Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Hagrid_cZ
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 17, 2015 4:56 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Zdravím,
měl bych jeden dotaz ke kolečkům, zda to takto dělám správně. Každý týden začínám tím, že v pondělí vyjíždím hned po půlnoci na Slovensko. Můj postup:
V pondělí po půlnoci (0:10) vložím kolečko.
V pondělí odpoledne po té co zastavím na 9h denní odpočinek tam vložím kolečko nové (druhé). Udělám pauzu a většinou po půlnoci v úterý vyjíždím.
V úterý dopoledne dojedu domů (11:25), kolečko vyndám.
Ale protože bylo použito dva dny (pondělí a úterý), tak vypíšu třetí kolečko kde proškrtám spz, kilometry a napisu jen datum, jméno a místo. Na kolečko zezadu proškrtnu postýlku od 11:30 do půlnoci.
Středa nové kolečko s proškrtnutím postýlky do času odjezdu.

Pokud to zde bylo, tak se omlouvám, ale nikde jsem se k tomu neprohledal :)
Díky za Vaše rady.
čtv lis 19, 2015 11:52 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Hagrid_cZ

Příspěvek

Než vyjedeš v to pondělí po půlnoci - TDO mas vykázané jak? Máš proškrtané kolečka nebo Potvrzení o činnostech?
Tak jak to děláš je trošku nezvyklé, ale není to v rozporu s Nařízeními.
Nejideálnější je, aby ti tachograf psal pouze směnu ("výkon") a DDO aby sis proškrtával zezadu. Myslím tim to pondělí odpoledne. Po dojetí si vytáhneš kolečko, ukončíš ho a zezadu proškrtneš odpočinek do pulnoci. V úterý po půlnoci jak budeš vyjíždět, vložíš nové kolečko......pak už to děláš dobře.
pát lis 20, 2015 7:43 am

Hagrid_cZ
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 17, 2015 4:56 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Než vyjedu mám TDO prokázané potvrzením.
To jak píšeš, vyndat kolečko po dojetí a na dobu DDO nechat prázdný tachograf by pro mě bylo ideální, ale měl jsem za to že v době kdy se DDO provádí na cestě v autě, tak nesmí tachograf zůstat prázdný. Pokud to tak není, tak si hrozně rád jen proškrtnu postýlku mezi výkonem a budu mít vždy kolečko jen na jeden den s jedním datem.

Takže i v případě spaní v autě můžu proškrtávat kolečka?
pát lis 20, 2015 11:01 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Ano, i když děláš odpočinek v autě, tak můžeš kolečko proškrtávat zezadu.
pát lis 20, 2015 5:46 pm

HorrA
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 12, 2011 9:24 am
Bydliště: Bilina

Zkracování a nahrazování týdenní doby odpočinku

Příspěvek

Ahoi jezdim s kolegou ve dvoj posadce a oba nejsme zatim tak zkušení a znalí ohledně 561 do uplnych detailů a když se kdekoliv zeptame kolegů kdekoliv každý nám tvrdí něco jiného. Otazka tedy zní: zkrátíme-li TDO např. o 10 hod. kolik se musí nahradit do 3 následujících TDO hodin? Zakon říká ze se ma nahrazovat odpovídající čas, tzn. tedy těch 10 hod. čili 10+45=55, je to tak? Ptám se proto že jsme se setkali s informací od člověka co tvrdí že zákon má nastudovanej, že pokud TDO zkrátím byť jen o 1 hod. v našem případě 10 můžeme při nahrazování přičíst jeden celý den tedy 24 hod. což by bylo 24+45=69 hod. Přijde mi to jako pitomost ale když nevím zeptám se aby nebyl někde problém a navíc abysme se zbytečně neokradli o svůj čas. A ano vím že nahrazení lze přičíst i k DO ale na žádost je zaměstnavatel povinen vyhovět na trvání řidiče aby nahrazování bylo připojeno k TDO. Jak to tedy je?

EDIT: oprava chyb
ned lis 29, 2015 4:34 am

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Vždy se nahrazuje do konce 3. týdne pouze tolik, o kolik jsi zkrátil. žádné přičítání 24 hodin 561 nezná, je to kravina.
ned lis 29, 2015 11:03 am

HorrA
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 12, 2011 9:24 am
Bydliště: Bilina

Příspěvek

Zni to logicky taky sem si to myslel, timto je parkovišťový mýtus vyvracen. BUSTED! Diky.
ned lis 29, 2015 11:25 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

HorrA

Příspěvek

Ještě bych upřesnila, že co se týká náhrady, tak ji můžeš připojit k jakémukoliv odpočinku v trvání nejméně 9h, takže to může být 9+10náhrada, 11+10, 24+10 nebo 45+10. Mysli na to, že nejprve se vždy počítá odpočinek a pak teprve se počítá náhrada. Nikdy to nesmí být naopak!!!
pon lis 30, 2015 1:42 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

..program na vyhodnocovani dat to pozna tu treba zrovna 9+10 nahradu ? Nebo je lepsi si nekam napsat datum, abych mel pro jistotu neco v ruce kdyby nahodou ne? Dik..
Doplneni : v pripade, ze udelam nahradu k pauze 9+10, tak se mi pocita pauza jen tech 9, nebo se to da brat jako nahrada 10, i jako pauza 11 hodin? To asi ne, ze ne :-) .. Dekuju
pon lis 30, 2015 3:37 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

pučanges

Příspěvek

pokud udelas 9+10nahradu, tak mas zkracenou DDO plus nahradu. Nebo to muzes brat jako 11h, ale bez nahrady! Nejde oboji, musis si vybrat.
Program na vyhodnoceni dat, pokud zjisti, ze mezi dvema TDO nemas prekrocene zkracene DDO, tak ti to spocita i jako nahradu. Pokud nee, je dobre si nekde poznacit, kdy jsi nahradu udelat. Je to pro klid tve duse. Vyhodnocovaci programy nejsou bezchybne.
úte pro 01, 2015 5:47 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Vlcaku diky ;-)
úte pro 01, 2015 9:47 am

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Poradí mně někdo jak správně rozdělit tydenní dobu odpočinku. není mně jasné jak to správně nahradit. Udělám 30h takže mně bude zbývat nahradit 15h a to co nevím je zda v tom může být zahrnuta i denní doba odpočinku tzn. stačí mně např. v týdnu udělat DDO 15h a mám doplňen víkend. Když přeci dělám plnou TDO tak v tom je i poslední DDO, ale jak je s dělením právě nevím. Díky
čtv pro 03, 2015 2:55 pm

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Uděláš 30h, zbývá nahradit 15, které můžeš přiřadit buďto k týdennímu odpočinku, nebo k dennímu. Takže klidně 9+15=24 hodin stop a máš nahrazeno.
čtv pro 03, 2015 4:39 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

rudolf diesel

Příspěvek

Pokud uděláš zkrácenou TDO 30h, musíš nahradit 15h. Náhrada musí být vkuse a musí být připojena k jakémukoliv odpočinku v trvání nejméně 9h. Takže můžeš udělat 9+15, 11+15, 24+15 nebo 45+15. Náhradu musíš stihnout udělat nejpozději do konce třetího týdne od týdne, kdy jsi zkrátil.
čtv pro 03, 2015 9:47 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Tady řešíte AETR (561) nebo jak to napsat, ale poslední dobou je to jak na divokém západě. ADR cisterny už "létají" 90 km/hod o kusových ani nemluvím, a poslední dobou jen slyším jel jsem 5.15hod, denní výkon 17,5 hod, denní jízda 10.45hod, nebylo parkoviště. Na parkovišti dojdu ke zpovědi ke kolegům, ti mi dají rozhřešní, že to je O.K. a jen se musím modlit, aby mě měsíc nechytli(policie, BAG) Při nejhorším udělat výtisk, že nebylo parkoviště. A ani se nedivím, v noci policajta nepotkáte, přes den to je výhra v loterii, protože mají jiné starosti. A když už vás chytí, tak jste v očích majitele dopravy debil, že jste se nechal chytit. Rád to za vás zaplatí, protože ví, že mu příští půlrok neutečete, protože tolik peněz nemáte na zaplacení té pokuty. Myslím, že situace se nezmění, do té doby, než dojdou peníze pro chudáky migranty. :hands:
Možná jsem to měl dát do jiného vlákna, ale když vidím, jak se každý bojí a řeší detaily, tak jsem musel. :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 04, 2015 4:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů