Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Soupravy pro převozy cirkusů, pouťových atrakcí atd.

Příspěvek

Dovolím si sem dát jedno okrajové téma: vždy mě fascinuje, jak důmyslné a kolikačlánkové soupravy jsou schopni vymyslet a provozovat majitelé těchto atrakcí. Vím, že je tam výjimka z "AETRu" ale jak je to s předpisy ohledně spojitelnosti, délek, hmotností, homologací - mají všechno tak dokonale vychytané aby to splňovalo (což se mi moc nechce věřit) nebo se obecně tyto soupravy neřeší a nekontrolují neboť je to něco extra a obecně to kontrolní orgány "respektují" protože se přesouvají jen "občas"? Nikdy jsem nenarazil na nějakou "oficiální" výjimku technického rázu pro soupravy obdobného určení. Mnohé atrakce jsou co kus to originál, a ty množtví různých dolly, závěsů všeho druhu a vzájemných kombinací vozidel (vč. přestaveb těch tažných) jsou někdy velmi inspirující... V žádném případě tím nechci říct, že by majitelé těchto souprav provozovali něco závadného či nebezpečného naopak se mi to líbí a jde mi spíš o to, jestli je někdo znalý problematiky schopen uvést informaci, zda je to prostě specifická skupina která se "neřeší" nebo to má všechno nějaké výjimky nebo je základem to, že to jen občas přejíždí - právě tato možnost mě zajímá, neboť i v jiných oborech je potřeba občas přestěhovat nějakou sestavu strojů či technologií a v tom, jak co nejmíň jízdami převézt co nejvíc roztodivných vozidel a zařízení jsou právě provozovatelé takových atrakcí nedostižným vzorem... Předem díky za jakékoli info.
ned kvě 18, 2014 7:07 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

jsem přesvědčen že nic neřeší.I čísla na tahačích přehazuji ,jeden kolotoč převezou a šup čísla na další tahač.Těžko by platilo povolení když to tahne vždy jiný tahač.Dělají to dobře, Kalousek jim zamítl neplacení sil.daně tak to dělají po svém.
ned kvě 18, 2014 8:19 am

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jeden známej kolotočář mi říkal, že základem všeho je u převozu dostatek děcek a psů, kteří se při případné kontrole jdou "vyvenčit". Prý není policajta, co by to psychicky ustál a dotáhl kontrolu do konce :-)
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
pon kvě 19, 2014 7:09 am

pon kvě 19, 2014 9:07 am

ropak111
Příspěvky: 55
Registrován: pát úno 17, 2012 3:36 pm
Bydliště: Severni cechy

Příspěvek

Me jsi draku rozesmal :D :D Ja je obdivuju,umeji si vzdy a vsude poradit :D :D
úte čer 03, 2014 7:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů