Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

advtrucker píše:hmmm..to je zajímavý..já vždycky myslel, že v takovým případě za to může řidič..přece když vidim překážku tak musim zastavit..musim jet tak rychle abych na viditelnou vzdálensot moh zastavt...
to je jako třeba za zatáčkou stojí auto a já bych do ně narazil tak bych se taky nemoéh na nic vymlouvat..i kdyby nebylo označený.... co jsem nedávno mluvil s policajtama tak jsem to pochopil tak,že: označený nebo ne..vždy vina řidiče.. musim jet tak rychle abych vždy stihnul zastavit..
Vždyť to říkám,že se to vždy snaží hodit na řidiče. Zákon o přizpůsobení atd.. je nemilosrdný,nicméně se na nšich silnicích oněvují tabulky upozorňující i na větve. Já už to iděl. Co uděláš,když se vyhýbáš,třeba nečekaně atd. ? No já se rád hádám a většinou uhádám.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
čtv srp 30, 2007 6:38 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

dobře..tak až příště roztrhám plachtu tak to udělám taky tak :wink:
čtv srp 30, 2007 7:42 pm

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ale vždycly jde o to,jakého máš šéfa. Naposledny jsem vzal ohnutou větev jen nepatrně návěsem,jak jsem zabrzdil,ulomila se a spadla na boudu. Samozřejmě antény na satelity v řiti. Po menší diskusi se sepsal protokol a šéf se pěkně zahojil. Mě to stálo jen chvilku čekání a zdržení,hromadu smíchu když poldové nadskakovali až z nich tekl pot (ini si myslí,že maj vždy pravdu). Samozřejmě nešlo o silnici I.třídy ale to nikoo nezajímá. V nouzi zkoušeli pauzy,kolečka,výbavu atd.. (za mnou byla asi kilometr fronta). Občas je to na silnicích prdel.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
čtv srp 30, 2007 8:00 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

ted sem četl v blesku:
řidič luxusního vozu aidu naboural do mrtveho prasete.Nevšiml si včas zvířete na silnici.Za porušení předpisů dostal blokovou pokutu.
Není to podobný případ jak s těma větvema??
čtv říj 11, 2007 1:45 am

sára
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 30, 2007 10:54 am

Příspěvek

Odkaz na stránky české pojišťovny ze, kterého je vše jasné, co vím tak těch 30% spoluúčasti zaměstnavatel může, ale strhnout nemusí to pojišťovna nekontroluje.

http://www.ceskapojistovna.cz/vykon-povolani.html
pát lis 02, 2007 10:45 am

l.kazda

Příspěvek

advtrucker píše:dobře..tak až příště roztrhám plachtu tak to udělám taky tak :wink:
Hele a nebylo by spis lepsi, jezdit tak abys tu plachtu netrhnul?
hmm
ale to vy mladi asi neznate,proste kdyz jedu tak jedu a vsichni delejte co umite.
pát lis 02, 2007 11:00 am

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

advtrucker

Příspěvek

for palics:
Tak takový velechytrý hlášky mám opravdu moc rád..."nebylo by spis lepsi, jezdit tak abys tu plachtu netrhnul?"
Tak rád bych byl tak dokonale bezchybnej jako ty..mistře řidiči!Bohužel jsem jen člověk...a ti prostě chyby dělají...
Ta věta: "dobře..tak až příště roztrhám plachtu tak to udělám taky tak" byla jen taková sebeironie..pochopitelně jsem to nemyslel vážně..opravdu nejsem ten typ, co se vyžívá v umyslném trhání plachet o stromy či jiné překážky...
Ano..jednou jsem plachtu roztrhl...nebo spíš odřel..odřel jsem pravý přední roh o strom.. když mi v zatačce vylítnul kamion...řidil ho člověk odhadem tak kolem 40 let(takže zřejmě velezkušenej borec podle teorie co tu razíš ty..kdy lidi soudíš podle věku...dále už bubu nazývat tuto tvoji kategorii 30 a více let "mistři"..tedy neomyslní dokonalí řidiči)..takže tenhle řidič,co rozhodně nebyl žádnej nevyblázněnej mlaďas mi vylítnul v zatáčce..byl na mojí polovině..ale proč??No protože to nebyl žádnej nezkušenj jezdec a začal předjíždět cyklistu před zatáčkou..nějak to neodhad a předjíždění se mu nějask protáhlo..až do tý zatáčky..no jo..to se stane i zkušenýmu že??to by ani nagor neudělal.Obzvášť ne když by měl na paměti to co tenhle mistr..a to jest že jede po uzounké vesnicke cestě kde se kamiony vyhnou jen se štěstím,jenže to mu bylo jedno...zřejmě si myslel,že v zatáčce to bude lepší..že se tam vejdou dva kamiony a ještě cyklista.Vůbec nebral zřetel na to že je víc než pravděpodbný,že se snějakým kamionem potká..byl totiž na silnici,která je poměrně hodně vytížená kamionovou dopravou..jednalo se o komunikace přes kterou jezíd veškerá doprava pro továrnu Škoda Auto Vrchlabí.No ale to mu bylo zjevně jedno..proč by ho to taky zajímalo,že??On je přeci zkušenej mistr a tak si takový chování může dovolit..No dobře stalo..samozřejmě ten druhej řidič ujel a já nemoh dokazat,že to třeba nemusela být moje vina..naštěstí po mě moje firma nic něchtěla..
Jeden můj kolega..taky projel celej svět,všechno zná..atd.....je mu odhadem tak 60 let.Prostě ten samej mistr volantu jako ty.A halvně uplně stejný řeči jako ty. No a asisi dva tejdny po mě se mu stalo to samý...ovšem tentokrát to byla čistě jeho vina..a ne že jen odřel roh..on skoro o strom utrhl celý čelo návěsu...Asi měsíc předtím jinej můj kolega nedobrzdil a lehce ťuknul do osobáku..a ten již zmíněný mistr volantu (co mu je už 60 let,takže to rozhodně není žádny mlaďas) tři dny na to taky nedobrzdil a naboural do osobáku..
Mě je jen pouhých 21 let..takže jsi mě odhadl správně...ano,jsem nezkušený..a čas od času udělam kravinu z nezkušenosti..(každý začínal..ač většina z těch co už to mají dlouhá léta zasebou si na to už nepamatuje a myslí si že už se jako zkušený, vševidoucí a všeumící člověk narodili)...
Těd budu mluvit o dopravě mezi mladoboleslavskou a vrchlabskou automobilkou..tam jsem jezdil půl roku..tažke ty lidi znám..a nejednám s předsudky...
Byly tam všechny věkový kategotie řidičů..mladí lide,lide střední věku a lide starší..takže nezkušení,už více zkušení a zkušení...
Za tu dobu co jsem to jezdil jsem viděl par blbosti mladých co jim zchazejí zkušenosti...pak jsem taky viděl chyby mladých,který byly prostě zpusobené tím že jeli jako hovada...Takových bylo ale hodně málo..a nebo jsem ty další nezažil a nevim o nich..
Ale hlavně,žeho jsem byl svědkem, bylonaprosto stupidní jednání řidičů, co už by podle tebe měli být dokonale zkušení a bezchybní.. teda mistři..Počinaje nesmyslným předjížděním přes plnou čaru,přes křivotaku,přes zebru,přes přechod,před zatačkama,před vesnicema..prostě na věškerejch možnejch místech kde to není vhodný, nebo dokonce velmi nebezpečný...
Dal to byla nepřiměřená rychlost..rychlost blízko stovce byla a je naprosto normální..já kterej jsem jezdil tak těch 80kmh a míň(protože pravdu nebylo kam spěchat..což si ale ty ostatní nějak něuvědomovali) jsem byl za největšího hňupa (no a ještě několik dalšcí od nás z firmy) ,každou chvilku mi někdo říkal do vysílačky věty typu: neboh bys trošku přidat..ale spíš to byly daleko ostřejší hlášky.Jeden takový mistr se dokonce dlouhou dobu na vysílačce chlubil co se mu to povedlo za užasný čin...on totiž po věsnici jel 90kmh a zrovna tam stáli celníci..a prej seděli na zabradlí a pili kafe a prej jim z něj spadla čelist..on si pravděpodbně myslel,že to bylo z užasu nad tím jakej je to mistr..ale to asi nebylo tím že??...toho člověka od vidění znám..je mu taky kolem 40 let.A taky po nějaký době sem ho začal potkávat s promáčknutou střechou nad předním sklem.Tio se asi zase jednou mistr utnul no..to se stává...Alůe zas abych mu nekřivdil,na tom autě se střídali dva po směnách..třeba to byl ten druhej (ten,pokud si dobře pamatuju,byl taky ve věku kdyby se dal zařadit mezti mistry).No ale třeba to nebyl ani on..třeba s tim zrovna jednou jel nějakej mlaďas..a nebo že by nějaká nová firemní uprava??
A dákl...nejmíň dvakrát se mi stalo že se mi takovej mistr při svém naprosto dokonaleém předjížděcím manevru otřel o zrcátko.jednou to bylo proto,že předjížděl před zatáčkou a vyjel mu tam osobák?holt to tern mistr nějak neodhad no.Podruhe to bylo dokonce na dvouproudé silnici(myslím jako dva proudy jedním směrem).A pak ještě do vysílačky takovýhle mitři nadavají..když mu řeknu co udělaj,tak mi ještě sprostě vynadá..protože mě zná a ví že jsem mladej cucák...a že mu asi těžko něco udělám.A když pak za ním jdu,tak se nepřizná že to byl on..vše zapře..ale je evidentní že to byl on když přijel předemnou...Ale najisto to říct nemůžu,protože tam jezdí hodně identických souprav.
Další věc je nedodržení bezpečneho odstupu...je naprosto běžne,že se mi na zadekl i několik desítek kilometrů lepí nějakej mistr(tedy někdo kdo by podle tebe měl jezdit dokonale)..a tenhle mistr je celou dobu přilepenej dva a meně merů za mnou...a pak naprosto nepochopitelně a riskantně začne předjíždět..ale bohužel mu to nevýjde..vyjede mu tam protijedoucí vozidlo...a takhle to zopakuje třeba pětkrát až se mu to nakonec podáří a při zařazení mu nechybí moc aby se bud otře o mě nebo srazil s něčím co jede naproti..a to vše jen kvůli tomu aby mohl jet o 0 až 5kmh rychleji než já..jak říkám..naprosto běžný jev..
Dal pak jsou konvoje třeba sedmi kamionů těsně za sebou s opravdu malýma rozestupama...a jedoucí opravdu nadoraz..kdyby první potřeboval nějak prudšeji brzdit ,tak jsou všichni v sobě..a polovina z nich posmrti...ale to si nějak tihle mistři neuvědomují..dokonce jsem zažil i konvoj 15 kamionu..to dá rozum..líbí se jim to..je to pěkný pohled ,když jede kolona 15 kamionu,mezi nima rozestupy 2 metry a po vesnici 80 kmh...a mimo vesnici 100kmh..to jsou z nich pak ještě větší mistři..to už si o sobě dokonce myslej,že jsou králové...
Nemám rád podobný řeči,že maldý sou hovada...to jsou prostě jen nesmyslný předsudky...
Samorřejmě,že mezi nima jsou hovada..ale ne všichni...
Hovada jsou především mezi řídičema se dlouholetou praxí...neříkám,že takový sou všichni..ale je jich hodně..až příliš hodně..a jezdí jako hovada i přes to že mají zkušensoti a měli by jít nám mladejm začínajícím řidičům příkladem..bohužel se ale chovají častokrát stejně nebo ještě hůře..
Nikoho nelze soudit podle věku...

A na závěr bych rád poděkoval řidičům firmy TC Transcentrum Mladá Boleslav za to, jakou všem kteří tuto trasu jezdí dělají pěknou pověst.Všechny zažitky co jsem popsal jsou s nima..a zdaleka nejsou všechny.Znám problem z obou stran..jak z pohledu řidiče,tak i z pohledu obyvatele obce,která má tu čest..obce,která leží blízko Vrchlabí.Každý kdo ví oč jde, to muže jen potvrdit.Sameozřejmě mimo řidičů této firmy,ti si zřejmě o sobě myslí že jsou dokonalí.Mezi těmito jezdci jsou pochopitelně mladí i ti zkušení..ale je to uplně jedno..jako hovada jezdí teměř všichni.Nelze je ale hodit všechny do jednoho pytle(jako jsi to udělal ty)..samozřejmě že i v teto firmě je několik slušných řidiču..a ti,ať si to prosím na sebe nevztahují.
Ale kupudivu..proti tvé teorii i v teto firmě je většina spíše starších...a řekl bych, že právě o nich by se dalo tvrdit to tvoje "kdyz jedu tak jedu a vsichni delejte co umite"
pát lis 02, 2007 2:51 pm

l.kazda

Příspěvek

Ty si mel byt spisovatel :lol: :lol:
pát lis 02, 2007 3:15 pm

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No dle mého názoru jste to napsal také špatně všichni nejsou stejní :wink:
kdyby jste to takhle napsal již prve tak advtrucker nemusel psát slohovou práci :wink:
pát lis 02, 2007 3:18 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

to připomíná zážitek z minulého pátku. jedu si svých 65 a dojede mě liazka. podotýkám že půlkou auta jsem byl přes čáru. naráz slyším troubení podivám se do zrcátka a tam chlap věk bych tipl tak 55 mává rukama jako že jsem debil nebo něco takového. v momentě kdy do protívky nic nejelo tak vystřelil a když jsme byli vedle sebe tak jsem se musel opravdu smát-brunátný výraz tlama protáhlá jak kačer donald... jenom jsem si zaklepal na čelo jestli je normální. to ho zřejmě rozohnilo ještě víc poněvadž už bylo vidět že křičí. když jsem ho potom dojel ve městě a táhl se přes celé otrokovice za ním jak smrad tak se ani jednou nepodíval zpět. a potom že starší jsou zkušenější a takové věci berou s nadhledem. pro mě to byl naprostý krypl co nepochopí že tatra liáně prostě nestačí. mimochodem ta liazka byla od skanské, modrý valník
pát lis 02, 2007 4:04 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: advtrucker

Příspěvek

advtrucker píše:for palics:
Tak takový velechytrý hlášky mám opravdu moc rád...""kdyz jedu tak jedu a vsichni delejte co umite"
no napsal jsi to moc krásně ...
já k tomu přidám jestli můžu něco....
ze srandy říkám- brzdit nemá cenu radši ještě přidám..... :D
mluví z Tebe trošku ukřivděná dušička ,ale to nic já třeba taky asi nebyl jinej....

dřív mi občas hvízdali kola i na náklaďáku -dneska když mi začnou "chytat"saze ,tak si říkám, co když proti potkáš stejnýho blba jako jsi sám , co potom budete oba dělat????

atd........ každej by měl používat to co má v hlavě (snad mozek) a myslet na to co dělá , a jestli má v hlavě nasráno ...to je potom, smůla
jak jsem psal nezakládám si na km ani na letech a podobných kravinách ,taky sem občas někomu něco vyved -zaplať pán-bu se nic nestalo -člověk se otřepe a jede se dál -jsme jen lidi
p.s. je taky otázka jak se co stalo -pokud u toho člověk neni -nemůže soudit ale já osobně se snažim jed tak abych tomu případnýmu "blbovi"ani nedal možnost mi něco provést popřípadě abych měl kam uhnout
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát lis 02, 2007 8:24 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

Ukřivděná dušička??No to máš pravdu..pochopitelně mi něco takovýho křivdilo.Kdyby tebe takhle někdo přirovnaval k něčemu,co ty si myslíš že nejsi,tak bys to snad taky bral jako křivdu ne??A nějak se třeba proti tomu ohradil.Přiznavam sice,že jsem se nožná až moc rozvášnil,aleto bude asi tím,že tohle slýchám hodně často...když udělám chybu,tak rád přijmu kritiku.Ale když tohle neustále slýchám od lidí co to řeknou automaticky jen že vidí někoho mladýho aniž by měli podle čeho hodnotit..a nebo lidi co nejsou ani z oboru a už vůbec nevědí o čem mluví.
sob lis 03, 2007 10:35 am

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Nechcete se rozepsat u koho mate pojisteni odpovednosti- za kolik korun a kolik vam kreje?
Naposledy upravil(a) Esprit dne sob dub 19, 2008 5:14 pm, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
sob dub 19, 2008 5:02 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Pokud se nekde v zahranici rozmaznete a skoncite v nemocnici, tak pokud nejste pojisteni, tak platite rozdil mezi lecbou u nas a lecbou na danem miste ne? To znamena ranec.

Zase, jakou pojistku mate- zivotni, nebo, cestovni pojisteni, nebo k platebni karte, nebo na to kaslete?
Myslim, ze je to dulezity tyhle veci mit osefovany.
ObrázekObrázek
sob dub 19, 2008 5:13 pm

Helena

Příspěvek

Pro ty, co jezdí v Německu, v každém případě, když způsobíte sebemenší škodu, třeba připravíte někoho o zrcátko, musí se v každém případě zavolat policie. Nestačí nechat za stěračema adresu, definuje se to jako útěk z místa činu.
sob dub 19, 2008 6:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů