Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

Vydírání zaměstnavatele

Příspěvek

Nazdar pánové mám takový složitější dotaz.
Někdy před vánoci sem způsobil škodnou událost svému zaměstnavateli celková škoda cca.150 000.
Se zaměstnavatelem sem se domluvil na uhrazení škody na pojistku na blbost problém byl v tom že sem si z dob minulých když jsem byl vedený jak OSVČ zapomněl přehodit pojistku tudíž pojistka je k ničemu.
Nyní po mě požaduje zaplacení celé částky oněch 150 000,- ( můj hrubý příjem 12000,-) krát 4,5 násobek ze zákona co mi může dát k úhradě.
Pod nátlakem psychickým i fyzickým,když sem přijel ze zahraničí si mě vzal do kanclu ještě s jedním ,,kulturistou" zamkl a musel sem mu podepsat směnku na oněch 150 000,- a záznam o škodě mám tyhle doklady i u sebe.
A moje otázka zní co se s tím dá dělat?
Jak se bránit když zaměstnavatel nerespektuje zákony?
Vyhrožuje mi neustále exekucí a svými právníky v případě výpovědí atd. díky moc :roll:
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
sob led 18, 2014 8:16 pm

delivio

Příspěvek

Tak to ti zde nikdo rozhodně neřekne. To je právní problém a jelikož se už asi nedohodnete normálně jak jsem četl, co jste "kouzlili" v zamčeném kanclu tak bez fundované právní rady se neobejdeš
Je to otázka pracovně právních vztahů a taky směnečného a šekového zákona.
http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c ... -a-sekovy/

A profíci zde http://www.pravni-sluzby-ostrava.cz/cz/ ... s-tym.aspx
startuj za právníky co nejdříve a ne za týdny či měsíce.Možná úterý už bude vlastníkem směnky někdo třetí
sob led 18, 2014 8:50 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no rekl bych ze tim ze jsi mu podepsal smenku ses mu upsal.
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
sob led 18, 2014 8:56 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Delivio to napsal přesně. Podle mě jsi měl jít hned po donucení k podpisu na policii podat trestní oznámení, že jsi byl donucen směnku podepsat.

Jinak hned k právníkům na poradu.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
sob led 18, 2014 9:01 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A je to v pořádku, něco vymamlasit, nemít pojistku a hledět se z toho co nejlaciněji vykroutit?!
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob led 18, 2014 9:09 pm

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Celou dobu sem doufal že se domluvíme jako normální lidi bohužel to nedopadlo.
Jinak když mám dokumenty že mi že mi dává uhradit celou škodu (ne jen 4,5 násobek) má to nějáký význam u právníků,soudů či policie?

M.Z:Já se nezříkám své zodpovědnosti chci uhradit 4,5 násobek své mzdy jen chci aby se jednalo férově to je celý problém.
Díky
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
sob led 18, 2014 9:10 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no ja jak byl predloni 3 mes na MKD,tak nez sem vyjel tak mi udelal zamestnavatel pojistku a samozrejme sem pri prvnim vylete mel nehodu. nastesti to odnesl jen naraznik a schodk na dafu. ale posleze mi pojistovna rekal ze ma 1 mesic hajeni,takze sem skodu musel zaplatit ja. takze sem si vydelal 45 tis. taky to mohli dat z havarijniho kdyz jsem jim rekl ze mi udelali pojistku ktera me nekryla od zacatku,ale pech :?
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
sob led 18, 2014 9:16 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Giggsy

Příspěvek

pokud jsi mu podepsal směnku , tak si v prrrr---- :roll: bohužel....tohle už mám za sebou ,,,,pokud nemáš nějakej záznam, zvukovej aspon , velmi těžko budeš prokazovat, že je to jinak , nehledě pokud jsi podepsal směnku "bez protestu" tak jí komukoliv prodá, a věř že případnej "kupec" už najde způsob.....bohužel ...ja to udělal jednou v životě a nikdy více :!: :!: :!: :!: :!: :!: bohužel jsi k dotyčnýmu vubec neměl chodit a omezit se jen na písemný styk přes právní zástupce ....držim palce :?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 18, 2014 9:25 pm

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Tak já šel do kanclu jen se svým šéfem ta ,,Gorila" tam přišla až pak.
Skusím to ještě něják zvrátit,ale vidím že tady v naší republice se spravedlnosti nedovoláš!
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
sob led 18, 2014 9:34 pm

delivio

Příspěvek

Nejsem § jen :driver: ale tady těch 150 tenisáků tě asi nemine.Jde o formu nabití směnky a dobré mravy. To za chvíli s takovou budeme mít všichni za pasem pistole jak na divokém západě.Možná po sobě budeme jednou střílet už od vrat podniků.
Neobhajuji ani řidiče ani dopravce v tomto případě.A to budou ještě jiné "koule" až se budou uplatňovat škody podle nového občanského zákoníku.
Jen 40% je šoféřina a ostatní legislativa. Neznáš ji jsi v háji na ten šup.Je to furt dokola
Staré známé ...neznalost zákona neomlouvá.
sob led 18, 2014 9:35 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

tady je fakt každá rada drahá, delivio poradil asi to nejlepší co máš udělat, ale bojím, že těch 150 budeš muset dát, leda že by jsi uspěl s trestním oznámením, že byla podepsána pod nátlakem.
K tomu novému zákoníku....k blbostce pro zaměstnavatele, ještě udělat blbostku obecnou. :roll: Čím dál víc je mě ouzko v tomto státě...
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob led 18, 2014 10:31 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

podepsaná směnka o čem chcete diskutovat
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 18, 2014 11:29 pm

delivio

Příspěvek

kuntik
To si piš, že to bude zajímavé.Jen co se v něm začnou lidé lépe orientovat tak to budou lítat jiné částky za škody a odškodnění.Nebude problém to vyhnat na pár mega.Je tam větší příklon k odpovědnosti a zodpovědnosti.
Nepodceňoval bych to( ale vím že to nepadne na úrodnou půdu).A s pár kauzami se možná na TF někteří časem pochválí.
ned led 19, 2014 2:32 pm

FUNDURAK
Příspěvky: 47
Registrován: ned zář 23, 2012 9:32 am
Bydliště: Rakovník

Příspěvek

Nijak to nezvrátíš,pokud jsi napodepisoval co píšeš,zkus se s ním domluvit na splátkovém kalendáři.Jinak jsi víš kde.Připadá mi to ale dost praštěné,měl jsi tam hodit alespoň podpis jinak,než se běžně podepisuješ,pak by to grafolog rozstřelil ale jinak to bude rychlé. Elektonický plat.rozkaz a do 2 měsíců máš exekuci.Hodně zdaru
ned led 19, 2014 3:25 pm

delivio

Příspěvek

Zase kluci záleží zda to vůbec sesmolili správně a splňuje to správnou zákonnou formu,splatnost atd,atd.
To ať posoudí chlapci a dívky co mají § vzdělání.A ten počin před podpisem není vůbec v pořádku.
Pokud se zamykali v kanclu po 1.1 tak ještě jim může rozhodit pěkně "sandál" a přejít do právní ofenzívy po levém křídle
ned led 19, 2014 3:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů