Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
luda.l
Příspěvky: 31
Registrován: úte úno 21, 2012 11:41 pm
Bydliště: PS

platit pokutu když máš lístek?

Příspěvek

Máte někdo zkušenost, jak se chovat když máte vyjetý lístek za překročení doby jízdy a polizei vám za každý stejně udělí flastr(že ho to nezajímá)? Hodně se proslýchá, že to nemáme platit, když máme jistotu, že se chováme podle nařízení AETR a požadovat kauci a odvolat se?... Jak se pozná, že je placena kauce a ne pokuta?
Dík!
Homer:Jak by mě vzdělání mohlo udělat chytřejším? Vždy, když se naučím něco nového, dostane se něco jiného pryč z mozku. Pamatuješ jak jsem dělal ten kurz domácí výroby vína a zapomněl řídit?
pát dub 11, 2014 11:26 pm

mtc

Příspěvek

No ono také záleží kolik těch lístků máš.Jestli jich máš za 28 dnů celý stožek tak se nediv že tě za to osolí.Pokud máš třeba jen 2 tak by ti za to neměl nic dát,ale záleží na koho trefíš a jakou dobu jízdy jsi překročil
sob dub 12, 2014 7:48 am

delivio

Příspěvek

Jak se pozná, že je placena kauce a ne pokuta?
Podle dokladu a barvy na jakém je napsaná.Dále je to tam napsané a také podle částky jakou jsi zaplatil.

Ostatní už napsal mtc
sob dub 12, 2014 1:53 pm

luda.l
Příspěvky: 31
Registrován: úte úno 21, 2012 11:41 pm
Bydliště: PS

Příspěvek

takže čím tmavší tím horší?
Homer:Jak by mě vzdělání mohlo udělat chytřejším? Vždy, když se naučím něco nového, dostane se něco jiného pryč z mozku. Pamatuješ jak jsem dělal ten kurz domácí výroby vína a zapomněl řídit?
čtv kvě 01, 2014 12:21 am

delivio

Příspěvek

Na to nejde odpovědět, když jsi toho moc nenapsal. Nikdo neví popis pokuty a zda má barvu takovou, nebo makovou.Co je to za doklad, číslo paragrafu,odstavec,částka atd.Pak lze dohledat zákon.
Vždy se ten doklad nějak jmenuje
čtv kvě 01, 2014 12:56 am

luda.l
Příspěvky: 31
Registrován: úte úno 21, 2012 11:41 pm
Bydliště: PS

Příspěvek

No právě... já si myslím, že to někdo tady ví a řekne jak vypadá "štráf" a nebo kauce..
Naposledy upravil(a) luda.l dne čtv kvě 01, 2014 7:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Homer:Jak by mě vzdělání mohlo udělat chytřejším? Vždy, když se naučím něco nového, dostane se něco jiného pryč z mozku. Pamatuješ jak jsem dělal ten kurz domácí výroby vína a zapomněl řídit?
čtv kvě 01, 2014 3:14 am

luda.l
Příspěvky: 31
Registrován: úte úno 21, 2012 11:41 pm
Bydliště: PS

Příspěvek

ještě jsem nic neplatil... ale slýchám ,že bag dává za každý lístek 20eur.. Ale věřte drbům, že?
Homer:Jak by mě vzdělání mohlo udělat chytřejším? Vždy, když se naučím něco nového, dostane se něco jiného pryč z mozku. Pamatuješ jak jsem dělal ten kurz domácí výroby vína a zapomněl řídit?
čtv kvě 01, 2014 3:17 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V Rakousku mi policacjt rekl,dva vytisky za mesic,zbytek vyhodil.
Neřeším...
čtv kvě 01, 2014 6:53 am

delivio

Příspěvek

V případě kauce (Sicherheitsleistung) se postupuje s cílem zajistit, aby se osoba trvale nežijící v Německu nevyhnula povinnostem vyplývajícím z německých zákonů. Proto není možné kauci zaplatit dodatečně. Pokud osoba nemá příslušnou hotovost, využívají se jiné způsoby složení kauce – např. zanecháním cenných papírů, zástavou či ručením způsobilými osobami (dle § 132 odst. 1 větou 2 ve spojení s § 116 odst. 3 trestního řádu - Strafprozessordnung). Pokud osoba neuposlechne nařízení kauce, může být dopravní prostředek či jiné věci (také hotovost), které dotčená osoba převáží a které jí patří, v souladu s § 132 odst. 3 trestního řádu zabaveny. Pokud není možné složit kauci, je to v příslušném hlášení poznamenáno.

Peněžitá pokuta může být nařízena rozsudkem (Urteil) nebo trestním příkazem (Strafbefehl), její výše je vždy stanovena ve formě denní sazby (Tagessatz). Pokud dotčená osoba nemůže pokutu zaplatit v požadované výši, musí si tuto denní sazbu „odsloužit“ – v takovém případě následuje zatčení příslušným policistou.

Co se týče možností platby platební kartou, pracoviště Spolkové policie nedisponují příslušným technickým zařízením, které by umožňovalo platbu bezhotovostně. Závisí nicméně na příslušném policistovi, pokud nechá např. dotyčnou osobu vybrat příslušnou hotovost z bankomatu nacházejícího se v blízkosti dané události.
Zdroj.www.mvdr.cz

nebo
http://www.novinky.cz/finance/218666-v- ... -hory.html
link TF
viewtopic.php?t=3571&postdays=0&postorder=asc&start=15

Minimální sazba je 35eur nebo byla. Nevím přesně. Od dnešního dne se u celé řady přestupků sazba zvedla a snížili se body z 18 jen na 8
čtv kvě 01, 2014 12:43 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů