Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Jožin vidíš,nedavno si tu někde psal,že bys stanovil nějaký jasný pravidla a výši pokut,za přetažených 10 minut třeba 100 euro a teď máš 16:12 H výkonu,tak si to spočítej..nemyslim to zle,jen tak,že prostě nemáš šanci jezdit furt bez průseru na kartě...
ned úno 15, 2015 8:20 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak jeden zarez za rok neni tak hrozne myslim.Ale jsem pro,klidnne zaplatim sto e treba za to,a za magnet bych dal rovnou meloun,a bylo by to vyresene myslim.
Neřeším...
pon úno 16, 2015 6:41 pm

Athari
Příspěvky: 38
Registrován: pát dub 03, 2015 7:32 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

Když tacho ukládá každou vteřinu, jak je to s rychlostí? Vím že 89 bych jezdit neměl ale jezdím, asi jak většina, to se tam uloží určitě ale prej se to toleruje (eště sem neměl žádnou kontrolu tak nevím jak to funguje v realu). Ale když to pustím z kopce třeba na 100? Jeden řidič mě řikal že to do minuty musím zas stáhnout pod 90, jinak se tacho rozbliká jak když upozorňuje na pauzu, a za pár vteřin to prej uloží na kartu. Je to tak? Všiml sem si taky že i ostatní jezdí z dlouhejch kopců tak 20 vteřin víc a pak brzdí, dobrzdí na 90 a znova pouští, ale zase sem viděl hodně řidičů, hlavně Španělů kteří mě na rovince během pár vteřin předjeli a valili pořád, a za chvilu byli pryč.
pon říj 12, 2015 4:21 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

tak si udělej výtisk a zjistíš, že máš uloženou maximální dosaženou rychlost. Po minutě tě tacho upozorní na špatnost, ale neznamená to, že si to neuloží. Ty by bylo rozsekat kamčák ve 120 a tacho by to ani nevěděl že? :lol:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon říj 12, 2015 7:46 pm

Athari
Příspěvky: 38
Registrován: pát dub 03, 2015 7:32 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

Takže to z kopce nesmím pustit? A je to kec s tou minutou? Nebo se to taky toleruje? Každopádně to zjistím při první kontrole protože na kartě mám nejvíc tak 105
pon říj 12, 2015 9:13 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Nič také ako tolerovana rýchlosť neexistuje. Nikde. Ani v nemecku údajne tolerovana 70ka na budeskach nieje. Raz je daná v krajine maximálna rýchlosť a všetko cez je priestupok. To, že sa napríklad jazdí na bundeskach 70 a viac je vždy na riziko šoféra. A občas policajti za to dávajú pokuty. Nie vždy, nie všetci ale pokutu dostať môžeš. A to isté platí aj na diaľnici. Väčšinou je v krajinach EÚ max 80ka. Jazdí sa 89.. Ale pokutu dostať za to môžeš. Záleží akého stretneš policajta. Ale riziko, že ti dá za to niekto pokutu je malé a preto sa jazdí viac..

A to isté platí aj pri spúšťaní z kopca. Pokutu za to dostať môžeš. Ja to tiež z kopca púšťam, je to normálne. Ale musíš vedieť kedy, koľko, ako dlho...

A ty zrejme nevieš nič. Viac ako rychlost z kopca by ťa malo trápiť aby si s tým išiel vždy bezpečne.

Tachograf zaznamenáva rýchlosť stále. Každú sekundu jazdy máš rýchlosť v tachografe zaznamenanu. Ak budú policajti chcieť, tak si ju z tachografu stiahnu. Ty to nedokážeš ovplyvniť.

Čo dokážeš ovplyvniť je rýchlosť ktorá sa ti zaznamená na kartu. Neviem to presne, ale na kartu by sa malo zaznamenať len prekročenie rýchlosti cez minútu. Preto niektori šoféri ktorí to spustia z kopca po nejakom čase pribrzdia a potom to zas pustia.

Ja to neviem na isto, mozno sa mylim.. nikdy som to nestopoval a nestudoval. Za 45 sekúnd ti začne svietiť žlté T, to je varovanie prekročenej rýchlosti. O ďalších cca 15 sekúnd začne svietiť červené T a to sa ti už zapísalo na kartu. Mne červené tuším ešte nikdy nezasvietilo.. žlté my občas- vynimocne zasvieti keď si to zle vyratam...

Ale ešte raz- mali by ťa trápiť iné veci než to či môžeš prekracovat rýchlosť.

....Ako z vytlacku z tachografu zistiť rýchlosť, na to som nikdy neprišiel. . Neviem ako taký výtlačok spraviť. ...


A pokuty... Jeden šofér čo ho poznám : na bundeske namerana rýchlosť 68km/hod. Pokuta.... policajt vravel že by mu toleroval max rýchlosť 63.. bola to E bundeska- medzinárodný ťah... radar mali v osobaku ktorym ho sledovali a bolo to vecer.. A ďalší šofér čo ho poznám (netrepe somariny ) policajti mu v DE sťahovali tachograf a dostal pokutu za rýchlosť.... Podľa policajta by mu toleroval max 83km/hod..
pon říj 12, 2015 11:12 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Ano na výtisku to je, ale už si nepamatuju jestli je to tisk záznamu řidiče, nebo provoz vozidla. Vím že jsem měl asi 95 a do minuty stáhl a pak když jsem zkoušel studovat výtisky, tak tam bylo 95. Ale za boha si nevzpomenu, který to byl.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte říj 13, 2015 12:12 pm

rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Příspěvek

Jo na rychlost v D bacha-kolega na rakouských číslech chvátal na vykládku a valil to 90km/h,byl změřen a dostal 175E pokutu asi 4 body pryč a 1 měsíc zákaz jezdit v D.Nakonec byl rád,že mu dal šéf 1 měsíc neplaceného volna.
sob říj 17, 2015 2:27 pm

Athari
Příspěvky: 38
Registrován: pát dub 03, 2015 7:32 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

Tak nedokážu si ale představit že bych jezdil 80, nebo max 83, to bych nikam nedojel. Já mám tacho na kolečka, tam výtisky nejdou a moc se v tym nevyznám, ale myslím že rychlost podle těch čárek je tam zapsaná max 85, i když jezdím 89, a semtam to pustím. 100 a tak tam není nikde.
stř říj 21, 2015 5:30 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Athari

Příspěvek

A používáš opravdu správná kolečka do analogu? ;-) Pokud auto spustíš na 100km/h, na kolečku bys měl mít zapsáno nejméně 94km/h. Analog má totiž odchylku v rychlosti plus minus 6km/h.
stř říj 21, 2015 5:37 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

nebo tam máš motýlka
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř říj 21, 2015 6:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů