Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

lojzeg
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 06, 2009 5:38 pm
Bydliště: vysočina

Nizký most

Příspěvek

čau pánové.Mám takovou otazečku.Před nedávnem jsem podjel nebo vlastně nepodjel jeden z viaduktu směrem z Vojtanova dolu k Chebu.Ty viadukty mají podle cedule co na nich je 4m.Sjel jsem dolu na tu pumpu a po příjezdu policajtu mi naměrily na zadku auta /souprava/ nejdřív 4.20m a pak laserovým metrem 4,16m.Řešeno na havarijko.A teď mě zajímá jestli po mě zaměstnavatel může chtít nějakou spoluúčast.Zatím nevím jaká je škoda,každopádně vrata,část střechy včetně mechaniky a vrchní traversa jak v ní držej vrata jsou v p...Předem dík za odpověď.
sob úno 01, 2014 5:53 pm

delivio

Příspěvek

klidně celou částku. Záleží na mnoha faktorech, které jsi ale nezmínil.
Např. proč byla výška 4.16 a jak dlouho.Kontroloval jsi si výšku,když jsi převzal vozidlo. Jaká byla výška v té době Kdo přenastavil výšku na sloupcích a proč atd
Štěstí jsi měl v tom že se ti to nestalo mimo CZ to by byla jiná suma
sob úno 01, 2014 6:17 pm

lojzeg
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 06, 2009 5:38 pm
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Ale proč by po mě měl chtít celou částku když mu to pojišťovna zaplatí.Při převzetí jsem výšku samozřejmě nekontroloval.Nevím jak to bylo dlouho takhle vysoké,každopádně bych to tipoval na technickou závadu.... :idea:
sob úno 01, 2014 6:37 pm

mili
Příspěvky: 319
Registrován: sob bře 02, 2013 4:57 pm
Bydliště: Plzensko

Příspěvek

Většinou má spoluúčast a tu bude chtít po tobě pokud se prokáže tvá vina....
sob úno 01, 2014 6:48 pm

lojzeg
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 06, 2009 5:38 pm
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Tak pokud se prokáže že to byla technická závada tak bych nemusel platit nic,nebo jo?Ale na druhou stranu je fakt že když jsem vyplňoval nějaký papír pro pojištovnu tak tam byla kolonka jak se to stalo.Bylo mi poraděno Že jsem neodhadl výšku mostu a nejel pod něj atd....
sob úno 01, 2014 6:55 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

No bylo ti poraděno blbě tímto si jednoznačně uznal svou chybu a i když máš pojistku na blbost může se ti toto prohlášení vymstít. Dej pak vědět vyjádření pojištovny.
sob úno 01, 2014 6:59 pm

lojzeg
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 06, 2009 5:38 pm
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Eak to vypadá že jsem něco pos.ral.Ale zas na druhou stranu jsem byl jedinej kterej tam nepodjel.Před tím 100krát ano
sob úno 01, 2014 7:02 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Je teda pravda, že když to půjde na havarijní pojištění tak je vcelku jedno kdo škodu způsobil a když třeba něco strhne pojištovna tak jestli bude zaměstnavatel ferovej bude po tobě chtít jen ten zbytek.
sob úno 01, 2014 7:06 pm

lojzeg
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 06, 2009 5:38 pm
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Na havarijko se to už i opravilo.Jen to chvilku trvalo.3 měsíce.Ale pokud bude chtít pojišťovna po zaměstnavateli spoluúčast tak ten mi jí může dát zaplatit.Ale jen tu spoluúčast.A já bych to mohl řešit pojistkou na blbost.Je to tak? z tohodle jsem fakt hotovej.
sob úno 01, 2014 7:12 pm

delivio

Příspěvek

maximální výška vozidla je ?

To bude první na co mrknou.Na baselu to taky měří a jsou ty rozměry stejné jak u nás
Naposledy upravil(a) delivio dne sob úno 01, 2014 7:40 pm, celkem upraveno 1 x.
sob úno 01, 2014 7:38 pm

lojzeg
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 06, 2009 5:38 pm
Bydliště: vysočina

Příspěvek

4m?
sob úno 01, 2014 7:39 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Čoveče nevím to by chtělo někoho kdo dělá pojistky, ale tusím že když už něco bylo pojištovnou zaplaceno tak to druhá pojištovna platit nebude chtít, ale nechci se přít.
sob úno 01, 2014 7:39 pm

delivio

Příspěvek

tak proč jsi tam měl 4.16 m?
máš to ještě před novým rokem.To jsi taky nenapsal.Podle nového to může jít klidně za tebou.Nevíme zde nikdo jak změnili pravidla a jak to vyhodnotí postaru
Dnes se každý brání zaplatit něco za druhého.Prostě kdo to "poděla" ten to zaplatí.
sob úno 01, 2014 7:50 pm

lojzeg
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 06, 2009 5:38 pm
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Jo,jo bylo to v loni myslím v listopadu.Nechápu otázku Proč si tam měl 4.16.Technická závada?Nejednou jsem tam před tím podjel.A hlavně nejen já.Akorát já pak taky nepodjel.
sob úno 01, 2014 7:55 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

No já si myslím,že Ti při sepisování poradil dobře.Jelikož jsi napsal,že jsi neodhadl výšku mostu a najel pod něj,tak Ti to pojišťovna uhradí.Kdyby jsi napsal,že to byla technická závada a nebo chyba někoho jiného nešlo by to z pojistky na blbost a firma by to chtěla po Tobě ten rozdíl.Pojišťovna by prohlásila,že to má zaplatit viník,když Ty to nejsi.Je pěkné se škubat,že to není Tvoje vina,ale tím dáváš většinou pojišťovně šanci vyhnout se plnění z pojistky na blbost.Někdy je lepší si nechat poradit a ušetřit peníze.Záleží od každé situace individuálně.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
sob úno 01, 2014 8:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů