Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mates86
Příspěvky: 180
Registrován: pát srp 05, 2011 4:40 pm
Bydliště: czech

jak je to s řidičákem a řízením kamionu od 18 ?

Příspěvek

zdravim chci se zeptat funguje ještě to že se dá jezdit kamionem po vnitru od 18 ? možná tu to téma je ale nechtělo se mi hledat
ned kvě 04, 2014 12:27 am

lukasV

Příspěvek

C a E je momentalne od 21r
Ak uz mas vodicak tak ANO aj MKD.
ned kvě 04, 2014 12:41 am

mates86
Příspěvky: 180
Registrován: pát srp 05, 2011 4:40 pm
Bydliště: czech

Příspěvek

takže od 18 už to není ?
ned kvě 04, 2014 12:48 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

pokud máš teprve 18, musíš nejprve nastoupit do kurzu vstupního školení na profesák v rozsahu 280h. Pak se dá udělat Céčko, Éčko a můžeš od 18 let jezdit jak vnitro, tak i MKD.
ned kvě 04, 2014 6:49 am

lukasV

Příspěvek

Uz dlho to nie od 18r
ned kvě 04, 2014 1:30 pm

posa
Příspěvky: 497
Registrován: ned bře 21, 2010 9:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

mates86: Odpověď od lukasV neber vážně, správně Ti odpověděl Šedý Vlčák.
Zákon 361/2006 Sb. §83 odst.6, písm.b) - podmínka získání řp sk.C od 18 let (280hod. školení) a § 6 odst. 9 - řízení vozidla sk. C od 18 let.
ned kvě 04, 2014 4:34 pm

lukasV

Příspěvek

Takze aj teraz sa da normalne spravi C/E vodicak ale najprv musim mat skolenie?

U nas na SK je od 2014 C a E az od 21r, nie?
ned kvě 04, 2014 5:56 pm

mates86
Příspěvky: 180
Registrován: pát srp 05, 2011 4:40 pm
Bydliště: czech

Příspěvek

posa joo včera jsem někde ten zákon našel píš se v něm že musim prjit 280H školení na profesák pak tedy C+E a pak mužu jezdit autem do 7,5t ale zas někde jsem pak našel napsáno od nkterých kluků že jezdí v 19 velkou soupravou tak uvidím jak to bude a jinak všem moc díky :wink:
ned kvě 04, 2014 6:51 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

mates86

Příspěvek

Kde je napsáno, že můžeš jezdit jen do 7,5t? Můžeš jezdit s čímkoliv.
ned kvě 04, 2014 7:43 pm

mates86
Příspěvky: 180
Registrován: pát srp 05, 2011 4:40 pm
Bydliště: czech

Příspěvek

no četl jsem to tam ale tak pokud je to tak jak to píšeš tím lépe :)
ned kvě 04, 2014 8:13 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Nevím, kdes "tam" to četls, ale v zákoně 361 nic takového (do 7,5t) napsáno není ;)
ned kvě 04, 2014 8:23 pm

mates86
Příspěvky: 180
Registrován: pát srp 05, 2011 4:40 pm
Bydliště: czech

Příspěvek

byl to uryvek z toho zákona tak nevim ale díky za info :)
ned kvě 04, 2014 10:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti