Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

45h pauza v autě

Příspěvek

Má někdo odkaz,nebo výňatek zákona,nebo dohody o tom,že v zemích D,F,B,NL,L je od tohoto měsíce zákaz dělání 45h pauz ve vozidle?Pokud řidič hodlá dělat takovou pauzu ve vozidle,musí jít na hotel a mít u sebe účtenku od hotelu.V případě prokázání,že řidič trávil pauzu v kamionu je za to pokuta,ale údajně má být udělena firmě,protože ta plánuje trasy?Zajímá mě opravdu odkaz a ne,že to někdo slyšel atp.Díky za info
čtv čer 26, 2014 12:52 pm

delivio

Příspěvek

Zdroj tvého popisu ?
Stačilo to napsat do témat na 561 a AETR
čtv čer 26, 2014 2:37 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

čvanča - nereagoval jsi na informace z portálu o Belgickém policistovi?
http://portal.proridice.eu/
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
čtv čer 26, 2014 3:54 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

Bohoušku to jsem nečetl,bylo mi řečeno od jednoho řidiče z PL ,že jim to došlo na firmu v Emailu.Jak my máme česmad,tak oni něco podobného,tak jim to sdělovali.U nás na firmě sem se ptal a nic jim nedošlo údajně.Ptoto jsem napsal sem,abych našel zdroj kde si to ověřím a vím na sto pro.
pon čer 30, 2014 9:02 am

delivio

Příspěvek

Jen B to zavedla a je to postihování sociálního dumpingu, žádná 561čka atd.Jen národní vyhláška.
Nikdo jiný to nemá. Nejlépe si to zavedli Finové a všichni ostatní jim to závidí.To je tak vše

Celkem je to 11 států, které se spojili a chtějí se zbavit východních kempařů na jejich území.Dohru to bude mít diplomatickou. Je po volbách a čeká se až bude nová komise. Prozatím to Sim Kallas tlačil na plnou liberalizaci dopravy, ale proti tomu se postavili všechny staré státy 15tky
Do změny komise se s tím zatím nehne.
D drží lajnu jaká je v této problematice..těží z toho
Je to složitá politika a tak tě zatím osolí jen ten v B u Liege.
Zesilují se kontroly a to je tak vše.
pon čer 30, 2014 12:39 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ve Francii to plati taky.Uz to melo byt davno vsude,45h doma na mamce a ne v kajute.Firmy jako Augustin budou urcite nadsene z tohoto nariizeni..
Neřeším...
úte črc 01, 2014 7:59 am

+NÁMĚSTEK+

Příspěvek

No myslím,že zde opět zafunguje zakon padajícího hovna,takže to odsere opět řidič.O firmy bych se nebál 8) .
úte črc 01, 2014 1:13 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tento zakon funguje spolehlive mnoho let to mas recht.Firmam takoveho tipu se to jen trochu prodrazi,myslim ti stridani ridicu atd,nic vic.
Neřeším...
úte črc 01, 2014 1:48 pm

delivio

Příspěvek

Dnes jsem se bavil s FR policistou a řidičem a jediné na co se chytili řidič bylo zneužívání trhu. Policista sice prolistoval ten jejich zákoník, ale nic takového chudák nenašel seč se fakt hodně snažil. Vláčení lidí bude ještě chvíli v kurzu.
Pokuste se zatím nastudovat jaká je přiměřená doba na odpočinek po pracovní cestě....třeba 3- 4-5 týdnů :wink:
úte črc 01, 2014 6:39 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

dnes jsem mluvil s kolegou od naší firmy,bavil se s BAG v D a ti mu to potvrdili,že pokud bude přistižen při 45h pauze v autě,tak pokuta nepamatuju si kolik přesně,ale říkal,že pokutu dostane řidič a i firma.Jinak ten kolega umí perfektně AJ takže to nebylo rukama nohama.No nevím,raději nedělat pro jistotu
úte črc 01, 2014 7:19 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

a jak se to bude resit u tech co jezdi unii cili furt v prdeli
M-B Atego 1218 frigo
úte črc 01, 2014 8:14 pm

delivio

Příspěvek

rok starý článek a odpoveď pracovníka BAG
http://www.trucker.de/verboten-wochenru ... 81745.html

dnes
http://www.rtl.de/cms/news/extra/manipu ... map=%5B%5D

Klidně ať ty pokuty rozdávají. Stejně je to každému fuk. Je fakt, že západní řidiči z toho nejsou tak vystrašení jako my. Co jsem viděl tak většinou firemní flotily stojí pěkně na víkend zaparkované a umyté na place. Východ po kde jakém parkáči a pumpě na západě.
Až se stáhnou někteří kvůli těmto problémům zpět tak čekají některé těžké časy- jak řidiče tak dopravce....malá země a hodně vlků. Přibudou možná ti z PL,BG,MK,RO,HK,H,SRB,BIH pak budete chtít to samé, co na západě požadují ted po nás.
Otázka času
Přes stromy nevidíte les...říkal ? :wink:
úte črc 01, 2014 9:19 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Ladix-nejspíš šofér bude venku ob týden zadáčo,a místo diet bude 2 dny trávit na hotelu,nebo nejlevnější ubytovně se záchodem a jednou sprchou na chodbě-dle firmy :oops: .Těžko každý zaměstnavatel bude lidem za dlouhou pauzu platit diety a ještě hotel.
Dříve jsme u podnikové dopravy-ne v ČSAD jezdili 6-14hodin,pauzy byly po 3hodinách 30minut,co člověk udělal navíc,zaplaceno jako přesčas+dieta.A bylo na řídiči,jestli spát na hotelu,který proplatili,nebo mít 20Kčs za spaní v autě,samozřejmě většinou vítězila B varianta,nebot pivko bylo za 1,70Kčs.
Jestli to budou hlídat,tak ubyde řidiču,protože mít měsíčně o 180Euro mín je sakra znát :oops:
stř črc 02, 2014 12:28 am

Trneček
Příspěvky: 491
Registrován: pát úno 10, 2012 12:13 pm
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek

jen nechápu proč mít míň???? jsem venku tak musim dostat diety, ať už jsem v autě či na hotelu. Dieta je na jídlo a ne na ubytování...... Pokud sežene ubytování s jídlem, může nám je pouze skrátit v určité výši, toť vše. Ovšem oni už nepřemýšlej nad tím, v jakých hotelech máme spát, už vidim hotel s parkovištěm pro 100 LKW :twisted:
Spěcháme aby jsme čekali
Čekáme aby jsme spěchali
stř črc 02, 2014 9:52 am

delivio

Příspěvek

cestovatel110 píšou 1800 eur

Už jsem to jednou psal...klidně mohli nasadit i více. Dispu je to fuk a bolet to bude jen řidiče.

Jinak ta teze není vůbec nová a na západě to řeší už pár měsíců zpětně. Holanďany napadlo, že by jsme mohli odvádět daně ve státě v kterém se nacházíme nejvíce za celý rok a tak podobně. Vše ve spojitosti s vláčením po EU.

Diety stejně řidiči nepoužívají k účelu jakému je určen tak si můžou platit případně ubytování.Tak, nebo jinak zůstane minimální mzda. Horší to budou mít kluci od km a faktur. Motel stojí cca 35,90 eur den bez jídla.Snídaně 8-12 eur , oběd/večeře cca kolem 15 eur každé jídlo.
Francie je večeře kolem 18-25 eur, ale to je žranice.Jednou jsem to měl za 14eur. Ubytování je dražší jak v D nad 45 eur
stř črc 02, 2014 4:43 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů