Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
burner
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 09, 2012 2:30 am
Bydliště: Hořice

Odcizeni nakladu

Příspěvek

zdravim, dokazal by jste mi nekdo rict, jak se bezne resi pokud nekomu vyberou z auta naklad? jde odpovednost za ridicem nebo na to ma mit dopravce pojistku nebo jak to vlastne funguje?
Diky za opovedi
pon čer 30, 2014 9:48 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:08 am, celkem upraveno 1 x.
pon čer 30, 2014 11:24 pm

delivio

Příspěvek

Musel by jsi prokázat, že se ztrátě nedalo vyhnout. Přesto, že jsi využil krajní možné péče za daných okolností.
Posuzují to jako neodvratitelnou událost a pak se přihlíží na to z pohledu článku č.17 - Vymezení odpovědnosti dopravce ( řidič je ve většině zástupce dopravce)
Moc jsi nepopsal tak máš jen strohý popis. Pročti si článek 17 CMR

Nevím, co na to místní znalci.
Vztah sociálního dumpingu nemá nic společného se ztrátou zboží, nebo jen zcela okrajově.
To slučujete dvě témata v jedno. V tomto bodě jde o ztrátu zásilky.

-Nikoho nezajímá, že někdo tahá řidiče jako kočka koťata měsíce po EU.Před pracovní cestou se máš dozvědět přibližnou délku trvání pracovní cesty a být na ni dostatečně vybaven prostředky.To je popsáno taky dostatečně. Pak jsi si vědom sociální odpovědnosti třeba nároků odpočinku řidiče po pracovní cestě atd - zde se můžeme bavit pak o 45 pauzách ve vozidle a případných problémech.
Počkáme tedy na místní znalce
úte črc 01, 2014 1:45 am

burner
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 09, 2012 2:30 am
Bydliště: Hořice

Příspěvek

popisu to lip, stal jsem na parkovisti na okraji silnice, na osvetlene ulici a rano kdyz jsem vstal, tak jsem si vsiml, ze taham celni lanko po zemi.. zmizela "jen" jedna krabice, ale v hodnote 12ti tisic a sef zkousi ze chce pulku po me, jen se mi to nelibi, tak me zajima jestli na to ma vubec narok?
úte črc 01, 2014 12:51 pm

delivio

Příspěvek

Líbí nelíbí je jedno.Dopravce je odpovědný např-příjemci, nebo odesílateli a ten požaduje náhradu za ztrátu.
Pojem "vis maior" - nevyhnutelná událost, nebo nepředvídatelná událost nemá jasný výklad a v různých zemích je na to jiný pohled.

Jak to máte mezi sebou je na vás. Laicky pokud měl náklad povahu drahého zboží tak je asi neuznatelné se vyspat u cesty a zříkat se odpovědnosti..nevím..můj názor.
Možná se na to vztahuje tvá pojistka.Ověř si to a nechrápej na kde jakém plácku. pak se dohadujete, kdo to bude platit.
Ale jak je zde někde napsané...kdo by chtěl číst CMR nebo dopravní právo.
By se někteří divili, jaký má vliv řidič ( zástupce dopravce) na přepravu zboží a může získat/ušetřit, nebo ztratit/prodělat peníze firmě.
úte črc 01, 2014 1:53 pm

lukasV

Příspěvek

Pozri si, do akej vysky tvojho platu moze zamestnavatel od teba ziadat nahradu skody :wink: Na SK je to tak, ze zamestnavatel nemoze pozadovat viac ako 4-nasobok vzniknutej skody z priemernej mesacne mzdy pred vznikom skody. Takze 6 000€ asi realnych nie je, to by si musel mat priemernu mzdu 1 500€.
úte črc 01, 2014 4:32 pm

delivio

Příspěvek

Líbí se mi jak si jinde píšeme, co je stěžování a fňukání a jinde zase to bereme jako pomoc i když v obou případech se jedná o právo
Stále platí okřídlené neznalost zákona neomlouvá
Je to divné ale je to tak
úte črc 01, 2014 6:22 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

To já když vozil elektroniku, tak jsem byl úplně v pohodě, protože dispečer měl u paříže vyzkoušenou bezpečnou pumpu a hned se ušetřilo za placenej parking :)
BES - běs
úte črc 01, 2014 8:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti