Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

AVIA měla vyjímku na umístění RZ uvedenou v TP. Pokud ji tam zaznamenanou nemáte, půjde doplnit zřejmě přes autorizovaný servis.
pon úno 08, 2016 8:52 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

tak dnes kozel Scania 2011 + návěs 2012 STK Přerov

největší problém je přídavná rampa na střeše, jsou na ni dva majáky a 4x halogen, majáky zapsány v TP, nicméně, může být max 6 světel údajně, do toho se počítají i mlhovky, takže musím dva halogeny na rampě odmontovat nebo zakrýt, kvůli tomu opakovačka!!!!!!!!! šílená buzerace

popisky s tlaky pneu to už řešili minule, to jsem polepil takže ok

4 roky starý návěs má údajně vybledlé reflexní cedule vzadu, není vidět červený okraj, takže nákup nových, jinak by byla taky opakovačka

takže stk emise cedule 4100 celkem a to nevím kolik je opakovačka, nějak to vše podražilo

krásný šolich mít nákladní stk, příjem zaručen v každé době
úte říj 04, 2016 9:06 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

co vim k ty rampe a pridavnym svetlum, mel sem taky 4, 2 se musely zakryt a jeste musel byt zvlast vypinac, aby to bylo jako pracovni svetla. A co mi rikal mechanik, tak muze byt 6, ale dalkovych, takze 4 pridavny, tj 2 zakladni, 2 pridavny origo ve svetlech a 2 rampa. Ja to nijak neresil moc a ani neposlouchal, ale takhle nejak si to pamatuju asi :-)
úte říj 04, 2016 9:32 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Za oknem nemam nic,ani policu jmeno vlejecku,NIC.jen myta.na stk jsem byl minuli mesic,dva roky stare fh500e6,sileny problem bylo zmerit emise,asi hodinu,6pokusu myslim(csad Karvina)Jinak nic zvlastniho jak zmenu jsem nezaznamenal.s osobakama co mam doma jezdi na stk baba,(opel,Bmw,fabka)a taky nic nerikala,ma dlouhe rasy ale to bude tim mozna :D
Neřeším...
úte říj 04, 2016 9:39 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

6 dálkových, takže pokud máš i dálkový v mlhovkách tak si stejně v háji páč máš 2x mlhovka, 2x hlavní a 4x rampa

na západě mají běžně rampy s přídavnými světly, tak to zas u nás se něco vymyslelo? aby bylo co řešit?
úte říj 04, 2016 9:43 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

taky paradox, dojedeš s eev nebo e6 a po tobě třeba mates, a taky vyhovuje...

jeden avtač mates nebo 815 zmaří snažení 20ti euro6 o lepší ovzduší :D
úte říj 04, 2016 9:47 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jsou zeme,jako treba italie,kde za svetla nahore,pridavne,co tam nejsou origo berou papiry primo.Ja platil hned za Gorizia(SLO-I)za kazdou lampu 50 000lir a ani jsem necekl,nechal jsem tam 200 000lir.Je to sice uz hodne davno ale stalo se.Osbne ty lampy moc uz neuznavam,k cemu to je je Belganovy kde je bahn osvetlen i v noci,nechapu a ma jich rovnou deset treba,u me to uz je jako kyc ty lampy(jen muj nazor)Pochopim jeste nahore ,na severu,S,N,nebo rusko,ale v NL treba??traparna.Stim matesem 706 mas vsak pravdu,stal predemnou a taky prosel :D
Neřeším...
úte říj 04, 2016 10:45 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

namontováno může být 6 přídavných dálkáčů, ale jen 4 mohou svítit a to včetně seriových, takže 4 zakrýt. Majáky by se počítat neměly, to jsou výstražná světla zvlláštního užití za určitých podmínek.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř říj 05, 2016 12:23 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

vašek - dyk jo, 2 hlavni, 2 v mlhovkach a 2 ze 4 na rampe, druhy 2 byly s krytkou. Vim ze sem tam mel i ten vypinac na tu rampu a druhy 2 krytky v kasliku, kdyby neco. A ze kdyz pry mas ten vypinac, tak jsou to pracovni svetla a ne dalkovy a nazdar :-D ...i do svajcu me poslali a nebyl problem, ale ani kontrola zadna teda :-) ..a kamarad mi ty lampy strasne zavidel, ze sem kurva...
stř říj 05, 2016 1:29 am

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

...na STK jsem byl ted mesic zpet s osobakem, ja posledni, benzin motor a prede mnou byl trabant. Musel po nem nekolikrat regenerovat a resetovat tu masinku na mereni emisi, aby me vubec zmeril, a to jeste rikal modli se, at to rozchodim, jinak ze nevi co s tim...a trabos nakonec neprosel kvuli volnymu cepu a jedno kolo na rucku, chudak strejda :-) ..rucka je totiz moc dulezita, na projizdeni zatacek rychleji a uplne nejlip to pry jde s Olcitem :-D
stř říj 05, 2016 1:38 am

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1267
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Příspěvek

Oltcit-ručka na předek? :lol:
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
stř říj 05, 2016 3:25 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Než abych rušil dálkový přidavný, tak bych zrušil ty origo mlhovky... Vlastně ani nevím proč je na autě mám, nikdy jsem je nepotřeboval
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř říj 05, 2016 7:23 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

takže Scania nakonec prošla, musely se páskou přelepit dva horní halogeny na rampě ze čtyř, a vycvaknout zrušit 3 diodové pozičky ve středu nad kšiltem. Vše origo scania včetně rampy, tak nevím kde to jsme, v jaké prdeli zase že se toto děje :roll:
stř lis 02, 2016 9:12 pm

Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Příspěvek

Zdar.Tak já byl v ponděli na stk s naší stařenkou scanii a čuměl jsem jak puk.Obrovský mega problem,měl jsem na bočních oknech v rohu v urovni lokte nalepku 4x4 cm 😡.Okamžitě ostranit a pokud ne tak mám opustit stk!! A další těžká závada špatně čitelný vin na rámu protože je orezlý a proto jsem neprošel.A to že mám na autě 2 gumy špatné(nestihl jsem přezut)a že mi uchází vzd.bojler který prorezl po držákem tak toho si vůbec nefšimli.Hlavně že vše fotili jak na přehlídce.Tak k čemu je takové stk-ja vím stát se musí nějak živit😂
sob lis 12, 2016 5:35 pm

Mehon
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 25, 2014 7:19 pm
Bydliště: Opava

Příspěvek

Nechápu, proč vás tak fascinujou staré matesy co projdou přes STK. Tady u nás, v širokém okolí, se tyhle staré vraždy vetšinou rozeberou do šroubku a celé pospravujou, včetně laku. Nikdy jsem nezažil, že by byl nějaký problém. V zimě jsme dělali na mobilní STK u sousedů a všechny staré mašiny, ale i novější bez močoviny prošli v pohodě, těch na močovinu bylo 5 traktorů a prošly jenom 2.
sob lis 12, 2016 8:50 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů