Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
AxE_26
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 29, 2013 8:04 pm
Bydliště: Brno

C C+E od 19

Příspěvek

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s řidičským oprávněním na C C+E.

Ptám se z toho důvodu, protože každý vykládá jinak, na webu je psáno že můžu mít C C+E od 18 let pokud si udělám vstupní školení o 280hodinách pak není problém no a pak když budu chtít jezdit ven tak až od 21 let a musím mít 2 roky praxe.

Další vykládá že v 19 letech můžu pouze podskupinu C1 C1+E což je do 7.5 tuny pokud se nepletu a pak klasické C C+E až v 21 letech. V další autoškole odpověď hned ve dveřích až v 21 letech zdarec.

Dál co tu čtu ve starém topicu, tak vidím že někdo jezdí od 18 let MKD, další že má v 19 letech C C+E.

Teďka se ptám známého, tomu je 20 a dělá si C C+E k tomu těch 280 hodin a bez problému mu papíry dají, takže já už sám nevím. (Plus mu profesní průkaz platí pracák takže jsi musel sehnat příslib od někoho kdo ho zaměstná aby mu ho pracák zaplatil).

Takže mohl by mi někdo prosím Vás říct jak to tedy doopravdy je ? Děkuji.
stř bře 12, 2014 5:17 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

No bylo tady toho napsáno dost, takže snad naposled.

Pokud máš 19 let, nejprve tě musí zaregistrovat na vstupní školení k získání profesní způsobilosti v rozsahu 280h.
Až se rozjede kurz, pak teprve můžeš být zaregistrovaný na sk.C. Odjedeš si dané hodiny v náklaďáku, odchodíš si dané hodiny výuky. Pak jdeš na zkoušku. Od 15.10.2014 se používají nové žádosti, na které ve tvém případě bude potvrzeno, že jsi zařazen do vstupního školení.
Až úspěšně uděláš zkoušku, zažádáš si o ŘP. Až budeš mít fyzicky v ruce řidičák se sk. C, pak teprve se může ukončit profesák. Důvod? 260h je teorie a 20h je praxe - jízdy v náklaďáku. Jízdy v rámci profesáku můžeš dělat jedině, když jsi držitelem ŘP sk. C.
Samozřejmě sk. CE si můžeš začít dělat, až budeš mít C v ruce.

Co se potom týká, žádná praxe už bohužel být nemusí, takže můžeš vyrazit i s "mokrým razítkem".
stř bře 12, 2014 7:46 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

praxi mit nemusi, to je fakt,ale MKD az od 21 tusim,ale nechci se hadat
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
stř bře 12, 2014 8:04 pm

jurassvobodak
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 06, 2012 2:51 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Jezdím od 18 let MKD. Udělal sem C+E profesák 280 hodin. Firma si nechala od odboru dopravy vyložit přesně evropskou vyhlášku a už rok a půl jezdím napříč evropou a neměl sem jediný problém :)
ned bře 16, 2014 11:43 pm

lukasV

Příspěvek

Presne tak, s MKD o 18r nie je ziaden problem.
pon bře 17, 2014 1:07 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů