Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
MartinVa
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 26, 2015 11:40 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Profesák s handicapem

Příspěvek

Zdravím truckeři,
můj dotaz je jednoduchý.-) Před několika léty jsem měl úraz na motorce a přestala mi fungovat pravá ruka. Zajímá mě jestli je tady nějaký trucker s podobným handicapem, který jezdí. Mám k automobilům všeobecně dobrý vztah a chtěl bych spojit příjemné s užitečným, ikdyž vím, že trucker tvrdej chleba má .-)

Otázka teda zní: Můžu řídit jakýkoliv kamión ? Samozřejmě, že v automatu
Zaměstnávají firmy lidi, jako jsem já? (dotace na lidi shandicapem až 14000,- měsíčně)
Nakládky a vykládky si trucker dělá sám nebo je skládán a nakládán?
Víte o nějaké solidní firmě, která by si vážila zodpovědného a spolehlivého řidiče? Ač má teda handicap?

Prosím o věcné odpovědi.

Děkuji
úte říj 27, 2015 8:39 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

ahoj...nedovedu si predstavit tohle delat bez ruky.. nevim, jak moc ji mas funkcni, ale ja si tuhle serval nehet na palci a mel jsem celkem starosti...s jednou rukou mas i problem vylezt za volant..jestli to jde s profesakem netusim, ale na psychotestech ti zkousej jak levou, tak pravou, takze nejspis bude problem...a ovladani auta taky neni zadna sranda, i automatu kolikrat..na tvym miste hledam neco jinyho, treba jezdit s taxikem? penize pekny a jses doma, nevim ...
úte říj 27, 2015 10:19 am

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ahoj. Jezdím už hodně dlouho, posledních 8 let pouze s automatem. Ale i tak potřebuješ obě ruce na 100%. Nepůjde o předsudky, ale myslím si že bez funkční ruky ( myslím si že je jedno která to je ) to za volantem velkého vozu nepůjde. Možná se mýlím, ale fakt si to neumím představit.
úte říj 27, 2015 7:57 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tohle asi záleží na doktorovi jestli tě pustí za volant, děláš vstupní prohlídku u firemního doktora. Já si kdysi vyzkoušel řízení se sedmi stehama na zápěstí pravé ruky. V pátek jsem dal pěstí skleněnejm dveřím a v neděli večer odjížděl do Anglie, pravým loktem jsem držel volant a levou rukou řadil- byl to docela očistec. Jezdil jsem na motorce s useklým koncem ukazováčku na levé ruce, jen jsem si přešil rukavici. Víš co se říká- když se chce všechno jde.
úte říj 27, 2015 8:40 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů