Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

.U kravaty to nečekejte...té je to jedno
:D :D :D :roll: :cry: :thumbud:


odpověď je jednoduchá ... "neviditelná ruka trhu" zde prostě nefunguje a v podobných případech nikdy fungovat nebude !!!! byť by byl nějaký dopravce "sebeosvícenější" ekonomika ho přivede zpátky na zem , protože to buď vezme už tak mizerně placeným řidičům , nebo si musí "uzmout vod huby" a ať mi někdo ukáže dopravce kterej, byť krachuje , tak nemá co do huby :D jistě někteří se jistě hned "načepíří " že néééé že to tak není a kdesi co si .... možná ale to už není problém řidiče.... ani to že někdo nechce platit daně a odvody ,,, to se musí brečet tam, kde to může někdo změnit , takže dokud se cokoliv pod hrozbou likvidační sankce nenařídí zákonem, bude akorát tak hovno ...... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát pro 26, 2014 3:28 pm

vlk234
Příspěvky: 32
Registrován: úte črc 29, 2014 8:50 pm
Bydliště: Borotín

Příspěvek

Pokud to skončí pokutou, tak to je ještě v pohodě.
Ale useknutá hlava letícím ledem, to je potom pozdě na všechno.
Hlavně se vždy vrátit v celku
pát pro 26, 2014 5:55 pm

delivio

Příspěvek

Už jsem to zde jednou psal.Dva jsme led sundali a třetí řekl, že to spadne samo.Měl pravdu.Kus ledu vletěl osobáku na sedačku spolujezdce.
Místo školení ala...to by se němělo by se mělo školit---dělejte to tímto způsobem a přísedící mlčící manažer by měl říci kde to splníte podle norem a předpisů.Avšak vědí jen jak dojet do kanclu a domů a tak se diskutuje více zde než v reálu.V praxi vám poví, že si vás přeci proto platí.Na školení vám řeknou, že máte "hloupé" řeči a nestane se to nikdy.Oni většinou vezmou smetáček a škrabku.Proto mají omezený přehled ale velký plat (vůbec jim to nezávidím)
pát pro 26, 2014 8:34 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

zdar.
No,je to problém.Ty nafukovací jitrnice jsou dobrej nápad :D Já na to teda taky seru,ale dá se hodne snížit ryziko trochu rozumným přístupem.Když vím že tam mám nějakej bordel,tak nevlítnu hned z brány mezi rádiovky s osobákama a nervu to na plnej knedlík,neřežu zatáčky a kruháky.Snažím se jet zvolna a opatrně,když pak vypadnu z města a nic za mnou není to oroštuju at toho co nejvíc odletí v bezpečnou chvíli.Samozřejmně to není 100 procentní řešení,ale některý jabka to vůbec nezajímá,vyrazej jak blbý a zasejpaj chodce i osobáky kusama sněhu a ledu-a nemuseli by.A je jich opravdu dost,pak se nedivím že si na to lidi stěžujou.
TTN
sob pro 27, 2014 7:18 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Souhlas s TTNandy,navíc znám borce,který iniciativně lezl na střechu a hodil držku ze žebříku. Zlomené obě ruce a navíc ho popotahovali kvůli bezpečnosti práce.Návěs zaplombovaný,ale každý hned věděl jak to NEměl dělat. Že napadlo do rána na střechu tunu bílých sraček nikoho nezajímalo. To o té škrabce a smetáčku je velice trefné... Ještě že nám sedí v kancelářích ti správní lidi,co si vždy ví rady :)
sob pro 27, 2014 11:54 am

Mehon
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 25, 2014 7:19 pm
Bydliště: Opava

Příspěvek

Já když jsem ještě jezdil s kamionem, tak jsme to na firmě čistily z balkonu od kanceláře a potom jsme vždycky od účetní dostali pojeb, že jí tam furt lozíme a děláme bordel. :D Jinak na parkingu jsem to taky nějak moc neřešil.
Co si ale pamatuju tak jednomu kolegovi se stalo,že jak vylézal v zimě z kamionu a měl jenom takové ty patnoflíčky, nebo dokonce vietnamky už nevím, tak uklouznul a spadl tak nešťastně, že si zlomil kliční kost či co a marodil s tím snad půl roku. Tehda mu to taky neuznali, že prej neměl pracovní obuv, takže si na to taky dejte bacha.
ned pro 28, 2014 2:11 am

Walach
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 17, 2012 3:50 pm
Bydliště: Valašsko

Příspěvek

Z kamionu spadl kus ledu a zranil řidiče
VSETÍNSKO: Zmrzlý sníh nebo led na nákladních vozidlech může být velmi nebezpečný.

Neobvyklou dopravní nehodu řešili dnes ráno dopravní policisté u Horní Lidče. Kus ledu tam spadl při jízdě z kamionu a dopadl na střechu a čelní sklo protijedoucího osobního vozidla. Řidič vyvázl naštěstí jen s lehkým zraněním.

Nehoda se stala o čtvrt na deset dopoledne na silnici první třídy č. 57 v katastru obce Horní Lideč. Šestačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla s návěsem ze Slavičína jel ve směru od obce Valašské Příkazy k Horní Lidči. Při projíždění pravotočivé zatáčky se ze střechy návěsu uvolnil kus ledu, který dopadl na střechu a čelní sklo protijedoucího vozidla zn. Renault Kango. Led se roztříštil a zranil pětapadesátiletého šoféra renaultu z Valašských Klobouk, který se při pádu ledu na auto pořádně lekl. S lehkým zraněním v obličeji ho rychlá lékařská služba odvezla do nemocnice na ošetření. Alkohol jsme u obou účastníků vyloučili dechovou zkouškou.

Přestupek řidiče kamionu bude oznámen do správního řízení, kde mu hrozí pokuta až 2 500 korun.

V brzké době by měla pro řidiče nově platit povinnost očistit si před započetím jízdy čelní a boční sklo od námrazy a sněhu, a rovněž z vozidla a nákladu odstranit kusy ledu a sněhu, které by se mohly během jízdy uvolnit.



2. ledna 2015, por. Mgr. Lenka Javorková

Na stánkách PČR Vsetín jsou i fotky,kliku měli oba dva mohlo to skončit i hůř .
čtv led 08, 2015 7:51 pm

0plik
Příspěvky: 127
Registrován: sob čer 12, 2010 6:28 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

Mám zkušenost z loňska. Ráno přijdu do práce, porušuji bezpečnost práce a lezu na návěs. Ometám sníh a spíše kusy ledu, všechno samozřejmě dolu nedostanu. Vyrážím naložit 3km přes město. Nakládka cca dvě hodiny, čili zasvítilo sluníčko a to co mi tam zůstalo povolilo. Vyrážím do světa a hned na druhém kruháku šup a led jako kráva letí přímo před policejní Octávku, která jako nachvál právě přijíždí k tomuto kruháku. Vina samozřejmě moje. Je ale pravdou, že to co ze mě spadlo jsem fakt nečekal. Ráno jsem to očistil dost, jenže byla tak blbá teplota, že se tam ta poodtátá voda rozhodla ze sebe udělat kru ledu. No nic, chtěl jsem hlavně říci závěrem, že za toto jsem 1000,- Kč bez řečí a .. musel jsem zdůrazňuji na rozkaz policie opět porušit bezpečnost práce a na silnici I.tř. za plného provozu vylézt na návěs a sházet zbytky ( které tam samozřejmě nebyly ). Za litr dobrý ne ? :-)
Oplík_XF_106
pát led 09, 2015 7:40 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

tak na střechu návěsu bych teda nevlezl ani pod hrozbou selhání služební pistole CZ :D
Zijte dlouho a blaze.
pát led 09, 2015 8:10 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Otázka je, dostaneš vyplyceny náhrady škod, když se stane pracovní uraz. Že by ten pomahač to zacáloval.... :lol:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát led 09, 2015 10:07 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ve středu jsem málem viděl hromadnou nehodu na D1 hned na začátku před Průhonicema když z plachty návěsu sletěly kusy ledu a auto jedoucí za ním prudce vybočilo do prostředního pruhu, tam málem sestřelil další osobák a ten v panice to vzal do levýho kde bylo rychle jedoucí Porsche. Díky pohotovosti a štěstí se to obešlo bez bouračky, ale ten z kamionu uniknul trestu o vlásek. Byl by zaznamenám na mýtné bráně u Průhonic na kamerách a já to ostatně měl taky nahraný. Takže bacha na to, jde o velkej průser, smrťák je raz dva :shock:
Volvo FL 614.
pát led 09, 2015 10:16 pm

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

V úterý proti mně jel u Starého města kolega z BC logistic, já 80 on asi taky a když jsme byli kousek proti sobě tak vystartovali do vzduchu kusy ledu a sněhu tak z půlky návěsu, uhnout nebylo kam a chytnul jsem plnou dávku přímo na auto, naštěstí to bylo při spodku předního skla takže to vydrželo a ani na masce nic není ale lekl jsem se jak prase. borec dělal radši mrtvého brouka na vysílačce, no na kameře je zaznamenán :-)
sob led 10, 2015 9:39 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D A jsme u toho,když sletíš ze žebříku nebo návěsu na zem,je smrták taky raz-dva.A i když budeš pojištěnej nedostane rodina od ní ani zaměstnavatele ani prd.Neměl jsi tam co dělat.Zase když je problém,hodí se to jen na šoféra.Tady ten stát nezajistí ani dost parkovišt,natož abys tam měl nějakou lávku na čištění plachet.A co by tomu milá společnost řekla kdyby šofér po sněžení řek,že nikam dál nejede?At mu silničáři přivezou plošinu a zaplatí to stát?To by hned měli prdel staženou....
TTN
sob led 10, 2015 9:39 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Ještě bych podotknul,starší chlapi pamatujou,mladší mužou skouknout fotky-do 70tejch let,někde i dýl se dělali vršky konstrukcí plachet do střechy,třeba na 706,návěsech atd.Pak se kvůli objemu a využití každýho kubickýho cm střechy srovnaly.Vyvinuly se plochý střechy se schrnovačkou.Voni tatíci věděli proč maj ta vršky do špičky :D Moderna to překotně zrušila a máme tu problém co s ledem......
TTN
sob led 10, 2015 10:02 am

0plik
Příspěvky: 127
Registrován: sob čer 12, 2010 6:28 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek

No vidíš a jaký by to bylo třeba pro mě krásný řešení. Vzhledem k tomu co nejčastěji vozím tak bych klidne mohl mít boky o 20 cm nižží aby mi to udělalo špic :-)
Oplík_XF_106
ned led 11, 2015 5:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů