Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

pavelbd
Příspěvky: 26
Registrován: úte srp 14, 2007 3:52 pm

Jak je to s pojištěním řidičů???

Příspěvek

Zdravím všechny šoféry,chtěl jsem se zeptat: Jak je to s placením, když dopravci nabourám, odřu nebo jinak poškodím kamion nebo náklad??? Jsou na to nějaké pojistky??? Co všechno kryjí popř. jaká je spoluúčast?
Vztahje se na to pojistka na blbost?
stř srp 15, 2007 11:07 am

Danda01
Příspěvky: 76
Registrován: úte kvě 08, 2007 3:00 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

jo jo spasi te jen pojistka na skodu zpusobenou zamestnavateli tzv. na blbost. Jinak budes zbytecne platit napr.nizkou skodu ktera je napr. do 10 tis a na kterou se vetsinou nevztahuje jeste havarijka. U pojistky na blbost je spoluucast tusim 500 kc podle typu pojistovny.
sob srp 18, 2007 8:08 pm

pavelbd
Příspěvky: 26
Registrován: úte srp 14, 2007 3:52 pm

Příspěvek

Danda01 píše:jo jo spasi te jen pojistka na skodu zpusobenou zamestnavateli tzv. na blbost. Jinak budes zbytecne platit napr.nizkou skodu ktera je napr. do 10 tis a na kterou se vetsinou nevztahuje jeste havarijka. U pojistky na blbost je spoluucast tusim 500 kc podle typu pojistovny.


A to musím ke každé "kravině" volat policajty, abych měl pro pojišťovnu papír v ruce????
sob srp 18, 2007 9:06 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nene...já jsem naboural služebáka, škoda cca 5 tisíc. Stačí jen faktura od zaměstnavatele, že to od tebe opravdu chce zaplatit a pak jen říct pojišťovně,jak k tomu došlo... že ses někde třeba odřel o větev apod. Samozřejmě že doporučuju vynechat to, žes třeba naboural auto třetí osobě, to už by do toho mohli rejt, že tam měla být policie.
Já takhle dostal cca 3500,-Kč (odečetli amortuzaci+spoluúčast).
ned srp 19, 2007 2:30 pm

Danda01
Příspěvky: 76
Registrován: úte kvě 08, 2007 3:00 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Jj tak presneji bych to ani nepopsal :wink:
ned srp 19, 2007 4:56 pm

pavelbd
Příspěvky: 26
Registrován: úte srp 14, 2007 3:52 pm

Příspěvek

david píše:Nene...já jsem naboural služebáka, škoda cca 5 tisíc. Stačí jen faktura od zaměstnavatele, že to od tebe opravdu chce zaplatit a pak jen říct pojišťovně,jak k tomu došlo... že ses někde třeba odřel o větev apod. Samozřejmě že doporučuju vynechat to, žes třeba naboural auto třetí osobě, to už by do toho mohli rejt, že tam měla být policie.
Já takhle dostal cca 3500,-Kč (odečetli amortuzaci+spoluúčast).

To je příklad malé škody, ale co když dejme tomu roztrhnu plachtu na návěsu třebba o tu větev a taková plachta( nedejbože shrnovačka) stojí ranec, neřku li s reklamou, to se může jednat o řádově desítky tisíc. Co včil?? Zase bude pojišťovně stačit faktura??? Dikes za předcházející odpovědi.
ned srp 19, 2007 7:25 pm

Danda01
Příspěvky: 76
Registrován: úte kvě 08, 2007 3:00 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

No v tomhle pripade taky jednoduchy protoze pojistku na blbost davaj bezne do 50 tis ale jde ji individualne sjednat i na vic. Stejne si ale myslym ze kdyz udelas skodu za cca 70 tis tak jde (samoze dle dane sjednane spoluucasti) kdyz mas havarijni poj. jen o tech 10 tis protoze zbytek kryje havarijka. No a na tech 10 tis pouzijes prave tu blbostni pojistku. V tomhle pripade ale asi budes muset navstivit technika dane pojistovny kvuli zaevidovani skody tady uz by asi jen faktura nestacila: Faktura jim staci jen tusim do skody 8 tis...
ned srp 19, 2007 9:50 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A někde jsem slyšel, že zaměstnavatel ti nemůže dát k uhrazení škodu vyšší než x násobek (3xnásobek?????) tvýho měsíčního platu??? ale to je zdroj jedna paní povídala
pon srp 20, 2007 9:57 am

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dle zakona nesmi chtit po tobe zamestnavatel vice jak 5apul mesicniho platu. A proto se pojistka uzavira na to kolik beres
pon srp 20, 2007 1:32 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

david píše:A někde jsem slyšel, že zaměstnavatel ti nemůže dát k uhrazení škodu vyšší než x násobek (3xnásobek?????) tvýho měsíčního platu??? ale to je zdroj jedna paní povídala
dřív to bylo 4,5 násobku,jestli je to teď jinak tak to nevím
pon srp 20, 2007 1:39 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja jsem tedka si delal v ČP pojisteni a rikali ze je to 5,5nasobek mes. platu dle zakona
pon srp 20, 2007 1:45 pm

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Chlapi já bych to moc neřešil,jen je potřeba dobře rozeznat,jakou škodu podepisujete. S těmi minimálními platy stačí nejmenší pojistka bohatě.
A třeba k té plachtě drblé o větev bych policajty pozval,
protože tam vznikáspor jestli netvořila překážku. Tak za to zodpovídá majitel toho stromu. Takže bacha na to,co se podepisuje. Za všechno nutně řidič opravdu nemůže.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
pon srp 20, 2007 2:31 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

Ota Pentagon píše:Chlapi já bych to moc neřešil,jen je potřeba dobře rozeznat,jakou škodu podepisujete. S těmi minimálními platy stačí nejmenší pojistka bohatě.
A třeba k té plachtě drblé o větev bych policajty pozval,
protože tam vznikáspor jestli netvořila překážku. Tak za to zodpovídá majitel toho stromu. Takže bacha na to,co se podepisuje. Za všechno nutně řidič opravdu nemůže.
takovou věc slyšim poprvé...to se jako vážně dá řešit tímhle způsobem??že větev překážela??to si vůbec nedokážu představit..
úte srp 28, 2007 8:58 am

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No samozřejmě. Jestli si u silnice koupíš třešeň,musíš se o ní starat a hlavně nesmí tvořit překážku v sil.provozu. O tom jak ořezat si musíš přečíst příslušný zákon. Stejně tak tak je to se suchými větvemi přesahující do silnice atd... Za vše nese odpovědnost majitel. mě se to totiž stalo a čerpalo se z pojistky vlastníka,kterou on naštěstí měl. Jistěže to chtěli poldové mrsknout na mě.Za vše přece může kamioňák. Ale omyl. Šlo o neoznačenou překážku na poz.komunikaci.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
úte srp 28, 2007 5:48 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

hmmm..to je zajímavý..já vždycky myslel, že v takovým případě za to může řidič..přece když vidim překážku tak musim zastavit..musim jet tak rychle abych na viditelnou vzdálensot moh zastavt...
to je jako třeba za zatáčkou stojí auto a já bych do ně narazil tak bych se taky nemoéh na nic vymlouvat..i kdyby nebylo označený.... co jsem nedávno mluvil s policajtama tak jsem to pochopil tak,že: označený nebo ne..vždy vina řidiče.. musim jet tak rychle abych vždy stihnul zastavit..
čtv srp 30, 2007 5:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů