Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jak píše SOF, mě jako zaměstnavatele nezajímá jakou finanční krizi má řidič, řidiče nezajímá jestli mám na výplatu nebo mi to vychází.

Taky můžu být swině a říct to jako zaměstnavatel takto:
Až mi to nebude vycházet, tak to zabalím, prodám auta, a půjdu si sednout za volant k veeeelké firmě která na to má. Nejlépe do Lucemburska. Za prodej techniky dostanu cca 1,5-2 milionky, a co bude se 7 řidičema kteří pro mě dělají mi může být u spodní části zad.

Ale nejsem swině, takže se budu plácat jako blbec, a číst příspěvky lidí kteří to asi nikdy nepochopí.
Na západě se jezdí za jiné ceny, to že východ umí podrazit ceny i kdyby měl jezdit jen za naftu je blbost dopravců z východu.
Němci a západ si chce narovnat pokřivený trh, tak háže východu klacky pod nohy. Nic jiného jim taky nezbývá. A já jim fandím.
Abych mohl poslat řidiče do francie, tak jsem naceňoval fůry tak aby mi vyšla cena na KM + rovnou jim počítám náklady na víkendové ubytování řidiče na hotelu. To že se do tendru připojili jiní, za ceny téměř poloviční je jejich blbost.
Zákazník na to samozřejmě slyší, takže než se to narovná u nás, tak budu mít fousy až po pas.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pát bře 27, 2015 1:53 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pon úno 10, 2020 2:59 pm, celkem upraveno 1 x.
pát bře 27, 2015 2:21 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

chtěl bych vidět to sezení na šatně, jak by to zaměstnavatele bavilo sedět tam celá firma třeba rok. :D
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát bře 27, 2015 6:41 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pon úno 10, 2020 2:58 pm, celkem upraveno 1 x.
pát bře 27, 2015 6:53 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Ale já tomu rozumím, jen sem si představil těch 15 chlapů den co den v té šatně. Co by s nima provedl, když jim to sám nabídl.... :lol:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob bře 28, 2015 2:30 am

delivio

Příspěvek

Nedělal by nic. Čekal by až je to přejde samotné. To by se stalo hned následující měsíc po výplatě minimální mzdy.
Aby nemusel vyplácet tak je přeřadi na jinou práci a za chvíli všichni končí ze své vlastni vůle. Běžná praxe.
sob bře 28, 2015 12:54 pm

saman71
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 18, 2008 2:20 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

MiLoG ( Minimální mzda v Německu). Kdo opravdu chce pro práci na území Německa 8,50 na hodinu, má jednu zajímavou možnost. Nemusí toto ohodnocení vyžadovat jenom od šéfa, ale také od firmy, která práci zadala. Např. budete jezdit na zakázku spedice XY, můžete jí dát k soudu. Každá firma je povinna platit zakázky tak, aby zaměstnavatel mohl zaměstnance platit podle zákonů.
Zdrojem informace je státní zaměstnanec Spolkového státu.
ned dub 05, 2015 9:20 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř říj 05, 2016 12:12 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte říj 11, 2016 1:23 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Prý uložená pokuta 135,-€ je pouze kauce a můžeš jít, český dopravče, do správního řízení a tahat se o těch pár šupů s francouzskými úřady. Hodně štěstí! ... Zdá se, že frantíkům jde hlavně o exporty do sousedních zemí a bylo by zajímavé, kdyby někde byla statistika o tom, kdo všechno už pokuty dostal a za jaké přepravy to bylo...

Na druhou stranu vlastně nevím, o co N+FR jde v globálu. I sami němci si najímají šoféry z východu (ještě východnějšího, než jsme my), kterým platí to jejich slavné minimum nebo jen o něco málo víc. U frantíků to za jejich 35-tihodinový týden dělá něco přes 1300,-€ hrubého. V přepočtu na naše to dělá 36.300,-! Tzn. nějakých pouhých 24 tis. Kč čistého. Jezdí snad z ČR někdo na MKD za míň??? Těžko!!!

Samozřejmě nepočítám přesčasy a příplatky za svátky atd..., ale jen chci říct, že rozdíly nejsou tak markantní, aby bylo potřeba zavádět nějaké připitomělé "Milogy a Loi Macrony" i s celou tou papírovanou a úřední mašinérií navíc.. :roll:
čtv říj 13, 2016 9:38 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

přesčasy počítat musíš a naopak nesmíš počítat cestovní náhrady. Mzda 60 korun na hodinu a 280 je sakra rozdíl. Samozřejmě celá věc je postavená na budku.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv říj 13, 2016 2:28 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

ale žeby třeba francouzská Veolia platila českým zaměstnancům vodáren franc platy tak to asi nehrozí :D
čtv říj 13, 2016 2:48 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

kuntík: přesčasy... S těmi to není tak jednoduché, podle našeho zákoníku práce smíš mít max. 150 h přesčas ročně.. tedy přesčasů můžeš mít na pásce navíc max. 12,5h/měsíc, takže i tady nutí legislativa zaměstnavatele švindlovat.
Pak je tu ještě pohotovost na pracovišti, max. 400 h ročně. I tyhle hodiny si řidič na MKD vyčerpá za pár měsíců...

vašek: pořád platí, že naše HDP na hlavu je méně než poloviční ve srovnání se sousedy, co nás nejvíc živí (SRN), a čím větší budeme chtít platy, tím dřív se montovny přesunou jinam... Každej rok s napětím sleduju jak odboráři šponujou platy v Mladý Boleslavi. Až přijde další vlna s propadem prodejů aut, bude hned o zábavu postaráno. Po celé ČR.
pát říj 14, 2016 7:49 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Nejsem si jist, ale 150 hodin jsou přesčasy které mohou být nařízeny? Může jich být více, ale jenom se souhlasem zaměstnance. No a pohotovost na pracovišti byla před lety zrušena. (1.1.2007)

http://www.epravo.cz/top/clanky/pracovn ... 82469.html
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát říj 14, 2016 9:28 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jsem se přepsal, měl jsem na mysli pracovní pohotovost (slovíčkaření)... S dobrovolnou prací přesčas je to obdobně, cca. 400h ročně (nemá to daleko od AETR)
http://www.avizo.cz/blog/prace-prescas/
pát říj 14, 2016 9:43 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů