Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

papir

Příspěvek

clovek Já jednou čekal v Německu na fax na jiné dodací listy a čekal tam i Slovák který čekal taky na fax ale na kopii papíru na volno pro policejní kontrolu kterou tam měl ale je to cca dva roky zpět.
pát črc 17, 2015 5:39 pm

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Tak dovolenkové papíry se kontrolují hlavně v Rakousku a pár kluků od nás už pokutu dostalo takže všem doporučuji si ho vytisknout pokud mají kartu venku z tachografu více než pár minut. To že Vám to zatím nikdo nekontroloval a neplatili jste ještě neznamená že ten papír není potřeba.
Jsou to 3 minuty práce ale pak máte klid,jinak to stojí asi 100-300 euro ,nezapomeňte že s Rakušáky nikdy nevíte co je napadne. :sleepy:
ned črc 26, 2015 9:59 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

rendos
Pokud mají data manuálním záznamem na kartě, nechápu, proč by měli mít "dovolenkový papír" ???
Unijní nařízení platí pro všechny - i Rakušáky. A pokud něco zkoušejí na řidiče a on se neumí bránit, je to jeho věc.
úte črc 28, 2015 6:01 am

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

já tento problém řešil před několika lety s Maďarem na hranicích na Letényi...chtěl faxovat kopii dovolenky z firmy na celnici ve 4h ráno v neděli...byli tam tím vyhlášení,byl to pro něj tutovej úplatek protože toto přání jim nebyl nikdo schopen splnit..cena byla 1000kč nebo 50 EUR a najednou to nepotřeboval,vrátil pasy a jelo se dál

předpokládám a doufám,že tuto zhovadilost pro jednou konečně vyřeší NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 165/2014,konkrétně přímo "Dovolenkáče" KAPITOLA VI,Článek 34 odst. 3 je to pod bodem b)

Komu by se nechtělo googlit,citace:

3. Jestliže se řidič vzdálí od vozidla a v důsledku toho nemůže tachograf zabudovaný do vozidla používat, musí být časové úseky uvedené v odst. 5 písm. b) bodech ii), iii) a iv):
a)
zaznamenány na záznamovém listu ručně, automatickým záznamem nebo jinými prostředky čitelně a bez znečištění záznamového listu, je-li vozidlo vybaveno analogovým tachografem, nebo
b)
zadány na kartu řidiče zařízením k ručnímu zadávání údajů v tachografu, je-li vozidlo vybaveno digitálním tachografem.
Členské státy neuloží řidičům povinnost předkládat formuláře dokládající jejich činnost za dobu, kdy se od vozidla vzdálili.

Poslední věta snad hovoří jasně a dává za pravdu Šedému vlčákovi,na druhou stranu chápu ostatní,že jistota je kulomet a než se dohadovat s blbem na druhém konci Evropy,kde budou lítat stoeurové cifry,člověk ten papír uveze...nicméně jeho použití je v porovnání s tímto nařízením už zcela bezpředmětné.Obzvláště u nových digitachografů.
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
úte črc 28, 2015 5:22 pm

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

Mě se do zdá jako celé zhovadilost. Kde je nebo bylo napsáno, že na firmě musí nebo musela být kopie dovolenkovýho papíru. Dovolenkáč měl být vystaven a řidič ho měl předložit, to si myslím.
úte črc 28, 2015 8:01 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

clovek

Příspěvek

je to přesně tak jak říkáš,není to nikde a žádnou zákonnou oporu to nemá
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
úte črc 28, 2015 9:32 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Firma je povinna tvoje dovolenkové listy schovávat a být schopna prokázat kalendářní rok zpět.
stř črc 29, 2015 2:23 pm

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

Tommy66, to ano, ale řidič je po kontrolním období odevzdá firmě. Proč tisknout dva papíry na hov.., aby si z toho řidič dělal vlaštovky?
stř črc 29, 2015 4:25 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Mně se neptej proč to tak je :lol: Ale podle zákona ( nevím který to je, jen dodržuji co mi firma nařídila ) mám jednu kopii já a druhou firma. Případné kontrole je musí rok zpět být schopna doložit. Ale jestli obě, nebo jednu to nevím. Já každopádně po měsíci kdy ji mám u sebe je odevzdávám na firmě a je mi jedno co s nima potom je. Já svoje splnil.
čtv črc 30, 2015 11:47 am

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

samozřejmě,že se archivovat musí(stojí to i v záhlaví samotnýho Potvrzení)...dokládá to činnost řidiče stejně jako kolečko nebo data z karty...nikde ovšem nestojí.že se musí to potvrzení vyhotovit dvojmo

ve své podstatě,pokud řidič bude jezdit jen na kartu a na ní mít všechno doplněno jak má být,tento formulář může klidně vypustit ze života....smysl mně dává už jen pouze u těch,kdo jezdí s analogem z důvodu toho,že doplňovat ručně např. 28 dní...no nevim :) nicméně by ani 28 ručně doplněných koleček nebylo porušením ničeho :wink:
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
čtv črc 30, 2015 12:23 pm

Uživatelský avatar
Brutus
Příspěvky: 176
Registrován: pon kvě 21, 2012 9:00 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

Dle tohoto již toto potvrzení není třeba dokládat.
pouze doplnit volno na kartě.

http://www.dlprofi.cz/potvrzeni-o-ruzny ... fKtmfKBkk/
sob srp 29, 2015 1:25 pm

Uživatelský avatar
Brutus
Příspěvky: 176
Registrován: pon kvě 21, 2012 9:00 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

Nebo zjednodušeně takto:


Nařízení (EU) č. 165/2014 v článku 34, odst. 3 s účinností od 2. března 2015 uvádí následující:

„Členské státy neuloží řidičům povinnost předkládat formuláře dokladující jejich činnost za dobu, kdy se od vozidla vzdálili.“

Z výše uvedeného vyplývá následující doporučení.

Rozhodnutí Komise č. 2009/959/EU (jenž je novelou rozhodnutí č. 230/2007/ES) v příloze „Potvrzení o činnostech“ uvádí šest činností. Současně požaduje, aby byla vybrána pouze jedna možnost na jednom formuláři. Řidič je také povinen vykázat tu činnost, kterou skutečně prováděl.

Z těchto důvodů doporučuji používat do 2. března 2015 formulář pro jednotlivé činnosti. To znamená zvlášť pro řízení vozidla nepodléhajícího nařízení (ES) č. 561/2006 a zvlášť pro odpočinek, pokud není doplněn na kartě řidiče.
sob srp 29, 2015 1:26 pm

xliborxx
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 02, 2012 8:50 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

Zdravim kokegove, je zapotrebi pri jizde do nemecka a holandska dovokenkovy papir kdyz mam vse na karte?
sob pro 19, 2015 3:04 pm

Maarty
Příspěvky: 177
Registrován: čtv úno 26, 2009 9:21 pm
Bydliště: Plzeň

.

Příspěvek

Nic nepotřebuješ, když si doplnis data v Tc.
Piju a kouřím za West Velorex Bohemia :-)
sob pro 19, 2015 6:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů