Když to neumím tak najmu financ.poradce ( mám ho i tak) asi třetího páč ti dva nebyli tak dobří.Lepší jsou ženský protože to umí lépe s účetnictvím.
ned led 19, 2014 8:15 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Když to neumím tak najmu financ.poradce ( mám ho i tak) asi třetího páč ti dva nebyli tak dobří.Lepší jsou ženský protože to umí lépe s účetnictvím.

To vykládej ženské co maká za 9čistého třeba v lokalitě jesenicka, musí zaplatit 6500 činži a uživit sebe a děcko. A protože je zodpovědná a nechce spadnout do dluhů, tak si nikoho nenajme, protože už na najímání kohokoliv nemá. A pochybuju že jsou poradci samaritáni.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned led 19, 2014 8:42 pm

delivio

Příspěvek

Platí na řidiče.Na to tvé ti odpovím po zkopírování u sebe.Šli by jsme do OT :wink:
ned led 19, 2014 8:51 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar
Jediný co můžeš ještě dělat,jít urychleně na policajty podat to tr. oznámení-měl jsi tam jít hned po tom co jsi to podepsal-což bych neudělal ani kdyby mě tloukli!!!! :D Jde o čas-musíš jednat a ne špekulovat,tím podpisem sis to pěkně zavařil.Nejsem na tvý sraně tak docela,páč jsi něco zničil a nevím proč by v tomhle státě měla rádiovka něco zničit a majitel by měl říct OK,nic si z toho nedělej,já spláchnu stopade do hajzlu a nic se neděje......Ale nejsem ani zastáncem vydírání,měli jste oba volit cestu dohody,až by ustaly prvotní vášně.Jak ti psal Martin,nejhorší bude pokud tu směnku prodá-pak se věc ještě víc komplikuje.
Nebudu tě nabádat k tr. činu-jen vím o případu kdy si vydíraný poradil tak,že doma vyhrabal v lejstrech jakýsi papír,lejstro na kterém měl podpis toho soka z nějakých jejich obchodních vztahu.Bylo nad podpisem dost prázdnýho místa,a tak jej odstřihl a vypsal ručmo směnku se všemi náležitostmi podle zákona,na o něco vyšší částku,a začal s ní nakládat jako protivník.Nakonec na tom ještě vydělal.Směnka která má všechny náležitosti,platí i napsaná na pivním tácku.Vyhledej si vše na netu.
Zkus se ještě bez emocí dohodnout na nějaké smlouvě o splácení,třeba šéf vychlad.Ale jednej opravdu rychle,jinak budeš mít starosti na mnoho let.Zkus třeba navrhnout že si na část vezmeš pujčku,a zbytek že uděláte nějaký splátkový kalendár.Protože proti směnce máš opravdu málo šancí a vše se ještě prodraží.Bud diplomat,at má pocit že je vítěz,ale jen at se zprovodí ta směnka ze světa.
TTN
sob led 25, 2014 11:08 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Zkus se na to podívat z druhé strany, přiznáváš že jsi způsobil škodu? Přiznáváš, tak jí zaplat. Neměl jsi pojistku? Tvoje blbost. Jsem hnusnej? Jsem, znám to z druhé strany.
ned led 26, 2014 12:18 am

delivio

Příspěvek

Kluci nikdo nezpochybňuje tu jeho způsobenou škodu.To zaplatí tak nebo tak

Uživatelé zaslali celkem 495300 příspěvků, ale nenajdete zde ani zmínku o 2 směnkách,které vystavil dlužník řidičům. Zato není problém hodím link kde se zmiňují o bianco směnce jen tak kdyby náhodou se něco stalo...
Naštěstí už je od nového roku těmto "momentálním výpadků rozumu" konec a jsme na tom stejně.

Předsmluvní informační povinnost a odpovědnost manažerů

To budou komedie :D
ned led 26, 2014 1:16 am

the rock
Příspěvky: 113
Registrován: sob zář 14, 2013 6:39 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Giggsy klidně tam dojedu a zmlátim je oba na jednu hromadu a to beze srandy.
ned led 26, 2014 4:09 am

Uživatelský avatar
Horny
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 27, 2008 11:46 am
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Milan p: V jednom mas sice pravdu, ze skodu zpusobil, uznava to a tak by za ni mel zaplatit, ale zapominas na to, ze jsou tady taky nejake zakony a ty rikaji nahrada skody zpusobena zamestancem vuci zamestnavateli do vyse max 4.5 nasobku prumerne mzdy (a to tech 150 tis neni) a druha vec je, ze dopravce by mel byt taky odpovidajicim zpusobem na zbytek skody pojisten, pokud ne, tak jeho smula, stejne tak jako smula ridice, kterej nema pojistku na blbost, takze pak musi calovat tech 4.5 nasobku ze svyho, ale ne vic. Tohle co je tu popsano, tak je prasarna, vydirat nekoho s gorilou v zamceny kancelari... A proc, protoze dopravce chtel usetrit za vlastni pojisteni a snazi se nechat si vse zaplatit od zamestnancu?
I kdybych nekoho zamestnaval, tak takhle se to delat neda. Clovek prece musi pocitat s tim, ze se muze stat, ze tvoji soupravu za treba 3 mega nekdo vyklopi na totalku, poskodi zbozi a ja jako dopravce nebudu pojisten? To je prece nesmysl. Co si vezmes na cloveku, kterej treba uz po exekuci je, majetek nulovej a zije z ruhy do huby? To muzes mit sto goril a moc ti to nepomuze.
Kdysi seděli dva Francouzi na zápraží svého domku, pojídali žabí stehýnka a hojně to zapíjeli vínem. Když už byl jeden dost ovíněn, povídá druhému. "Pojď , uděláme nějakou píčovinu." Druhý odpověděl, "proč ne?" ... a od té doby se vyrábí RENAULT
úte led 28, 2014 7:56 pm

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Tak pánové tohle téma už je neaktuální domluvili jsme se s dopravcem na kompromisu.
Díky za reakce všeho typu.
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
úte led 28, 2014 8:07 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Super.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte led 28, 2014 8:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů