Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
levak
Příspěvky: 647
Registrován: ned led 03, 2010 4:48 pm
Bydliště: čr

tupozrakost a řidičák C-E

Příspěvek

Zdravím ve spolek
Má tady někdo zkušenost se získáním řidičáku a profesaku na dospělá auta s vrozenou vadou tupozrakost ?
Dik za reakce
pon říj 27, 2014 8:38 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Příspěvek

Zdravotní způsobilost řeší vyhláška 277/2004 sb. Hledej se pod skupinou 2.
úte říj 28, 2014 8:15 am

Maillo
Příspěvky: 49
Registrován: stř črc 18, 2012 8:28 am
Bydliště: Big Bilovic

Příspěvek

Jako tupozraký můžeš vlastnit ŘP sk C, C+E a to na soukromé účely. Bohužel asi málo který doktor tě pustí za volant náklaďáku, protože řidiče z povolání nemůže dělat člověk s touto vadou. Bohužel vlastní zkušenost. Já se za volant dostal, vzhledem k tomu, že mám tuhle vadu od narození, tak v tom problém nevidím. Ale vysvětluj to doktorovy, který má doma rodinu a dvě děti :P Takže jak říkám, záleží na doktorovi, potvrzení na řidičák ti dát může, ale abys pak nenarazil až budeš dělat vstupní prohlídku do zaměstnání.
úte říj 28, 2014 9:46 am

levak
Příspěvky: 647
Registrován: ned led 03, 2010 4:48 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

No co jsem tak zjistil tak že v rozhodování ma lékař danou trochu volnost ale co vím určitě tak je že ta moje mi to ani náhodou nedovolí
úte říj 28, 2014 6:11 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

mně to nechtěla dát protože sem v její hromadě teček neviděl nějaký obrazce respektive sem je viděl ale nedokázal popsat až řekla co mám hledat našel sem to ale jinak sem nechápal co vte kupě teček hledat..... přitom barvy vidím uplně v poho .....nakonec mi to dalaale že prý sem barvoslepy což je uplna kravina :lol:
ned lis 09, 2014 6:16 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

To mi připomíná, když mi doktorka dala číst ale neměla tam písmena ale obrázky pro malé děti :-D Já sice obrázek viděl ale nemohl sem za boha zjistit, co to může přestavovat, ovce nebo prasátko? těžko říct :-D
ned lis 09, 2014 7:53 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to si vzpominam jak mi na psychoustestech doktorka rekla at ji poskladam barvy dle odstinu jak se mi libi. rek sem ji ze se mi nelibi ani jedna ze sou vyblity :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
ned lis 09, 2014 7:55 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

Tupozrakost mám od narození a řidičák C+E mám. Moje doktorka je zřejmě lidumil,protože mi žádný problémy nedělala.

A přidám mojí životní zkušenost:
Když jsem vycházel ze základní školy,tak jsem chtěl jít na kuchaře.Nevzali mě,protože mám oční vadu. Vyučil jsem se jako topenář. Takže krájet cibuli a klepat řízky nemůžu,ale svařovat a jezdit s náklaďákem můžu. A pak se v tom vyznej. :shock:
úte lis 11, 2014 1:22 pm

levak
Příspěvky: 647
Registrován: ned led 03, 2010 4:48 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

tak tupozrakost mam taky od raného dětství přitom dělám svářeče a problém sem nikdy neměl
řidičák mám jen B a + profesák na taxi,také bez problému
ale někdy v 10-15 letech mi oční zdelila že mě nenechá udělat řidičak na c + prof. proto ted zkouším zjistit co a jak
pát lis 21, 2014 8:04 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

Tak já na očním vůbec nebyl,potvrdila mi to obvoďačka. Nechala mě přečíst ty písmena (normálně obouma očima,žádný zakrývání levýho a potom pravýho) a byla spokojená.
sob lis 22, 2014 8:21 pm

pard.
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 03, 2014 10:45 pm
Bydliště: Pisek

Příspěvek

dle mého laického názoru se nechá tato vada korigovat brýlemi. Já osobně mám jedno oko uplně slepé, po nepodařené operaci a v druhém mám voperovanou umělou čočku a přesto jsem jako řidič z povolání projel nákladákem skoro celou Evropu. Ale asi jak říkáte- záleží vždy na pohledu lékaře. Já měl asi štěstí. Přeji všem klidné jízdy bez nehod, blbců a neurotickejch dispečerů
sob led 03, 2015 11:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů