Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

Zbraň v kamionu

Příspěvek

Chlapi, nemáte někdo zkušenost se zbraní v kamionu? Prej to má taky nějaký pravidla, ale nevím jaký? Můžu ji mít jen tak v šuplíku/na posteli/... Nebo jako doma v trezoru? Taky jsem slyšel, že auto musí být na dveřích označený jakousi samolepkou, že tam ten řidič tu zbraň má, ale nevím, jestli to zase nejsou nějaký drby... Jinak pro rejpaly: mluvím o zbrani registrovaný, na kterou mám papíry a mám ji legálně
čtv kvě 22, 2014 8:50 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:00 am, celkem upraveno 1 x.
čtv kvě 22, 2014 10:39 am

delivio

Příspěvek

Pistole je útočná zbraň stejně jako vystřelovací nůž, nebo ostří nože delší jak cca 12-15 cm.neznám přímou definici zákonů, ale v zahraničí při kontrole a zjištění je problém. Může vzniknout důvodné podezření, že s tou zbraní mohl být spáchán nějaký čin a je problém.To samé s pistolí.
Balistická expertíza a podobné akce. A nálepkou jen na to upozorníš, co mají hledat. nemusíš nic říkat. Kriminálka stojí pár stovek metrů za čárou.
Zastav u nich a zeptej se.Hlavně nemít v ruce tu zbraň. Jinak sof
čtv kvě 22, 2014 1:13 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Asi tak, jestli máš ZP sám dobře víš, že nevyvážet ven bez povolení, které je tuším do každé země zvlášť a co vím, tak je to celkem pakárna vyřizovat sportovcům a myslivcům, takže nevím jak obstojí trucker a jeho potřeba vozit ostré železo.

U nás klasika, měl bys to mít jako doma v trezoru, nehrát na parkáru ruskou ruletu, nekrátit si o pauzách dlouhou chvíli střílením do značek( i tohle jsem zažil ) atd .. Samozřejmě neukazovat, takže s pumpbrokem položeným na pelechu alá americký filmy to moc před orgánem nevytrhneš.. Ale to určitě znáš z otázek na ZP :)

O nálepkách nic nevím, možná nějaká novinka, ale pochybuju ..
čtv kvě 22, 2014 1:45 pm

lukasV

Příspěvek

Dufam ze sa este len chystas na ZP :?
čtv kvě 22, 2014 2:18 pm

čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Podle mě by stačilo mít trezor přidělanej někde v kabině na pevno a v něm tu zbraň mít-jako doma, třeba, jde mi o ty další pravidla, jestli s tím někdo nemá zkušenost. Teorii vím, ale praxe je trošku jiná, že jo...
Podle mě bych měl mít právo ji mít u sebe...
čtv kvě 22, 2014 9:20 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:06 am, celkem upraveno 2 x.
čtv kvě 22, 2014 9:56 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

asi tak nejak,jak si to popsal :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv kvě 22, 2014 9:59 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Nůž

Příspěvek

Jo jo, jak píše sof zbraně, ani nože s delší čepelí než 7cm nevozit.
Na Chiassu mi švýcaři mi zabavili nůž - klasika kuchyňák na chleba, maso, atd... délka čepele cca 12cm, prý na co vozím zbraň, a je to průser, a problém a 200 franků flastr. Vysvětloval jsem jim že je to na krájení jídla, nechápali proč tak dlouhý nůž. Pak sem začal s tím, že v itálii mi bandita může vyhrožovat nožem nebo zbraní, a já se musím taky bránit, taky sem nepochodil. Nakonec nůž zabavili, bez flastra. Ale stejně pak následovala důkladná prohlídka kabiny, divili se co to mám v zavařovačkách, no maso a klobásky, neznali, tak otevřít a okoštovat...
V Doveru při prohlídce kabiny mi zabavili pepřák, taky sem tam s ním nemohl. A když mi černé huby mi vykrádali barvy z návěsu, čuměl jsem na něho z okýnka, tak mi ukazoval ukakovákem pšššš, tak sem dělal rači že spím, ráno sem volal policajty, řekl jim, že mi zabavili obranný prostředek - pepřák, jen krčili ramenama, že bohužel nic s tím neudělají...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv kvě 22, 2014 11:51 pm

čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

sof

Příspěvek

Když jsi tak chytrej a máš tak "skvělej" odhad- co nunčaky- někde jsem je dostal (kde jsem byl kamionem) a od tý doby je mám tady v kabině někde... Taky mě za to pověsí a ve Švýcarsku zavřou do rumunskýho vězení na 157let? :roll:
pát kvě 23, 2014 12:39 am

pát kvě 23, 2014 4:28 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:06 am, celkem upraveno 1 x.
pát kvě 23, 2014 8:08 am

čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Jde mi o bývalou YU, AL, MK, GR... + cesta tam samo, takže přes vás a H
pát kvě 23, 2014 10:19 am

RADO71

Příspěvek

Pokial viem v cechach nie je zakazane nic.. Mozes si po cechach v aute vozit nuncaky, noze, teleskop, slzak, ak chces mozes si dat do kabiny aj ostep, mec a brnenie.. Co len chces.. No za hranicami by ti to asi nepreslo. Jedine na slovensku, tam mozes nosit aj valasku.

:smich: :valetsesmihy:
pát kvě 23, 2014 12:46 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

a čo kľuč na kolesa, to je tiež považovane v zapadnej EU za zbraň ked ho budem mať pri sebe na ochranu :?:
pát kvě 23, 2014 1:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů