Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte kvě 14, 2019 11:36 am, celkem upraveno 1 x.
úte úno 04, 2014 2:05 pm

delivio

Příspěvek

Jak jezdí druzí na to se vykašli.Rodinu ani tebe neživý.Měsíce to může procházet.Koupíš cokoliv a pak bác nebudeš mít na Civil Guarda ve ES, nebo Francouze.Ti se s Tebou mazat nebudou a ty řečičky si může schovat pro děti nebo opravdu trénovat jen na vás co tu praxi nemáte.

On vás potřebuje protože na tom vydělá pokud by takové neměl tak to balí a bude přemýšlet na kom se zahojit jinde.
To je zoufalost.
Bude Civil guarda nasraná tak to klidně 200000 tis Kč to my nevíme kolik. Jisté je jen to z tvého popisu, že to je gilotina na tebe.Pokud nevěříš zastav u prvního policisty a máš to na ten šup a budeš vědět. Pak napiš i nám.
Doporučuji BAG,VOSA,Civil guarda a frantíky to jsou jiné žiletky :wink:

najdi si tady na TF téma likvidační pokuty
úte úno 04, 2014 2:12 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Přesně tak jak píše SOF a Delivio - to je děs běs. Pravda, pokud se ti jednou za "Uherský rok" stane že ti (může se to stát, ale nemělo) uteče minuta, tak BAG, VOSA, Civil guarda a i frantíci mají rozum a umí si to zpočítat. Sice z frantíkama bych moc nepočítal, na to kolik a jak všude mají všude Airo .... Tady bych už čekal flastr a to pořádný, jinak by to bylo možná za napomenutí či simbolickou pokutu. To, co popisuješ ... to už je do nebe volající a tady by si tě vychutnali s řádnou pokutou a garantuji ti jak by to dopadlo u tebe (kdekoli na firmě - kecy typu, my pokuty platíme ....), že by to šlo za tebou. Nevím jak ty, ale já pokud bych už měl takové peníze - tak na pokutu tedy ne (ne, nemám je ....).

Tady bych to viděl na inspekci - poslat ji do firmy a klidně ať taková i přestane podnikat. :wall: :wink:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte úno 04, 2014 2:51 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

a jakouže to inspekci? :twisted:
úte úno 04, 2014 3:17 pm

mtc

Příspěvek

Inspekci z odboru dopravy a inspektorátu práce
úte úno 04, 2014 3:49 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mtc - přesně tak, na mne to kdokoli zkoušet tím to způsobem tak udělám přesně to to. Ikdybych mněl podat trestní oznámení (na nezákonné jednání a navádění k trestnému jednání).
Nemám náladu a nikdy ji mít nebudu pro takové to chování.

Myslím si že si teď mnoho lidu mislí, že jsem bonzák či práskač. Nikoli! Nikdy jsem jím nebyl a nebudu, ale to to je něco jiného - to to je trestuhodné chování. Nebo taky podnikání v dopravě po Česku ... :wall:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte úno 04, 2014 4:11 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

s tím udáním to není jen tak...budou chtít svědčit,na to nemám čas ani chuť,nikdo neví,co je majitel zač,nepotřebuju,aby pak někdo mě,nebo rodině vyhrožoval,podle aut venku je na tom majitel hodně dobře,takže asi tak...a anonymně? Stejně si tě pak najdou když budou chtít,podle PC,nebo připojení,to už jedno jak...a když kontrola projde,tak trestní oznámení za kdoví co...je to boj no...
stř úno 05, 2014 2:09 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Tak tady toto je do prvního předložení digi karty ke kontrole. Potom se dozvíš jak se to "vyplatí"....
Normálně ho napraš na ispekci hajz.a.... Docela mě zajímá jak dlouho tady to hovado funguje.
stř úno 05, 2014 4:04 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Opravdu teď bych se bál jak kontroly (v tvém případě), tak i kontroly na firmě stažených dat z karty (tady se to musí archivovat 1 rok v živé čitelné podobě a 5 let jen archivace). Jinak bych to (opravdu bys to mněl udělat) už oznámil to to je prasárna nejvyššího zrna a pokud budu citovat jako že vtip co tady je v jiném vláknu. Tak tady to vtip není ale konstatování reality:

http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... &start=135

Šéf dnes přijel do práce v novém Ferrari.
Tak mu říkám, že to je super auto a že se mi moc líbí.
On odpověděl:
„Pokud budeš poctivě makat, plnit práci jak máš,
dělat přesčasy a makat i o víkendu,
tak si za rok koupím ještě lepší!“

Jo, moje rada zní - začni silně, ale silně spořit a to v Eurech. V CZ to možná bude jen na nějakých cca.50 tisíc Kč ve správním řízení a zákazem činnosti (tvé činnosti, vemou ti řidičák a jako bonus 7 bodů ti vemou). Ale pokud tě zastaví v D, F, UK, A, E ... a jajaj. Tady bych to viděl i klidně na cca.10 000 euro !!
Tedy šetři brachu, šetři ... A držím ti palce, ať tě nikdo nezastaví ...
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
stř úno 05, 2014 7:01 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V tomto případě se jedná o obzvlášť hrubé porušení. Pro dopravce v CZ pokuta do 500 000,- Kč ze strany krajského úřadu a pokuta do 2 000 000,- Kč ze strany oblastního inspektorátu práce + plus odebrání živnosti. Pro řidiče správní řízení a pokuta do 10 000,- Kč včetně odebrání řidičského oprávnění. Píši max postihy. Jedná se o klasický podvod, jako tomu bylo zde u řidičů z Bulharska, kteří osádku tvořili způsobem, řidič a pak turista, který prováděl doby odpočinku v jedoucím vozidle. Po stažení dat z digitálního tachografu je turista usvědčen. V dnešní době je možné uložit kauci až do výše 100 000,- Kč. Tato osádka obdržela 50 000,- Kč na místě kontroly a zákaz jízdy. Ve francii za prokázaný odpočinek v jedoucím vozidle byla uložena kauce ve výši 10 000,- eur. Následně bylo zahájeno správní řízení, kde se pokuta může vyšplhat až do výše 30 000,- euro.



Obrázek
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
čtv úno 06, 2014 11:38 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

1. Odchylně od článku 8 může být běžná denní doba odpočinku, pokud řidič doprovází
vozidlo přepravované na trajektu nebo po železnici, přerušena nanejvýš dvakrát jinými
činnostmi, které nepřesahují celkem jednu hodinu. Během běžné denní doby odpočinku
musí mít řidič k dispozici lůžko nebo lehátko.
2. Jakákoli doba, kterou řidič stráví na cestě do místa nebo z místa, kde se ujme vozidla,
které spadá do působnosti tohoto nařízení a které se nenachází v místě řidičova
bydliště ani v provozovně zaměstnavatele, kde má řidič obvyklou základnu, se
nezapočítává jako doba odpočinku, pokud se řidič nenachází na trajektu nebo ve vlaku
a nemá přístup k lůžku nebo lehátku.
3. Jakákoli doba, kterou řidič stráví řízením vozidla, které nespadá do působnosti tohoto
nařízení, k vozidlu nebo od vozidla, které spadá do působnosti tohoto nařízení a které
se nenachází v místě řidičova bydliště ani v provozovně zaměstnavatele, kde má řidič
obvyklou základnu, se započítává jako jiná práce.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
čtv úno 06, 2014 11:50 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Tak to je mazec ty pokuty,ale asi jsou celkem oprávněně...já to vzdal,ani jsem takhle nejel jedinou cestu,měl jsem pár dní na rozmyšlenou,takže jsem v klidu...jen se divim,že se majitel nebojí,má několik aut,které takhle fungujou už nějakou dobu,zatim měl teda asi štěstí,nebo nevim,i je prej už kontrolovali BAG a žádnej problém,turista a hotovo,jeďte dál..jezděj takhle celou evropu,tak je to asi jen otázka času...chudáci řidiči,mačkat se v malý Scanče a ještě takový flastry,to za těch pár tisíc měsíčně navíc asi nestojí...nu nic,musim hledat dál,třeba časem najdu...nejlíp asi frigo,stálou linku,do 5 tun náklad,20 základ +diety nebo 5 Kč na kilák,víkendy a auto doma a výplata desátého najednou :lol:
čtv úno 06, 2014 9:43 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To je realita. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
čtv úno 06, 2014 10:10 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Tak takovou firmu nenajdes to ti muzu garantovat rovnou :roll:
Zijte dlouho a blaze.
ned úno 09, 2014 9:39 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Rozhodně nechci schvalovat trávení odpočinku v jedoucím autě, ale myslím si, že se dějí mnohem větší zvěrstva, na která jsou kontrolní složky krátké a řidiči mnohem unavenější. Několikrát jsem slyšel od řidiče, jak si jel osobákem převzít auto přes půl Evropy, skočí za volant, domaluje si odpočinek aby mu seděl a už může pracovat další 15 hod. směnu. Totéž, kdyby udělali řidiči autobusu, který zmiňuje Tacho, tak by se jim to asi těžko dokazovalo. Myslím si, že nelze automaticky po každém, kdo má kartu řidiče a je v jedoucím vozidle, požadovat, aby měl kartu v tachografu. Do tachografu vkládá kartu řidič, který může převzít řízení vozidla. Ale spolujezdec s kartou řidiče může být např. pod vlivem léků, které vylučují řízení. Přeci ho nenechám nemocného na parkovišti. Samozřejmě by po jízdě měl doplnit na výtisk nebo kartu jinou činnost a ne odpočinek, ale to už může být složitější dokazovat. Já mám někdy při cestě se zájezdem např. do Paříže pochybnosti, zda vůbec mohu strávit svůj volný čas ve svém autobuse jak já chci a nebo musím zůstat trčet celý den v hotelu mezi dálnicemi v malinkatém pokojíku. Já jedu raději jako turista do Paříže, druhý den se s kolegou vystřídáme, já jsem řidič a on turista. Po návratu mi pak nemusí autobus stát 2 dny kvůli týdenímu odpočinku. Pokud by to ale byl tak velký zločin, tak snad raději začnu jezdit do Paříže metrem.
pon úno 10, 2014 5:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů