Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Věk pro zahraničí - D

Příspěvek

Zdravím, sice mi tahle práce nikdy nic neříkala, ale dostal jsem možnost otočit párkrát za sezonu ve dvojce Řecko. S pohodářem, který by mě do toho dostal, tak bych to zkusil, stejně mě to jednou čeká. Jak je to ale s věkovou hranicí pro jednotlivé země a dalšími záležitostmi? Mám B, C, D a profesák plný s 280hod. Zatím vím akorát o psychotestech pro mezinárodku. Víc přes telefon nepohledám.
ned kvě 25, 2014 8:01 am

ned kvě 25, 2014 8:53 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Nevím, co znamená psychotesty pro mezinárodku.
Dopravně psychologické vyšetření musí podstoupit každý, kdo řídí nákladní vozidlo nad 7,5t nebo autobus. A je jedno, jestli je to vnitro nebo mezinárodka. ;)
ned kvě 25, 2014 9:34 am

Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Odkazy pěkné, ale je to všechno kolem C, zběžně jsem prošel celé téma, ale nikde nic. U nás mám zkrátka autobusy bez omezení (obsaditelnost, linkový režim), ale netuším jestli je to pro celou Uníi.

Psychotesty mám psané na vnitro, schválně je pohledám. Podle mě se chtěl psycholog přiživit, protože i platnost mi napsal na tři roky (prý kvůli věku), ačkoliv autoškola řekla že pokud jsem je jednou udělal, mám do padesáti klid.
ned kvě 25, 2014 11:41 am

Barta11

Příspěvek

No psychotesty ti platí jak na vnitro tak na MKD, že by se psycho rozdělovalo na VKD a MKD jsem teda ještě neslyšel. A záleží ke komu jdeš, někteří kašpaři ti to daj na 5 let a pak přijd znova a vysol prachy... :roll: Já to mám teda až do 50. Na bus můžeš jít až od 21 let s 280h školení.
ned kvě 25, 2014 11:49 am

Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mám 22, papíry jsem dělal ještě postaru, dva měsíce na to se zvedala hranice o tři roky na 24.
ned kvě 25, 2014 2:04 pm

petanekoli
Příspěvky: 58
Registrován: sob led 07, 2012 8:10 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek

ŘP máš platnej a vydanej ve státě eu-ČR bez omezení -velkej bus,profesák platnej,venku ho stejně nikdo nechce,psychotesty taky nikoho nezajímaj-ty by měli ležet u tvyho doktora v šuplíku a na jejich základě ti doktor udělá lékařskou prohlídku,takže hurá s kaštanama do Řecka. :driver:
ned kvě 25, 2014 3:04 pm

Barta11

Příspěvek

No jo jenže od 24 let jezdí ten kdo má 180h školení, pokud si to rozšíříš na těch 280 můžeš jezdit od 21 let.
ned kvě 25, 2014 5:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů