Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Tak tam nalep magnetak a budeš to mať dobre. Alebo sa vyprdni na celý aetr ( ako to robim ja keď sa vraciam domov) vytlac listok napis dojazd na firmu a dovi
úte pro 13, 2016 10:17 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já AETR dodržuju, na magnety apod. nejezdím.

Ale nesouhlasím s tím a považuju to za buzeraci.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 13, 2016 11:04 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 11, 2019 10:58 pm, celkem upraveno 1 x.
stř pro 14, 2016 8:56 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kontrolni otazka pro David-pojedu 3h,udelam pauzu 40minut,pak potahnu jeste 1h30-kolik musim dodelat pauzy???Zkus to bez napovedy novych tachografu,jen tak z hlavy. :D
Neřeším...
stř pro 14, 2016 9:16 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

5?
stř pro 14, 2016 11:36 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

není problém

Příspěvek

Ale kluci, David nemá vůbec žádný problém. Prostě si chce občas s někým napsat. Myslím, že se cítí tak nějak osamocen.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř pro 14, 2016 11:41 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

pučanges-tak ne kazdy to vi,by ses divil.Jen v dnesni moderni dobe neni treba nad tim uvazovat,pauza vyskoci jako hotova,na Scanii se ti to vynuluje a GO.Jinak tva odpoved neni spravna :D
Neřeším...
stř pro 14, 2016 7:48 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Sof: Co to píšeš za bludy, že nemám pod kontrolu TG? Postýlku tam mám, když odpočívám, kladívkla tam jsou, když pracuju - co bych pod tím měl mít za kontrolu nechápu. Ano, denně zastavuju tak 50x a opravdu nebudu u každýho zastavení mačkat postýlku - pokud nestojím dýl jak 15min, stejně by mi k ničemu nebyla

Přečti si znova, jak jsem to vše psal. Není to o tom, že se ve 29min pohnu - psal jsem to tak, že je nesmysl dávat flastr 4body a XY pokutu za to, že bych měl NAPŘÍKLAD pauzu 3x 29min, ale žádnou 30min.
A že podle AETRU je řidič, co má 5x29min neodpočatej vrah, ale ten co má 15min + 30min je odpočatej a je vše OK. Fakt tam nevidíš, co to je za debilitu?

Vykládka betonu není o tom, že stojím na místě. Je to o přejíždění, někdy uhejbání jiným autům - mix není návěs na rampě.
A navíc - nesmím točit pauzu, když pracuji (čímž neříkám, že ji při práci netočím)

jozin: No právě že půl hodinu musíš stát jak řepa a čumět doblba, i když to k ničemu není


Mě by strašně zajímalo, kolik vás moralistů tady dělá přestávky poctivě, aniž by nakládal nebo vykládal. Už vás celý vidím žhavý, jak po kafi v kantýně běžíte před vykládkou/nakldákou přepnout TG ro režimu kladívek....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř pro 14, 2016 8:58 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

lepší to moc nerozvádět, ono třeba sraní na pumpě v pauze se taky nedá brát jako odpočinek, kolikrát je to pěkná fuška :D :D :D
stř pro 14, 2016 9:08 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Vašku, mě je samozřejmě dodržování AETR volný, at si každej dělá pauzu kdy chce - třeba at si tam daj postel v momentě, kdy bude auto na boku, protože to bude spát i auto a mělo by to bejt OK.

Já jen poukazuju na nesmyslné části toho nařízení. Jo, chápu že je potřeba si odpočinout - o tom žádná.
Ale opravdu mi nikdo nevymluví, že řidič co má pauzu NAPŘÍKLAD (píšu to výrazně, abych se toho zas někdo nechytil) 5x25min je méně odpočatej řidič, než ten, co udělal 1x 45min. Snad i debil vidí, že ten řidič co má 5x 25min je daleko odpočatější než ten, co udělal jenom jednu 45min.


A at se na mě galaxie nezlobí, že se mi nechce stát 30min a čumět na hvězdy po 12h v práci, s vidinou večeře a postele a takto pročuměnejch 2h - ale bohužel, tam není žádná 30min v kuse, bo se s autem hejbalo nebo řidič zrovna nepřepnul TG, protože nečekal že tam bude takhle dlouho trčet a stát....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř pro 14, 2016 9:19 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Hele, je fakt tady někdo kdo se vyjede a prohlásí - "Konečně jsem vyjetej, udělám pauzu a budu doma o to později. Hurá"?
Nebo je to fakt špatně, že chci bejt radši dřív doma, než někdy čumět půl hodiny zbytečně do vitríny?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř pro 14, 2016 9:27 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

toleranci by mohli dát +-20% na vše a bude pokoj, pokud s nic neproved tak si ok i když to úplně nesedí

pokud průser v přetaženým čase tak hodně přitvrdit

až budu v eu parlamentu tak to zařídím
Naposledy upravil(a) vašek dne stř pro 14, 2016 9:33 pm, celkem upraveno 1 x.
stř pro 14, 2016 9:31 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jo prostě to nastavit tak, aby to mělo hlavu a patu. Ale pak přijde sof a napíše ti esej o tom, že jsi vlastně debil ty, i když o provozu mixů ví úplně to samý, jako já o kvantový fyzcie
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř pro 14, 2016 9:33 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

.... a taková zajímavost...

Speciálně sof mě označí za debila, pokud bych se ve 29min pohnul...
Sofe, točit pauzu na pumpě je nesmysl. Za prvé se to nesmí (protože mačkání tlačítka, vyškrábnutí koryta je práce - ale čert to vem, to by se dalo ojebat). Za druhé nepředpokládáš že tam budeš tak dlouho, takže opravdu nepřepnu na postýlku, a i kdybych přepnul - tak za prvé na vyložení čeká další mix, za druhé pumpa stojí 500kč a více každých 15min, a dělnící potřebuj pracovat - kor, když je hodin jak na kostele.Takže kdybych prohlásil, že tam budu nadarmo stát, dostal bych přes držku od investora, dělníků, pumpaře a čekájícího mixáka - samozřejmě to myslím s nadsázkou, aby ses toho zas nechytil.
Těžko ty budeš točit pauzu na semaforech nebo u tankovacího stojanu a kdyby někdo přišel s tím, jestli bys nejel, tak bys ho poslal do zádele.

A myslím si, že není na místě, aby moralizoval někdo, kdo to pustí z kopce, když ho předjíždí jiné vozidlo (viz jiné téma před nějakou dobou) - což je mimochodem v rozporu se zák. 361 a můžeš si najít, jak je "hodnocenej" přestupek bránění v předjíždění.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv pro 15, 2016 6:57 am

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Kurva, proč se v tym pořád vrtáš? Se v tym furt štářeš jak v prdeli. Prostě je to zákon 15+30, nebo 45. To je jak kdybys furt řešil, proč je v obci 50 ?!? Prostě proto !!! Tak už to pober, a neotravuj s tím futr.
sob pro 17, 2016 7:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů