Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Jízda ve dvou-nějaká divočina

Příspěvek

Ahoj všichni..mám nastoupit do dvojky,ale jezdí tím způsobem,že si odjede jeden výkon a pak tam vráží kartu druhej a ten první mezi tím dělá pauzu...to asi nebude úplně ok,že ne? Je to hodně velkej průser? Díky..
pon úno 03, 2014 8:44 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

pokud jde o bezpečnostní přestávku je to ok. Jinak denní odpočinek min. 9hodin kdy vozidlo musí stát.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon úno 03, 2014 8:51 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

jo jasně,jsem to nenapsal přesně...zatímco jeden bouchá výkon,druhý dělá DDO, 9,nebo 11 hodin...a takhle dokola...velký průser? Dík..
pon úno 03, 2014 9:01 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

no jestli ji dělá za jízdy, tak mega průser, protože žádnej denní odpočinek nemáš.
Asi by ses měl víc zajímat o nařízení 561 a jaké postihy hrozí za jeho porušení a to nejlépe, než sedneš za volant.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon úno 03, 2014 9:15 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Dyť se právě zajímam...v 561 není psáno co za to hrozí,ptám se ,co za to můžu dostat,a jestli je to fakt velkej průšvih,tak na to kašlu a hladam dál,sice majitel říkal že pokuty platí,ale nevim no...ale taky že prej je už několikrát kontrolovali a vše bez problémů...nevim,fakt nevim,nabídka byla lákavá..
pon úno 03, 2014 9:23 pm

delivio

Příspěvek

majitel říkal že pokuty platí
tak to potom nemá problém ti položit třeba 4t éček na dřevo.Pak mu to vrátíš.
Drž se rady kuntíka
pon úno 03, 2014 9:29 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

...začínam pomalu přicházet o iluze slušný,dobře a včas platící firmy...buď 2.50 na km,nebo ve dvou na 3 týdny venku za 30,že já magor nezůstal u řezání masa :cry:
...takže hodně velkej mega průser?
pon úno 03, 2014 9:42 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

zeptej se ještě jednou jo? :lol:
Co myslíš, že ti řekne pomahač, když jedeš celej týden nonstop bez pauzy.
Toto by bylo v zahraničí i snad na kriminál :roll: Nejsem si jistej, ale u nás můžeš dostat až 25tisíc, dva roky zákaz a firma půl mega...té bych to ze srdce přál. Od šéfa co proplácí pokuty hodně rychle co nejdál.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon úno 03, 2014 9:47 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

:D ..jen jsem to chtěl vědět,přesvědčil si mě ...zítra jsem měl odject,takže asi nic zas,do toho nejdu,sem magnet na průsery,tak to ani zkoušet nebudu...jen mi nejde do hlavy,že se majitel nebojí..dík za radu :wink:
pon úno 03, 2014 9:58 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

jako řezník se přece nemůžeš mít špatně kua :D
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon úno 03, 2014 10:00 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

no já právě myslel že jo :D ...ale vážně,říkam si,zkusim si vydělat víc peněz,jezdit mě vždycky bavilo,tak jsem vzal 60 litránků a udělal si C,E a všechny ty kravinky kolem a nestačim se teď divit co se to tu kolem děje,majitelé baráky,auta za 2 mega,ale lidi co jim na to vydělávaj sedřou z kůže a v horším případě nezaplatěj vůbec...a už sem na.ranej zas :lol:
pon úno 03, 2014 10:12 pm

Pechy90
Příspěvky: 168
Registrován: čtv dub 12, 2012 5:11 pm
Bydliště: Všude zdejší

Příspěvek

Musíš natrefit na dobrou firmu :!: pak je to vpohodě a bude tě to bavit
pon úno 03, 2014 10:14 pm

mili
Příspěvky: 319
Registrován: sob bře 02, 2013 4:57 pm
Bydliště: Plzensko

Příspěvek

:thumbud:
pon úno 03, 2014 10:15 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj a jsem zděšen neznalostí Nařízením č.561/2006 a Smlouvou AETR.
Hmmm, tady máš v obrazovém diagramu na pochopení vše - je to jednoduché, nic složitého. Jen číst, a to pomalu a pořádně (ať se to vztřebá). A pak nezmatkovat (můj případ), klid než něco zmastím tak uvažuji co dělám.
Ale pokud jedeš vedvou, tak obě karty jsou v tachografu - ten co řídí slot č.1 a ten co má pohotovost - dřepí na sedadle spolujezdce slot č.2 jinak nelze. A je to režim jednoho řidiče, pak bys musel prokázat (při kontrole) jak jsi se k autu dostal ...
Na papír o dovolence v ten moment zapomeň.

http://tachospeed.cz/pliki/Narizeni_561 ... kostce.pdf

Já to tok mám vytištěné barevně a vozím to sebou. Abych věděl + několik dalších věcí (Je to pro kontrolní orgány EU, jak mají postupovat na kontrolu 561 a AETRu, s perfektním popisem co a jak).
Nu a pak už jen studovat. Něco nevím, není mi jasné tak se ptám - než abych platil pokutu jak mourovaný.
Tak se drž.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte úno 04, 2014 11:53 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

no pic,todle já přece vím,že to není úplně ok,jen když mi majitel tvrdí,že mu takhle jezdí x aut a vše zatím v poho,že je i kontrolovali policajti,že řekl že ten vedle je turista :D a vše ok a jeli dál..jen mě zajmalo jak moc velkej je to průser,jestli udělaj ty ty ty,dostanes pade pokutu a mastíš dál,ale asi je to větší mazec..už sem tam i volal že takhle jezdit nebudu a tak hledam dál...jen už to pomalu vzdávam,zatim všude nějakej zádrhel a rovnou mi říkaj že to ojebávaj a že to po mě budou chtít,viz ta jízda na dvě karty,nechci být nějaký exemplární příklad potrestání ze strany policie ať už v té,nebo té firmě....proto se ptám zde,pokud by to bylo za těch 50 ecek a bez bodu,tak do toho jdu,vyplatilo by se mi to,takový zvěrstvo na fyzičku to zas není,ale jak jsou v tom tisíce a zákazy řízení,tak to prosím ne e,do toho nejdu...jinak jak píšeš,nejsem žádnej letitej profík co má všechny zákony našprtaný na paragrafy a tak,to ne,snažím se ale jezdit jak se má,sem tam se stane že ti minutka uteče,ale jednou za měsíc ti za to policajt hlavu neutrhne,to mám vyzkoušený už..šlo mi jen o to,jak moc velkej mazec to případně kontroly je...
úte úno 04, 2014 12:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů