Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Peter23
Příspěvky: 135
Registrován: ned zář 19, 2010 9:04 pm
Bydliště: Poprad

Příspěvek

Chlapi mal by som otázku ako to teraz chodí na Slovensku.
Asi pred 10 rokmi som si rozširoval vodičák o skupiny C a T.Skupinu E som si vtedy urobiť hneď nemohol ,bolo treba doložiť prax na nákladnom voze.Predpokladám,že teraz to už nieje potrebné.

Ale už som 2 týždne nezamestnaný a uvažujem,že by som si to E urobil,kedže mám teraz čas a bude to istotne stále len drahšie a drahšie.Ale neviem či som to dobre pochopil-ja už ako žiadateľ o vodičské oprávnenie skupiny E musím podstúpiť psychotesty?Čiže v autoškole nemôžem ani začať výcvik kým nemám hotové psychotesty alebo ako to je?

Dík za pomoc.
úte lis 13, 2012 12:26 pm

Marek Kubík
Příspěvky: 80
Registrován: pon pro 15, 2008 7:08 pm
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj všem, mám takový dotaz. Jak v součastnosti probíhají dopravní psychotesty? Já je dělal ještě na konci července v době platnosti starého zákona, bohužel jsem neuspěl. Rád bych začal ještě letos dělat skupinu D, tak mám obavy a rád bych věděl co mě vlastně čeká a jestli znáte nějakého dobrého psychologa. Jsem z Kladenska, hledal jsem na stránkách ministerstva dopravy ale kromě seznamu akreditovaných psychologů jsem nic nenašel.
úte lis 13, 2012 5:45 pm

Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 27, 2012 2:00 pm
Bydliště: Havířov + střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jo na autobus jsou trochu specifické podmínky. Vždyt jo v tom seznamu jsou vypsaní ti, kteří to vyšetřením ohou dělat ..d jiných psychologů to není paltné
čtv lis 15, 2012 7:25 am

Cokta
Příspěvky: 13
Registrován: stř led 09, 2013 3:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj všem, potřeboval bych poradit, jsem v autoškole dělám CE a nikdo vlastně neví jestli pořebuju ještě eeg a ekg, psychotesty mam a doktorka tvrdí že eeg a ekg potřebuju jinak mi nevyplní ten lekářský posudek, ale autoškola zase tvrdí že už stačí jen psychotesty. Děkuju předem za radu.
pon led 28, 2013 6:12 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Cokta

Příspěvek

Neurologické a EEG vyšetření bylo zrušeno 1.8.2011!!! EKG ti asi "natočí" tvoje doktorka, která ti jinak nevyplní ten lékařský posudek ;-)
Autoškola má pravdu a doktorka by se měla více zajímat o změny.
pon led 28, 2013 7:50 pm

Cokta
Příspěvky: 13
Registrován: stř led 09, 2013 3:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ona mi právě prý nenatočí nic, mam si to zařídit sám, takže mi stačí už jen ekg? Díky za rady.
stř led 30, 2013 10:21 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Cokta
Ze zákona musíš mít pouze psychotesty od psychologa, který má akreditaci MD ČR. Výsledky vemeš a pudeš k lékaři pracovnělékařských služeb s kterým má tvůj zaměstnavatel smlouvu a výsledky mu předáš. (originál si nech)

EKG-ElektroKardioGram je vyšetření srdce, to už po tobě požaduje konkrétní lékař k posouzení tvého zdravotního stavu. To není požadavek zákona, ale konkrétního lékaře. Pokud ho nemá tak ti dá info kde ti ho natočí a pravděpodobně i žádanku o jeho natočení.
stř led 30, 2013 11:55 am

Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 27, 2012 2:00 pm
Bydliště: Havířov + střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

platí §87a - dopravně psychologické vyšetření. Mrkni na www.psychotesty-pro-ridice.eu Neurologické vyšetření (včetně EEG) bylo již zrušeno. hezký den
čtv led 31, 2013 8:31 am

Cokta
Příspěvky: 13
Registrován: stř led 09, 2013 3:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Pánové mockrát Vám děkuju za info, měl jsem v tom trochu hokej. Ještě jednou děkuji.
čtv led 31, 2013 11:52 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar.
Chlapi,musíme vozit u sebe i nějakej ten papír o pravidelný lékařský prohlídce?Já něco mám ale už je to asi 6 let starý :D Myslím teda do věku 50 let.Dík za radu.
TTN
pát úno 01, 2013 5:21 pm

lukasV

Příspěvek

Ano, nesmie byt starsi ako 5 rokov a ak mas nad 65 rokov tak nie starsi ako 2 roky. Aspon tak to je u nas.
pát úno 01, 2013 5:31 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

TTNandy

Příspěvek

Napíšu to tak - pokud vykonáváš činnost řidiče, žádné lékařské potvrzení s sebou vozit nemusíš.
Podle zákona bys měl chodit pravidelně co 2 roky (do 50-ti let), po padesátce každý rok. Když pracuješ v noci, měl bys chodit každý rok pořád.
Pokud máš 60 a víc, musíš při řízení osobáku mít u sebe doklad o zdravotní způsobilosti. U náklaďáku nemusíš. Kdyby se náhodou něco stalo, "oni" si to všechno dohledají u zaměstnavatele.
pát úno 01, 2013 5:36 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Šedy vlčák
Díky za informaci. :D
TTN
ned úno 03, 2013 4:57 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

I když to není ještě povinné je dobré mít u sebe kopii pracovní smlouvy :-)
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
pon úno 04, 2013 8:31 am

MEJLA´
Příspěvky: 748
Registrován: úte pro 23, 2008 9:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Karle nejsem si jistej,ale myslím si že smlouvu u sebe musíš mít,ne ?
Já mám udělanou zmenšeninu...
pon úno 04, 2013 9:25 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů