Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Šedý Vlčák:No a není lepší si vzít ten papír a nemusíš se nikde dohadovat? :D
Škoda že spolu nejezdíme ve dvojce,tu scénu kdy se budeš s Rakušákem a nebo s Francouzem dohadovat o tom že na 14 dní (!!!) volna nepotřebuješ papír,tu by jsem chtěl vidět víc než kozy naší nové dispečerky....
Jsem si na 99% jistý že by jsme od té kontroly neodjeli a když už tak na bez auta.
pát pro 25, 2015 10:44 pm

0plik
Příspěvky: 127
Registrován: sob čer 12, 2010 6:28 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec

Papír na dovolenou

Příspěvek

Za mě asi takhle. Ve chvíli kdy skončil papír na dovolenou jsem zrovna týden doma. Říkám si fajn, oni stejně budou vědět prd a budou ho chtít pořád. Já jsem poctivej a tak ho prostě budu při pauze delší než 3 dny vozit asi až do smrti. Šup a po 14dnech kontrole od Rakouských sousedů. Ptá se mě co jsem dělal ten týden, řikám no co dovolená a neříkej mi, že chceš vidět papír ? Ano ano, nemáte ? Řikám mám tady máš, a není to náhodou zrušený, ptám se.. Nene, u nás ne :-)

Takže asi tak. Za mě vozit a je klid. Nakonec mi to možná i pomohlo protože viděl, že mám všechno v pořádku a prominul mi pár lehkých šrámů na kartě :-)
Oplík_XF_106
sob pro 26, 2015 8:27 am

Maarty
Příspěvky: 177
Registrován: čtv úno 26, 2009 9:21 pm
Bydliště: Plzeň

.

Příspěvek

Tak znova.Kontroly ve F. Žádný papír nebudou vyžadovat pokud si doplníš data na kartě! Dvouleta permanentní zkušenost ve F. v kuse. D,A kontrola před vánoci - v pořádku.Co víkend doma karta venku odjezd doplnit data.co se týka výtisků s přestupky (přetažením výkonu, jizdy),ani se na ně ne podivat, odpověděl v pořádku, když bych měl kartu bez záznamu tak to normální není :-)
Piju a kouřím za West Velorex Bohemia :-)
sob pro 26, 2015 9:01 am

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

Maarty, tazatel se ptal na doplnění skoro 14 dnů, nikoliv 2-3 dnů, a to že Tebe a pár dalších nechali na pokoji neznamená, že na dalších xy si nesmlsnou. Záleží na koho narazíš, pokud na vola, tak smůlu a budeš se s ním dohadovat a stejně zaplatíš, ikdyž jsi v právu. Pokud si neplatíš zrovna dobrýho právníka.
sob pro 26, 2015 9:41 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

rendos

Příspěvek

Rendos, já bych se s nimi nedohadovala. Svým řidičům dávám článek 34 z NR 165/2014 v šesti jazycích a pokud chce kontrolní orgán Potvrzení o činnostech i přesto, že data mají řidiči na kartě, tak jen vezmou citaci článku v tom daném jazyce a podají ho policistovi. Ještě se nám nestalo, aby z nich někdo platil pokutu.

Oplik - potvrzení o činnostech zrušené není!!! Nevím, kdes na to přišel. Na kartu se doplňuje pouze volno (ddo, tdo, náhradni volno apod.) Pokud se jedná o řádnou dovolenou, nemocenskou atd. toto se na kartu nedoplňuje, ale vystavuje se Potvrzení o činnostech.
sob pro 26, 2015 2:44 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

jak by vlčák odlišil sedmidenní TDO od sedmidenní nemocenské?
JInak 561 stanovuje minimální TDO atd. nikoliv maximální.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob pro 26, 2015 10:24 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

kuntík

Příspěvek

Na silnici tohle odlišit nelze. Ale při kontrole na firmě se to zjistí. Pokud jako správný zaměstnanec chceš, aby to měla v pořádku i firma, tak budeš postupovat dle platné legislativy. ;)
ned pro 27, 2015 6:27 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Tak nevím o čem se tady hádáte, přez vánoce to asi bude řádná dovolená, takže vzít s sebou canc papíru a neřešit chujoviny
ned pro 27, 2015 9:46 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Tak já ještě jednou dám tady odkaz, někde tady už je, ale přece. Je to firma, která se legislativou v dopravě zabývá, vydává různé brožurky, pomůcky pro autoškoly, školitele, dopravce. Pořádá školení a semináře. Informace přebírají naši školitelé, automobilové školy atd. Pochybuji, že by si to vycucali z prstu a uváděli všechny v omyl.
- volno z důvodu nemoci
- řádná dovolená
- volno nebo odpočinek
- řízení jiného vozidla vyňatého z oblasti působnosti nařízení (ES) 561/2006
- jiná práce než řízení vozidla
- pracovní pohotovost
se v minulosti dokládaly především pomocí potvrzení o činnostech.
Od 2. 3. 2015 řidič tyto činnosti zaznamenává sám ručním zadáním na kartu řidiče nebo ručním zápisem na zadní stranu kotouče. Používá přitom běžně používané značky pro přerušení jízdy/odpočinek, jinou práci a příp.pohotovost.
Pokud řidič tyto záznamy provádí, nemusí s sebou vozit potvrzení o činnostech.
http://www.systemconsult.cz/
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned pro 27, 2015 12:04 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Systemconsult má své výklady, které ne vždy jsou v souladu s legislativou. Taky jsem si od nich jednou koupila CD - přes tisícovku mě to vyšlo a můžu říct, že po tom, co jsem zjistila podstatné chyby, letělo CD do koše.
Nechci nikoho podceňovat, ale chtěla bych vidět řidiče, jak si zanáší manuálním záznamem zpět na kartu např. celý týden, kdy první dva dny jezdil s dodávkou do 3,5t, další tři dny dělal na dílně a poslední dva dny měl řádnou dovolenou. :D U siemensu - pokud by si dal tu práci, celý týden by mu trval na kartu zanést asi tak hodinu, s tím, že by to měl už dopředu spočítané na papíře. A hlavně - nesmí se splést. U nejstaršího Stoneridge by to bylo ještě zajímavější.
ned pro 27, 2015 2:19 pm

mtc

Příspěvek

Já jednoduše doplním postýlku na 14 dnů a ještě si nechám vytisknout dovolenkáč od firmy.Vozím ho stále
ned pro 27, 2015 2:31 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

proč by to mělo trvat hodinu? Samozřejmě na papíře to musí navazovat stejně jako na kartě, takže pokud po týdnu chci řídit, tak stejně musím vědět přesně, kdy jsem co dělal, pokud chci být korektní(dodávka, dílna,dovolená) Pokud mám tyto tři činnosti, tak na každou z nich potřebuji jeden formulář. Takže ten papír ve finále bude stejně jen jeden s určitou činností na celé to období. Zadání dat tři roky zpět trvá něco okolo 6-7min.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned pro 27, 2015 8:52 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Pokud mám tyto tři činnosti, tak na každou z nich potřebuji jeden formulář. Takže ten papír ve finále bude stejně jen jeden s určitou činností na celé to období.
Tohle nechápu.
stř pro 30, 2015 6:28 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

No není někde uvedeno, že na každý formulář lze zapsat vždy jen jednu činnost? Možná se pletu.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř pro 30, 2015 10:05 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

je to jasně napsáno, že lze zaškrtnou jen jednu možnost. Proto nechápu, že píšeš, že ve finále bude papír stejně jen jeden.
stř pro 30, 2015 10:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů