Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
PVtruck
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 13, 2015 5:46 pm
Bydliště: Chrudim

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání pro začátečníka

Příspěvek

Prosím o radu o pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Možná se to tu již řešilo ale nenašel jsem k tomu založené téma.
Za pár měsíců budu nový řidič na nákladní auto. U firmy která mi dala příslib zaměstnání, mi řekli že budu muset mít uzavřené pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.
Hledám informace jak uzavřít takové pojištění. Na co si dát pozor. Kterým pojišťovnám se vyhnout. Kolik by takové pojišťění mělo stát. Apod.

Děkuji
sob lis 14, 2015 7:22 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

nazval bych to spíš za škodu způsobenou zaměstnavateli.
Pojištuje se 4,5násobek průměrné mzdy, tak musíš vědět kolik ti platí mzdu.
Pojištovnu si vyber podle výluk na co všechno se pojištění nevztahuje, každá to má trochu jinak. Cena na 100tis.mzdu jako řidič budeš mít něco okolo 2.200kč.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob lis 14, 2015 10:23 pm

KULDA9
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 13, 2015 1:39 pm
Bydliště: Dolní Libchavy

Příspěvek

Hlavně se nenech ukecat na vyšší zajištění, třeba 150 000 je to zbytečný...mzdu stejně nebudeš mít větší, jak 100 000 ( nepočítají se do toho diety)...nechci tu dělat agenta pojišťoven, ale asi nej podmínky u ČP a dej si bacha na Generali, tam mají malé krytí, třeba jen na 30 000 a nikdo Ti o tom neřekne...ta cena odpovídá, jak psal kolega v předchozím příspěvku :twisted:
Chtěl jsem klid od dispečerské práce...no D1 a D2 mi to zhatili....
ned lis 15, 2015 9:58 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů