Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

ale proč to tu vlastně řešíme pro E6?Mělo by to taky mít novej tachograf ve kterým máš možnost do dvou minut se vrátit k původní volbě-takže k odpočinku.Tak třeba na dvakrát k tý rampě naskáče ne?
TTN
ned led 04, 2015 9:01 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tohle by mě docela zajímalo a asi nebudu sám. Podělte se o zkušenosti, co si nový tachograf nechá líbit, aby se nepřerušil odpočinek. Zatím nemám možnost to osobně vyzkoušet. Ve Scanii mi tvrdili, že je možné jet pouze nějakou minimální rychlostí. Podle mých představ, by tachograf měl každou minutu zaokrouhlit na převažující činnost. Např. vyrazím, když mi uběhne 31.sekunda a jedu do 29.sekundy následující minuty. Jel jsem tedy 58 sekund a tachograf by neměl přerušit pauzu. Jedna věc tedy je co je na kartě - snad nepřerušený odpočinek. V tachografu nevím, zda to jízdu zachytilo. Řídící jednotka auta to určitě zaznamená, ale zase pro mě je rozhodující, co zaznamená tachograf.
ned led 04, 2015 9:25 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

jirkaman

Příspěvek

Myslím, že ti bude stačit, když napíšu, že na kartu se ukládají data po minutách, ale do tachografu po vteřinách. Takže v tachografu bude zaznamenané každé "cuknutí".
ned led 04, 2015 10:26 am

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Volvo FH 2014 zaznamená po půl minutě,ale občas mi přijde že i dřív tak se na to nespoléhám a v podstatě ani nijak nevyuživám....
...Moje práce je mým domovem...
ned led 04, 2015 10:38 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:50 am, celkem upraveno 1 x.
ned led 04, 2015 11:25 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Jak píše sof,tak by to mělo fungovat.Kolega u firmy to na novým volvu má.Takže uprostřed pauzy třeba musíš někde popojet-udělat někde na firmě misto atd.Máš 60 vteřin na to,aby se v záznamu nezměnil navolenej režim-tudíž jedeš dvě minuty,ale stále ti to eviduje pauzu.Pak musíš zastavit a opět odmáčknout.Z těch důvodů cuknutí na parkovišti atd to vlastně začli dělat,což je myslím výborný.Mně se poslední dobou začal jebat tachograf,takže majitel chce taky koupit s tímhle vylepšením,rozdíl v ceně je prej asi litr.
TTN
ned led 04, 2015 11:40 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Cim novejsi tachograf tim lepsi,urcite setri jizdu.Oproti staremu analogu ujedes podstatne vice,coz je nespravedlive.Listopad v loni,nove fh.v 8h rano jsem vyjel z Venlo,ve 12h dojel do zacpy pred Dunquike,potahoval jsem v zacpe do 13h ,bez nejakeho prepinani,nic,ve 13h jsem mel podle nej odjete jen 4h 12.S analogem bys musel davno,o pul jedne uz stat.A nakonec jsem dvakratt potahnul po delsi dobe(byla tam nehoda)a napsalo mi to celou pauzu,45minut,vse se vynulovalo,tak jsem pokracoval na trajekt :D
Neřeším...
ned led 04, 2015 11:57 am

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pát úno 20, 2015 8:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned led 04, 2015 5:08 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Neco se mluvilo o tom ze i dodavky do 3,5 t vyuzivane ke komercnim ucelum musi byt vybaveny tachografem. To s dodavkama take musi dodrzovat ten harmonogram rezimu prace jak i u normalnich nakladnich vozidel? To je ta sama buzerace?
ned led 04, 2015 5:15 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pát úno 20, 2015 8:30 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned led 04, 2015 5:26 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Spatne si to precetl,nebo pochopil.Ta zacpa byla tesne pred cilem,pristavem.Stejne jsem tam nemel odjete podle tachografu aspon 4h 3O,tam jsem pak stal 3hodiny.To ze se to vynulovalo v zacpe za to prece nemuzu a ja pro to nic nedelal,Nic nemackal.Asi byla prvni preruseni 15 min a druhe 30. :D .Ja nikam dalsich 4a pul neletel jak pises.
Neřeším...
ned led 04, 2015 5:48 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak ja se ptal zda-li dodavky musi mit tachograf nebo ne, ja si nejak pamatuju ze se o takove zavedeni tachografu uvazuje! Tak nevim jsou nebo nejsou!
Uvazuju nad dodavkou, ale kdyz mam jezdit podle tachografu s dodavkou tak to na ni seru! Rozhodne ne jak jezdi nakladni vozy a uz vubec ne tak jak to popisuje ten clovek ve svem zazitku u tech zasilkovych firem. Ja potrebuju dodavku tady pro svoji praci, dovoz nahradnich dilu, agregatu, a pneumatik!
A mne jenom zajima ten tachograf u dodavkovych vozidel! Je nebo neni potreba! Tak neni potreba!

Dekuji za odpoved!
ned led 04, 2015 5:51 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Bez vleku muzes rubat nonstop jak po tom touzis.Taky ze tak jezdi,viz PL dodavky je jich asi milion,u nas Pospiech ten je vyhlaseny myslim.
Neřeším...
ned led 04, 2015 5:59 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak ja nepotrebuju litat, ja potrebuju dle potreby, kdyz potrebuju tak sednu a jedu, jedu tam a zpet bez nejakeho zdrzeni! Treba Uzhgorod Praha a zpet na otocku!
Ja takove ty jezdim s pikapem ale ten je nekdy na moc materialu malej!
Jak ted potrebuju navazet gumy 14-20 co jsou docela velke a tech vleze do pikapa 4 kousky, a to mam vozit z Tabora do Uzhgorodu! Tak kdyz jedu tak vzit tech gum alespon 20, ale to uz je o dodavce. A ja nad tim tachografem se zauvazoval, protoze kdyz je potrebny tak prdim i na celou dodavku! Ja nedelam MKD! Ani se tim nezivim.
ned led 04, 2015 6:20 pm

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek

Pokud máš aut do 3,5 tuny a je psaná na soukromou osobu, tachograf nepotřebuješ. Pokud je psaná na IČO a je bez tažného nebo se vlezeš s celkovou soupravy do 3,5 tuny, tachograf nepotřebuješ. Pokud máš auto s tažným a přesáhneš celkovou 3,5 tuny a převážíš si své zboží se kterým budeš někde potom pracovat (nejedná se o autodopravu) tachograf nepotřebuješ. Pokud se jedná o autodopravu, musíš mít tachograf. Ale nevím, jak to platí v zahraničí.
ned led 04, 2015 9:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů