Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
*pepa*
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:18 am

Potřebuji CEMTy pro mezinárodní rozvoz?

Příspěvek

Zdravím, provozujeme náklaďáky do 7,5t za účelem rozvozu vlastního zboží, tudíž nemáme koncesní listinu a nejsme klasický dopravce. Tak 2x do roka vozíme zboží na pobočku na Slovensko, jinak si Slováci jezdí sami pro zboží dodávkou. Máme nyní rok staré auta, ke kterým jsme dostali i CEMTy. Na netu jsem se dočetl, že tyto jsou povinné pouze pro třetizemní dopravu, ale jak jsem psal, nejsme dopravce a mýtné SK vracím vždy při výjezdu z SK, tak bych rád předešel problému např. s policajtama, nebo při vyřizování mýta. Jelikož se blíží STK, tak jsem se chtěl touto cestou zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti, jestli CEMTy musí být, nebo je to zbytečné pro naše potřeby. Děkuji moc
úte úno 02, 2016 6:34 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Pro dovoz na SK musíš mít jen DL a CMR, Cemty jsou při vývozu mimo EU. Aspoň takhle by to mělo být.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
úte úno 02, 2016 12:21 pm

Ozzizo
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 29, 2009 2:59 pm
Bydliště: na čtyřech perech

Příspěvek

pleteš si CEMT povolení a CEMT papíry prokazující emisní a bezpečnostní normy nákladního automobilu / auto - zelená barva, návěs - žlutá /.Na STK ti udělají prodloužení platnosti těchto cemtů, ale když nejezdíš do Švajcu, tak to snad nikde nechtějí vidět. CEMT povolení Ti vydají na česmadu.
úte úno 02, 2016 4:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů