Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Toto není nové nařízení, platí již od roku 2009. Že se většinou nevyžaduje je věc jiná, ale pokud projdete těch x témat s touto problematikou najdete příspěvek, kde Šedý Vlčák píše, že vyžadováno bylo a řidič si musel udělat 35 hodin.
Co by asi následovalo při dopravní nehodě je asi každému jasné.

http://soubory.proridice.eu/ruzne/stano ... koleni.pdf

Pro nevěřící je toto i na stránkách MD s dovětkem - stále v platnosti.
ned bře 23, 2014 4:08 pm

Beden
Příspěvky: 342
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:45 pm

Příspěvek

Jasný takže tím pádem bych musel absolvovat 35 hodin školení v celku, no zavolám si zejtra o info tam co sem dělal profesák, jestli teda nemam raději jít na 35 hodinové školení a mít to skrku, abych si neudělal tehle rok dvě školení a pak nezjistil na výměně profesáku že mě to je k ničemu a neposlali mě na to 35 hodinový stejně..
ned bře 23, 2014 5:34 pm

Paru09
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 28, 2009 12:53 pm

Příspěvek

...nelze dělat pět školení najednou. Musí být vždy jedno v průběhu roku platnosti profesáku. Zda bude někdo tolerovat chyby nekomentuji, je to o lidech.
ned bře 23, 2014 7:25 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Já jsem psal z praxe své i bratra.

5) Aktivace pravidelných školení a následné pokračování
Pokud držitel platné profesní způsobilosti (tzn. platného průkazu, ve kterém je profesní
způsobilost vyznačena) nevykonává činnost řidiče a neúčastnil se pravidelného školení ve smyslu
§ 48 odst. 2 zákona, (pravidelné roční školení), např. po dobu 2 let a hodlá ve třetím roce vykonávat
činnost řidiče, na kterého se vztahuje povinnost zdokonalování odborné způsobilosti, je možné
absenci této povinnosti narovnat absolvováním pravidelných školení formou sedmihodinových
školení před ukončením platnosti profesní způsobilosti, v kterémkoliv školicím středisku v ČR. Aby
nebyl popřen základní princip zdokonalování odborné způsobilosti pro účely profesní způsobilosti,
je na místě, aby řidič absolvoval tato školení efektivně, tzn. nikoliv opakovaně stejnou tématiku
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned bře 23, 2014 9:19 pm

Beden
Příspěvky: 342
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:45 pm

Takže dnes sem volal s Akreditovaným školícím střediskem

Příspěvek

Pokud nemáte jedno razítko, nebo máte některá v jiné datumy než byste měli mít, tak to vůbec nevadí..
Na úřadě pří výměně řeknete že ste danou profesi nevykonávali a tudíž ste se včas nezůčastnili školení protože ste v době do které ste ho měli mít ještě nevěděli že se k této profesi zase vrátíte, prostě přeloženo do češtiny, pověsili ste volant na věšák šli ste do kolbenky tam vás to nebavilo tak ste šli zpět za volant a poctivě ste si dodělali školení sice né v daném termínu, ale to je jedno když ste neřídili , prostě 5 razítek v papíře a máte nový profesák.

Takže žádný obavy, pokud by byl profesák už prošlej musíte jít dělat 35h školení celkové ale pokud vám chyběj razítka a nehrajou vám časy, tak prostě 5 razítek rovná se novej profesák.Teď sem telefonoval ze školitelkou.
stř kvě 21, 2014 3:29 pm

Beden
Příspěvky: 342
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:45 pm

Příspěvek

To samí když ti vezmou na 6 měsíců papíry, tak zas řekneš, nemam včas školení, protože prostě sem neměl papíry a tudíž sem se nemohl zůčastnit školení.. příklad: 3.2 mě sebrali řidičák, do 14.4 sem měl mít razítko, a zrovna 12.4 sem chtěl jít na školení, ale boužel mi vzali noty, tak sem nešel
stř kvě 21, 2014 3:39 pm

Beden
Příspěvky: 342
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:45 pm

Příspěvek

Dnes sem byl na úřadě kde mě budou měnit profesák, velice mě tam potěšili, příjemný úředník mi řekl že když nemám za minulej rok razítko, tak si mám tehle rok udělat dvě školení, je jim úplně jedno jestli budu mít za rok 2... Řekl že za pět let chtěj pět razítek a netrvaj natom abych měl jedno ročně, jediný co řešej je abych měl mezi těma razítkama nějákou časovou prodlevu, to znamená abych neměl za měsíc 2 razítka, ale jedno si nechat dát příští měsíc a druhý někdy ke konci roku a bude to ok... Takže pohoda
pát kvě 23, 2014 3:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů