Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

starobrno tu plachtu má nízkou. Co jsem koukal, tak to nemají vejš, jak boudu...spon někteří.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pon lis 07, 2016 8:36 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Bud v klidu, já s mixem (3,75) podjížděl most u divadla na Fidlovačce, kterej má psáno tuším 3,3m. Sice guma škrtala o troleje protijedoucí tramvajáci měli smrt ve vočích, ale šlo to :-D

To samý mosty na Zenklově ulici - ty maj taky snad 3,5 nebo kolik a s mixem není problém.... Ty mosty jsou divně značený
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon lis 07, 2016 10:20 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tam kde jsou pod mostem troleje, je určitě nějaké ochranné pásmo. Každý nemá to štěstí, že by mu nad autem čouhal gumový límec. Jednou jsem viděl kontejner u Výstaviště a byl to pěkný ohňostroj, tuším že v troleji je 600 V, naštěstí trolej nespadla a podařilo se mu odjet.
pon lis 07, 2016 11:38 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

To asi jo, ale rozdíl 30cm mi přijde dost. A nevím jak to mohl být ohnostroj - auto je izolant
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte lis 08, 2016 5:57 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

David29

Příspěvek

No, když je v autě vodič, tak je přece auto vodivé, néé?
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
úte lis 08, 2016 6:06 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Elektrice vůbec nerozumím, ale pokud spojiš ocelový kontejner s trolejí, kde je 600V, tak proč by ta elektřina nepřeskočila na kontejner? Izolované máš až auto od země pneumatikami, případně kabina jako Faradayova klec. Proto by ti neměl vadit blesk ani 600V z troleje. Problém nastává při vystupování z auta do kterého jde elektřina. Nás učili, že je třeba vyskočit tak, aby jsme nevytvořili uzemnění tím, že spojíme kabinu se zemí a 600V bude proudit skrz nás do země. Třeba tato informace někomu zachrání život. Jinak označení podjezdu zákazovou značkou neznamená výšku podjezdu, ale je to prostě značka, která zakazuje vyšším vozidlům vjezd. Podobně jako u zákazu 6t také nebudeš přemýšlet, zda tě most unese. Prostě ti zakazují, abys tam vjížděl.
úte lis 08, 2016 9:16 am

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Příspěvek

Krocane a co když tam sedí polovodič.
úte lis 08, 2016 6:18 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Krocan: To jo, ale není uzeměný (kolomatika je z gumy - a guma je nevodič). Proto třeba pták může sedět na vysokém napětí

jirkaman: Taktak - sice není pravda, že je kontejner je pod napětím - pod napětím bude v momentě, kdy ho třeba při vystupování uzemníš. Ale jinak máš pravdu
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte lis 08, 2016 6:36 pm

mtc

Příspěvek

Dotaz na školitele.Jak je to momentálně s dovolenkáčem,pokud vím tak už nemusí být,ale Rakouská policie popř. její kontrolní složky ho nadále po řidičích vyžadují a když ho nemáte tak tvrdě pokutují.S tou kontrolou vlastní zkušenost cirka 3 týdny zpátky já bez pokuty polský kolega 1800 € za to že ho neměl.Musí být nebo ne,
sob lis 12, 2016 12:02 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Náš dispečer to onehdy vzpomínal,že nad určitý počet dní nestačí pouze doplnit pauzu na kartě,ale musíš mít i papír.
sob lis 12, 2016 12:13 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

1800e za to ze mel pauzu na karte,tzv.doplnil data?? :shock: Rakusakum vzdy jebalo,neznam vetsi trotli policajty,to Bag ci ITD je zlaty chlap.Od toho to tam snad je,ta funkce,doplnit data..At si cele Osteraich zavrou uplne,daji zakaz O-24 pro LKW,vse si odvezou vlakama,mytne brany za 12kc km taky muzou zrusit taky.A ty jejich bludne zakazy csaove,sobota od 15h,Brennero vecer atd,keteny snehove v kazdem kopcu,jebat na ne...
Neřeším...
sob lis 12, 2016 12:32 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Jozin - amen. Plne suhlasim. Rakúsko nebrat,nemci v teplakoch,akurat same zakazy,prikazy a pokuty. Buldozery na ne a srovnat se zemou a bol by klud :twisted:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob lis 12, 2016 3:43 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak radikální bych nebyl - ale nechápu, jak se s jejich zákony vůbec mohli dostat do EU. Před lety jsem byl "přepaden" uprostřed noci kontrolory ASFINAG, zavlečen na pusté dálniční parkoviště s plným busem, bylo po mě neprávem žádáno 660 EUR, uhádal jsem to a stěžoval si u D.A.S. Po roce mi přišla odpověď od vídeňského právníka, že mi nevznikla žádná škoda a pokud bych se chtěl soudit, tak by se musel kontrolorovi prokázat zlý úmysl a to se nemůže povést.
Podruhé na mě zkoušela dálniční policie, že nemám papíry na volno. Vše jsem měl doplněné na kartě. Jsem přesvědčený, že měli upravený program v počítači tak, že se jim manuální zadání odpočinku nezobrazovalo. Měl jsem svůj počítač s programem na tachograf a to čuměli!Začali na 700 EUR, souhlasil jsem maximálně s kaucí, když to viděli v mém počítači, tak navrhli 35 EUR. To už jsem se nehádal, něco by určitě našli.
Pokud jste si jisti, že policie není v právu, určitě žádejte pouze kauci. Uvidíte, jak se budou cukat, protože oni si podle jejich loupežnických zákonů mohou zkoušet co chtějí a pokud zaplatíte, je to vaše blbost a už to z nich nikdy nedostanete. Samozřejmě, že nějaké pojištění právní ochrany se v těchto případech také hodí.
sob lis 12, 2016 11:55 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je to zeme gestapaku.Dvoji metr tam plati bezne.Ja navazil na Worglu 40 088kg.Tolerance je nula,maji teda genialni vahy teda asi.Zaplatil jsem sto e z fleku.Na mou namitku ze jak vystoupim budu pod limit urcite,pod 40t, mi bylo zdeleno at nemudruji a ze auto jede se mnou,ne bez ridice.Navic v Rakousku plati dodnes zakon,muze ti policajt zabavit nece cenneho.hodinky retizek atp(vetesnik hovno proti nim)
Neřeším...
ned lis 13, 2016 12:03 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Nesnáším ty Tiroláky poblbané. Půlka evropy je nesnáší, ta druhá tama nejezdí. Tež mám vždycky nervy, jestli mám rozložení vah na nápravy v cajku, bo u těch kreténů neuhádáš ani deset kilo.
Aplikovat na ně metodu pohlazení a hladit je tak dlouho, až do úplného vyhlazení 8)
ned lis 13, 2016 4:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů