Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Krupiiii
Příspěvky: 42
Registrován: úte říj 15, 2013 1:24 am
Bydliště: Most

dotazy před nástupem do práce

Příspěvek

Ahojte
Měl bych pár dotazů před nástupem do práce. Udělal jsem si papíry na skupinu C + profesák.
Možná mi vyjde práce ve firmě kterou tu lidi spíš odsuzují než chválí tak bych se chtěl zeptat ohledně pracovní smlouvy na co si dát pozor,co by v ní asi tak mělo být či nebýt.
A jestě jeden dotaz ohledně pojištění na "blbost" jestli by jste mi mohli doporučit nějakou pojišťovnu a do jaké výše škody by jste mi dopuručili.
Děkuji moc a šťastný dolet :))
čtv úno 13, 2014 11:28 pm

delivio

Příspěvek

Možná mi vyjde práce ve firmě kterou tu lidi spíš odsuzují než chválí tak bych se chtěl zeptat ohledně pracovní smlouvy na co si dát pozor,co by v ní asi tak mělo být či nebýt
Opravdu chceš poradit od těch, co tu práci odsuzují jak píšeš? Nebo chceš radu od těch, kteří už praxi mají nebo se v této práci naučili, že není vše růžové jak se domnívali?
http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB011
http://www.podnikatel.cz/clanky/zmeny-z ... roku-2014/

Dostaneš standardní pracovní smlouvu tam by problém být neměl být, protože by byla jinak neplatná.Otázkou je plnění vaší smlouvy a to zde nikdo nemůže vědět.Novela ZP..můžeš mít mírně odlišnou smlouvu jako zdejší lidé, kteří práci kritizují. Na co si dát pozor máš po celém TF

Pojištění je specifické podle druhu práce atd.Je toho hodně. Přihlédni taky na novelu zákoníku práce.Nevíme zda jdeš na MKD nebo VKD ani bližší strukturu práce.Je to na tobě kolik jsi schopen finančně unést a platit, nebo zda se pojistíš nad běžný rámec.
starší ukázka
http://www.mesec.cz/clanky/pojisteni-sk ... tnavateli/
pát úno 14, 2014 4:53 am

Krupiiii
Příspěvky: 42
Registrován: úte říj 15, 2013 1:24 am
Bydliště: Most

Příspěvek

To jsi mě špatně pochopil, myslel jsem to tak že tu firmu tu spíš lidi odsuzujou,ne práci.
Určitě zezačátku vnitro a ohledně tý pojistky mi šlo o to, že jsem četl že se snad dělá třeba na 50tis ale že nad 10tis to stějně pak už kreje havarijka. Jinak o tom vůbec nic nevim tak se radši ptám :)
pát úno 14, 2014 12:20 pm

delivio

Příspěvek

Smluvní vztahy mezi tebou a Fa nekomentuji a k firmám se pokud možno nevyjadřuji,ani bych ti na to neodpověděl kromě fatálního excesu a faulů za čárou.
Nevím snad ti napíše více kolegů jaké mají krytí, ale uvědom si, že už je novelizace a tam je větší důraz na odpovědnost a zodpovědnost.Pak se může stát, že to pojistka nepokryje nebo se ti pojišťovna s plnění vyváže s odkazem na tvoji hrubou nezodpovědnost a platíš all in.Zatím se to moc nepoužívá, ale začne se jen co se to lidi zase naučí v tom chodit.
Nevím zdá se mi ta částka málo a lépe jako my ti to osvětlí pojišťovny.Obejdi si jich pár nebo si nech zaslat nabídky a porovnej.Hlídej si na co se to nevztahuje.Mohlo by tě to v budoucnu překvapit. je každého věc jak se k tomu postaví a moje převyšuje tvůj nástřel mnohonásobně, ale jsem v jiném režimu o jakém uvažuješ. Fakt to raději prokonzultuj s lidmi, kteří s tím zabývají a je to jejich povolání.
Neskoč na první super nabídku, ale rozhodni se mezi více možnostmi.Přestože budeš VKD tak by jsem nepodcenil, ani občasný výlet mimo CZ.Pak by se na tebe nevztahovala.
Ostatní ti snad poradí kolegové.
pát úno 14, 2014 1:38 pm

Krupiiii
Příspěvky: 42
Registrován: úte říj 15, 2013 1:24 am
Bydliště: Most

Příspěvek

Dobře dobře mockrát děkuji :)
pát úno 14, 2014 1:45 pm

Maillo
Příspěvky: 49
Registrován: stř črc 18, 2012 8:28 am
Bydliště: Big Bilovic

Příspěvek

Havarijka sice kryje poškození vozu, ale každé havarijní pojištění má spoluúčast a tu po tobě bude zaměstnavatel chtít. Pojistka na odpovědnost zaměstnance se sjednává na 4,5 násobek hrubé mzdy, víc ti k úhradě dát nemůže (pokud mu pod nátlakem nepodepíšeš uznání vyšší škody). Určitě si ji sjednej na celou evropu, bo nikdy nevíš, kam tě pošlou. Hlídej si tankovací karty a firemní peníze, bo na to se žádná pojistka nestahuje. A nachystej si něco okolo 3 tisíc ročně na pojistném. Ktomu bych pouvažoval o úrazovce, bo když se ti něco stane, zůstaneš doma a dostaneš jenom základ.
Kdyby něco, klidně se ptej, mám z pojistkama zkušenosti.
pát úno 14, 2014 2:54 pm

pát úno 14, 2014 3:14 pm

Krupiiii
Příspěvky: 42
Registrován: úte říj 15, 2013 1:24 am
Bydliště: Most

Maillo a Delivio

Příspěvek

Dobře mockrát děkuji, když mě ještě něco napadne tak určo napíšu :) díky
pát úno 14, 2014 3:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů