Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Silnicni dan za TATRU 813...Vyplatenie spatne

Příspěvek

Chalani - Volala mi ucetni ze mi Financny urad so spiatocnou platnostou 3roky vymeral silnicni dan za Tatru 813 8x8. Je to trialova verzia na klasickych cislach. Chcu po mne zaplatit nehoraznu cenu. Ked som tam bol v roku 2010 a riesil som to na financaku, ci sa bude platit za toto auto, tak hovorili ze nie, ze to je special, ze to je na rodne cislo,ze sa s tym nepodnika a ze za to sa silnicna dan neplati. Takze ako sa mam branit, alebo ako to riesit?? Bola nejaka novela zakona, alebo preco mi to dali takto spiatocne?? Tatra je od 10/2013 v depozite a rok vyroby 1976. Pomoze niekto?? :pray: :pray:
Foto vozidla:

Obrázek


Pokial tu uz tema so silnicnou danou je, poprosim adminou o prelozenie, bo ja som to nenasiel...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 06, 2014 4:33 pm

delivio

Příspěvek

http://jakpodnikat.cz/danova-kontrola.php

Tak to budeš mít těžké, ale obrať se na daňového poradce.Snad pomůže, ale moc tomu nevěřím. Asi tvé vozidlo není vedeno jako speciál a tak ti to doměřili zpětně.
čtv úno 06, 2014 7:37 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Delivio

Ide mi o to ze na financaku som docela pravidelne, maju tam ofotenu Tatru zo vsetkych stran uz od roku 2010 a pokazde ked tam som tak sa pytam ci je vse ok, oni vzdy povedia ze jo, ze za nu platit nemusim a teraz mi poslu takyto liebesbrief :cry: :cry:

Taktiez vozidlo nepouzivam na podnikanie, nieje mozne na nom prevazat osoby v TP je oznacenie TATRA 813 - valnikovy special s ochrannym ramon a vahu mam stiahnutu na 11590kg... Tak proste neviem preco to chcu teraz zaplatit. Najhorsie je ze som mimo cz a na financak sa dostanem az po 24.2.. :cry:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 06, 2014 7:44 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nedavno o tom kdesi mluvili ze silnicni dan musi zaplatit majitel vozidla nad 3,5 tuny i kdyz ho ma psane jen na rodne cislo
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv úno 06, 2014 7:59 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Tom-Oaza
Podla zakona som vozidla do 12 Tun a vozidla nepouzivane na vydelecnu cinnost oslobodene od dani.. Tak fakt neviem

http://jakpodnikat.cz/silnicni-dan.php

Silniční daň, zálohy
Silniční daň za auto pro podnikání či jinou samostatně výdělečnou činnost

Používáme-li auto pro podnikání nebo jinou samostatně výdělečnou činnost, musíme za něj platit silniční daň. Platíme ji jen za ty měsíce, ve kterých jsme auto my nebo kdokoliv jiný pro podnikání apod. použili. Není přitom důležité, zda máme auto v obchodním majetku nebo jakým působem uplatňujeme výdaje (např. paušálem na dopravu, cestovními náhradami apod.)
Formulář - daňové přiznání

Formulář pro silniční daň si vyzvedneme na kterémkoliv finančním úřadě, nebo podáme přiznání elektronicky. Termín je 31. leden za předešlý rok.
Zálohy na silniční daň

Zálohy i případný doplatek daně platíme na příslušný účet finančního úřadu podle kraje, kde bydlíme.

Zálohy platíme čtyřikrát ročně během doby, kdy auto využíváme k podnikání:

do 15. dubna (na leden až březen)
do 15. července (na duben až červen)
do 15. října (na červenec až září)
do 15. prosince (na říjen a listopad)

Zbytek případně doplatíme s daňovým přiznáním do 31.ledna následujícího roku. Zálohy můžeme rovněž uhradit i na celý rok dopředu.
Silniční daň - výpočet, sazby

Roční sazby uvádí § 6 Zákona o silniční dani - u osobního auta např. rozhoduje zdvihový objem motoru uvedený v technickém průkazu.
Snížení a zvýšení silniční daně

Daň můžeme snížit například u auta, od jehož první registrace k silničnímu provozu (doma i v zahraničí) neuplynulo devět let. Sazbu daně snížíme podle § 6 Zákona o silniční dani

o 48 % po dobu 36 kalendářních měsíců od data první registrace
o 40 % po dobu následujících dalších 36 kalendářních měsíců a
o 25 % po dobu následujících dalších 36 kalendářních měsíců

Sazbu musíme zvýšir o 25% u vozidel poprvé registrovaných v ČR nebo zahraničí do 31. 12. 1989.
Alternativní pohony a osvobození od silniční daně

Od silniční daně jsou podle § 3 zákona o silniční dani osvobozeny vozy do 12 tun, jezdící na alternativní pohon (například elektrický, hybridní, na plyn LPG nebo CNG apod.)
Silniční daň neplatíme u příjmů z pronájmu

Máme-li jen příjmy z pronájmu, silniční daň neplatíme.
Nákladní auta

Máme-li v obchodním majetku vozidlo výlučně k přepravě nákladů nad 3,5 tuny, platíme silniční daň bez ohledu na to, zda jsme vozidlo používali. Neplatíme jen za měsíce, ve kterých byly po celý měsíc odevzdány registrační značky do depozita.
Auto zaměstnance

Vyplácíme-li svému zaměstnanci cestovní náhrady podle zákoníku práce, protože používá vlastní auto, musíme platit silniční daň i za jeho auto. Máme dvě možnosti výpočtu silniční daně. Platíme

za každý měsíc, ve kterém byly pracovní cesty vykonány
nebo 25 Kč za každý den pracovní cesty (§ 6 odst. 4 zákona o dani silniční)

Půjčené auto

Pokud své auto někomu půjčíme (ať už za úplatu nebo bezplatně), a ten někdo jej použije pro cesty pro podnikání a a uplatňuje na něj daňové výdaje, jsme to my - jako vlastník auta, kdo za auto musí platit silniční daň a podat daňové přiznání.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 06, 2014 8:02 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Pokud je to do 12 tun tak by měla nějaká cesta být, nemám teď u sebe ty papíry k silniční dani, jsou tam vypsané i vyjímky a slevy, napiš tady Jirkovi Novákovi ten to myslím trochu řešil.
čtv úno 06, 2014 8:06 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Mira

Prave ze s Jirkom som to riesil nie je to tak davno co sme sa prave o tom bavili a vdaka tomu som sa tam bol opat pytat a na financaku bolo vsetko ok, nic nam nedlzite, ani nic netreba platit...
Tenkrat mi to Jirka vysvetloval ze je prazdna kasa tak potrebuje vlada nejake prachy tak to tahaju takto z ludi.. :x
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 06, 2014 8:14 pm

delivio

Příspěvek

Tady nejde o to, že jsi o něčem informoval,ale správci daně jsi nepodal přiznání za rozhodné období a tak ti doměřili daň zpětně.Odvolají se na obligátní výrok...zákon neomlouvá.
Neznám z čeho vycházejí, ale jelikož se daňové povinnosti vyhýbá kde kdo( tím nemyslím tebe), tak to teď hlídají více.A ty silniční daně doměřují mnoha lidem zpětně třeba za neodhlášené vozidlo atd.
Tady to máš
http://www.finance.cz/zpravy/finance/40 ... icni-dani/

šanci uspět nemáš velkou, ale jednej.Naběhni za daň. poradcem.Existuje něco jako žádost o zmírnění tvrdosti zákona, ale v tom se neorientuji.Já vše řeším přes své poradce ačkoliv jsem jen zaměstnanec a to včetně daní.Za správnost má odpovědnost poté on
čtv úno 06, 2014 9:11 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Delivio - Danove robim kazdy rok a na otazku zda aj na 813 mi cely cas tvrdili ze nie ... Tak som stoho fakt volajaky zmeteny.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 06, 2014 9:39 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Co jsem si teď dělal přiznání, tak nad 12 tun se platí silnička (52%) mám auto na RČ.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
čtv úno 06, 2014 9:56 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

DwPeter - Mas to na vydelecnu cinnost?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 06, 2014 10:00 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Ne, soukromá hračka :)
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
čtv úno 06, 2014 10:03 pm

delivio

Příspěvek

peter gasparovic

Tak už to víš.Chápu,že chce každý ušetřit, ale v tomto případě se to minulo účinkem a jen jsi si tvrdě naběhl.
Je to stejné jako s námi řidiči.
Snad něco málo zmírníš, ale jsem v tomto případě velmi skeptický.
čtv úno 06, 2014 10:11 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

DwPeter - Ok, tak to som asi v ... O aky voz sa jednalo?

Delivio - No tak to som s toho fakt blby. Usetrit som nechcel nic. Ako chapem ze chcu zaplatit, ale danove robim kazdy rok a pokazde ked som ho chcel urobit aj na 813 tak pani na financaku tvrdila ze netreba, ze to nieje na podnikanie a ze to je special. Pochopim keby my dali doplatit par korun ale vytali my 168000kc co uz je k.rva raketa (je to zatim bez a penale a pokuty a uroku) :cry: :cry: :cry: :cry:
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne čtv led 08, 2015 10:00 am, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 06, 2014 10:15 pm

delivio

Příspěvek

Písemně to od té paní nemáš a stejně by to popřela.Že jsi dostal raketu o tom jsem nepochyboval.Čekal jsem ještě více.Co je rozhodné, že jsi to prostě v tom přiznání neměl uvedeno vůbec.Pak by jsi se mohl domáhat opravných prostředků.Tak s tím velmi těžko hneš.
Nejde o blbost, ale o slepou důvěru ve výrok neznalé.Budeš to muset zaplatit jinak ti to bude narůstat a dostane se to do rychlé fáze a pojedou ne po penězích, ale po lepším zhodnocení.
čtv úno 06, 2014 10:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů