Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

dami0001
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 05, 2013 6:50 pm

Příspěvek

delivio, kuntik, jozin: chlapi, na těch odpovědích jsem se pobavil:-) Je fajn, že si z toho umíte udělat i srandu. Pro Vás je to ohraná písnička, ale pro mě začínající realita. A pro jiné taky. Jinak co plodí autoškoly. Máš odjet tuším 10 hodin na profesák, a 10 hodin na éčko. No tak v praxi 3 hodiny profes, a 3 hodiny éčko. Pak se nelze divit tomu, že Tě někdo naboří. Já kupříkladu ještě s kamionem necouval. Pak je vrcholem všeho, když se mě kluk z kurzu ptá, jak se ten náklaďák startuje. Že už když k tomu přijde, tak je to natočený. Tak tohle plodí dneska profi řidiče. Profi....papírově. Je mi přes čtyřicet, ale jestli je většina jako Vy, tak se na tu práci těším, a první co bude v autě je grill, a pěkně naložená krkovička. A něco studenýho na zapití!!
Na životě mě baví to, že mě každý den nasere někdo jiný.
sob črc 12, 2014 4:49 am

dami0001
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 05, 2013 6:50 pm

Příspěvek

delivio a spešl pro Tebe: máš pravdu v tom, že je toho na netu dost. Ale dost mi to připomíná knížku Dospíváte v muže. Jako na počtení hezký, ale když máš potom nahou ženskou v posteli, tak je ti ta teorie k ničemu. To samý....nechtěl bych se dostat do situace, kdy mi to z kopce přestane brzdit. Ještě jezdíš, nebo jsi se na to...jak máš v profilu:-)
Na životě mě baví to, že mě každý den nasere někdo jiný.
sob črc 12, 2014 4:59 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Chtel to po lopate tak jsem mu to napsal.Pokud se toho bude drzet,bude to mit skoro dobre.Nac mu zatezovat hlavu nejakyma cislame 561 atd,nepodstatne pro nej.V dnesni dobe digitalu jak ti tachograf zobrazuje vse potrebne spolu s palubnim pocitacem treba na Actrosu je jednoduche neco dodrzovat staci jen chtit.V dobe analogu to byl jiny opruz myslim..
Neřeším...
sob črc 12, 2014 6:45 am

delivio

Příspěvek

To je dvojsečné...nenaučí se nic a bude... chlapy jedna kontrolní otázka...a jsou v háji. Nebo s nimi vydupe dispo a jak budou vystresovaní a chtít předvést výkon snů, tak to zamáznou na Brennerpass na plácku a je za pár desítek minut lehčí o základní plat.
Jinak to polopatě bylo dobrý :D

Učení v autoškole je kapitola sama o sobě a je zde to téma taky. Přejděte raději to sekce nováčci sobě a tam je to tématicky otevřené.
http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... highlight=
Už jsem se na to.... je kuntik :wink:
sob črc 12, 2014 7:41 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Delivio-moc to vse dramatizujes :D .Saama vyhlaska,narizeni,predpis atd...At si kazdy jezdi jak chce,nahore na Brenneru to spocitaji kdekomu,jak uz to bude mit vse ok,zaplati jak ja za 80kg nadvahy :shock: ,sam mam pre to kilo.
Neřeším...
sob črc 12, 2014 8:26 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

No ale, když vidím pěkný auto a mám chvilku, tak zamáčknu slzu. Pokud se najde ale něco echt pro mě, tak se klidně za kolečko vrátím. To fakt musíš nastudovat od A do Z, stejně silniční zákon, ten taky nemůžeš znát jen v kostce. Přečti to 5krát či 10krát. Pak se ptej na konkrétní věci, které tady už stejně jsou mnohokrát popsány.
Třeba tady najdeš spousty užitečných věcí co se šoféřiny týče.
http://soubory.proridice.eu/
Ale základ zkusím popsat...
9hod. jízda a poté 11hod. odpočinek
dvakrát týdne jízda prodloužena na 10hod.
třikrát týdně zkrácen odpočinek na 9hod.
týdenní odpočinek min.45hod
zkrácený 24hod.ten se musí nahradit
doba řízení za 14dní nesmí přesáhnout 90hod.
bezp. přestávky 45min. po 4,5hod. jízdy
Pokud bych chtěl kostku rozšířit, tak už můžu rovnou kopírovat texty z 561.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob črc 12, 2014 12:03 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dami0001 - mi je jak tobě (věkem) a moc mi pomáhá pokud si nejsem jistý graficky rozkreslený co a jak.
Tady si stáhni PDF soubor (já jej mám vytištěný) a juknu pokud si nejsem jistý. Pak se ptám kamaráda na telefon :D
http://tachospeed.cz/pracovni-doba-ridice/

Jinak plný souhlas s tebou ohledně autoškoly - jak psal delivio. Já to popisoval rok zpátky to co se "děje" v autoškolách ... A vysmála se mi většina. Sorry za OT.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
sob črc 12, 2014 1:18 pm

delivio

Příspěvek

Taky je mi šumák jak si jezdí kdo jezdí a co dělá. Každý má jiné know how. Řidičům fandí i ředitelé a zaměstnanci nových oborů,právníci,výrobci různých zařízení, majitelé parkáčů a kde kdo. Lov východ truckerů byla vždy tutovka. A na to je zase navázaná překládka,právníci,VZV,pneu servis,prodejci kurt.
No a pak tomu cirkusu nefandi :D
Taky z toho žiju
sob črc 12, 2014 4:06 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vsak jiste,vubec neres ostatni.Jak je nekdo chuj a jezdi za dva za jeden plat dobre mu tak.Kolega v mych letech dnes fasuje neu FH 520 a uz mi pise ,,kurva magnet nejde,,vul...da se jezdit i bez magnetu i na vychod,ja to nepouzivam a ziju.Vysral bych se na to..
Neřeším...
pon črc 14, 2014 11:17 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Denní doba odpočinku a její zkrácení není definováno v kalendářním týdnu. Je spousta mylných výkladu a pak to tak vypadá. Asi jako když položím jednoduchou otázku, kdy se mohou provést dva zkrácené týdenní odpočinky po sobě a kdy se nemusí zkrácený týdenní odpočinek nahradit. 90 % procent ne řidičů ale školitelů mi odpoví špatně. U tohoto jednoduchého přehledu dob denních odpočinků v kalendářních týdnech spousta lidí tvrdí, že je přestupek.


Obrázek
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
úte črc 22, 2014 8:32 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Díky, je to moc pěkně znázorněno, co je ještě v mezích předpisů. Jen tam máš asi omylem zkrácení týdenních místo denních odpočinků.
stř črc 23, 2014 8:06 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To není omyl, jedná se o doby zkrácených TDO.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř črc 23, 2014 8:54 am

delivio

Příspěvek

TACHO.1

Škoda, že jsou tam ty otazníky a není zobrazeno doplnění zkrácené pauzy. To by vysvětlilo mnohé.
V ekonomicky aktivní dny stát je divné..ale to je jen ukázka.

A za ten přechod druhý a třetí cyklus tě na Drasenhofenu při kontrole osolí. Ještě vám to budou ukazovat na pc v grafu. Sazba 350-550 eur
pát črc 25, 2014 8:35 pm

Zamčeno

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů