Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nemohu s tebou souhlasit. 50 v obci souvisí s bezpečnou rychlostí jízdy, ale jak souvisí rozložení přestávek na 15 + 30 s bezpečností a odpočinutostí řidiče? Kdysi se jezdilo podle AETRU a mohlo být klidně 25 + 20 a nijak mě to nevyčerpávalo.
ned pro 18, 2016 3:13 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

jirkaman: Zákon řek že jsi neodpočatej a basta. A někteří ti tay i napíšou, že když nedodržíš 15+30, tak bys mě dostat rok natvrdo :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 18, 2016 9:05 am

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Davide, já jsem nepsal, že když to nedodržíš, tak to máš obesrat. Já jsem psal, že je to nařízení (aji když to stojí za hovno), se kterým nějaky keci na TF pořád dokola stejně nic neudělají.
ned pro 18, 2016 9:39 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Rob82: Jo, to máš pravdu. Ale jak vidíš, tak i zde se najdou tací, co to považují za modlu a když je někdo proti tomu, tak se z něj stává blb. Podívej se co napsal sof nebo jakub....
S tím co jsi ted napsal souhlasím, ale prostě rád dám najevo svůj nesouhlasný názor a to je celé. A když začne někdo rejpat, že jsem vlastně debil, že chci bejt dřív doma nebo že bych si cestou rád nakoupil, tak to mě prostě nasere.
Nebo kecy o plánování sou taky dojemný. Jak si mám asi naplánovat, že čerpání betonu půjde pomalu nebo že se jim na stavba vyvalí bednění - to prostě nevím.

Mě prostě vadí to, že někteří nechápu, že provoz okolo komína (at už mix, skopka a já nevim co ještě) není jejich kamionka a že AETR v tomhle provozu ztrácí smysl a jen to člověka sere....

To s tím kriminálem proběhlo v tématu vedle, kde si někdo jezdil na skopce na cizí kartu....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned pro 18, 2016 9:51 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Víte co mě ještě sere?
A nepoužiju svá slova, ale někoho jinýho...

Já jako řidič, bych chtěl chodit někam na brigádu. Odjet si v práci svou směnu (třeba 7-18) a večer si odvézt třeba fůrku se zeleninou, nebo si jezdit o víkendu na rozvoz na Tescu.
Nemůžu, protože mi to zákon zakazuje takhle jezdit. Pak bych měl průserovou kartu a div ne kriminál
Ale zajímavý, že když chirurg chce mit svou praxi praktického lékaře (chirurg, kterýmu leží pod rukama člověk, jehož život na něm záleží), může bejt v práci pořád. Dopoledne vlastní praxe, odpoledne jedna práce, do noci bejt ve třetí třeba na příjmu... Nikdo a nic mu to nezakazuje.
To je třeba případ, kdy řidič je přímo diskriminovanej...

Když jsem jezdil pekárnách, chodil tam na víkendy řidič, co přes týden jezdil kamionem. Díky kartě musel jezdit jen s "béčkovejma" autama, za což byli menší peníze....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon pro 19, 2016 5:12 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ty si mel jezdit pred 20lety v dobe analogu,ujel bys 4h,otevrel tacho vyhodil .dal ciste a jel dal.A tak furt dookola,cely den celou noc.Usetril bys tyto nekonecne diskuze o nicem.
Neřeším...
pon pro 19, 2016 7:35 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

David- Ale vždyť se s tebou nikdo nepře! Každý soudný tady samozřejmě uzná, že je AETR něco jiného pro dálkaře a něco jiného zase pro pražského zmrzlináře, kde to samozřejmě ztrácí smysl. Všechny nás tady mrzí, že musíš podstupovat tuto šikanu, ale jednou máš auto s tacho, tak smůla. A třeba právě proto se Ti snažil Sof poradit, jak si můžeš občas pomoct abys něčuměl 15 min. před barákem do volantu a točil ještě pauzu.
pon pro 19, 2016 11:47 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Zajímavý - a kdybych jezdil na dvě karty, tak mi bude přát rok natvrdo... Přijde mi, že si ted malinko protiřečíš....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon pro 19, 2016 7:56 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Tobě minimálně doživotí :lol: Co kdybys tam unavený nějakému pražákovi zboural plot?! :oha: :valetsesmihy:
Už se nevyjadřuju radši, bo to je debata jak hluchý s blbým (já jsem ten blbý). Jezděte si jak chcete klucí :wink:
pon pro 19, 2016 8:39 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ne, ale vážně... Na jednu stránku napíšeš (a souhlasíš se mnou), že v provozu kde dělám já, AETR nemá hlavu ani patu.
Ale kdybych si dal cizí kartu, tak bys mě zavřel...
Ačkoliv by se jen vlk nažral (jezdil bych proti AETRu) a koza by zůstala celá (na kartě by to bylo OK) - akorát s tím, že by mě s ní nesměli chytit ;-)

Což se na mě nezlob, přijde mi že si prostě protiřečíš....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon pro 19, 2016 10:05 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Davide, ty bys cizí kartu vůbec nepotřeboval. Pokud ti to svědomí dovolí, při vjezdu na stavbu vyndej svoji kartu, přepni na OUT, popojížděj jak potřebuješ a při výjezdu zpět na pozemní komunikaci vrať kartu do tachografu a doplň co potřebuješ. Vlk se nažere a koza zůstane celá.
úte pro 20, 2016 11:47 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

To David29: No ono si protiřečit. Ty si myslíš že jezdíš okolo komína, tak by jsi "AETR" nepotřeboval, ale nato napíšeš, že jezdíš s betonem na Pražský hrad, hned zase učíš plzeňáky jezdit na Domažlický po kruhovém objezdu, třetí den pokládáš podlahu v Chomutově. Potom se zastáváš člověka co jezdí se sklopkou okolo komína a jedna karta mu nestačí, nepřemýšlel jsi proč? Prostě je to nastavené tak, že i když jezdíš okolo komína, tak zákon je jen jeden, a mít jeden zákon, a milion vyjímek, to už potom můžem jezdit jako na divokém západě, silnější sestřelí slabšího, a ten přežije.
A než se do mě pustíš, že jsem zde také navrhoval jezdit bez "AETRu", ano, ale s jistými omezeními, nebo sankcemi za nehody. A přemýšlel jsem kde by měla být ta hranice na odebrání na doživotí řidičáků. Prostě to je o diskuzi a najít nějaké řešení.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte pro 20, 2016 11:58 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

To jirkman: Jistě to je řešení jak píšeš, ale když ho zastaví policie a to slavné centrum, tak bude na kontrole o půl hodiny déle, než orgány spárují všechny data, zda mi rozumíš.(kartu s tachografem, rychlost s činnostmi, data s vozidlem.)
Toto se mi stává často, že když mě lapí, jsem na kontrole o 20-30min déle, než ostatní, neboť povětšinou nemám žádný výtisk, a tudíž jsem podezřelí, že čachruji s kartou.
Už jsem i přemýšlel, že budu muset dělat jedenkrát za týden výtisk a dojíždět z Rozvadova domů na OUT, aby jsem byl rychle vyřízený při kontrole.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte pro 20, 2016 12:05 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Osobně OUT prakticky nepoužívám, takže nemám zkušenosti s kontrolou při častém zadávání OUT, ale u mixu by to snad nemělo nikoho překvapit. Navíc u každého použití OUT jsou hned vidět ujeté km, takže je jasné, že to nebyla žádná dálniční jízda.
úte pro 20, 2016 12:24 pm

fadda
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 05, 2010 9:43 pm
Bydliště: jihlava

Příspěvek

jirkaman: Kolego režim OUT se používá jen s vloženou kartou!
úte pro 20, 2016 1:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů